Влада Ірану заблокувала Steam

Поліція моралі Ірану вже котрий тиждень не в змозі стримати народні протести проти теократичної диктатури, тому вдається до блокувань іншого характеру. Днями іранські ґеймери почали скаржитися, що не можуть пограти в Dota 2, CS:GO, FIFA та інші мультиплеєрні ігри на ПК через блокування доступу до закордонних серверів. Тепер же влада каїни пішла ще далі та повністю заблокувала доступ до Steam.

Це можна пояснити тим, що ПК — найпопулярніша ігрова платформа в Ірані, а соціальні функції Steam можуть розглядатися владою як способи поширення інформації про протести чи навіть засоби зв’язку й координації окремих груп демонстрантів (що для Steam є досить типовим явищем). Навряд чи це переросте в легалізовану постійну заборону, але прикриваючись згаданою вище причиною, іранська влада вірогідно продовжить блокування сервісу аж до врегулювання ситуації з демонстрантами.

Нагадуємо, 17 вересня в іранському місті Сакезе розпочався протест, спричинений смертю захисниці прав жінок Махси Аміні, яку поліція моралі Ісламської Республіки арештувала за те, що вона “неправильно носила хіджаб”, та побила палицями, після чого Аміні потрапила в кому. Поліція відкрила вогонь по демонстрантах і через два дні тисячі іранців вповстали проти поліцейського насильства й жорстокої боротьби іранської влади з небажанням коритися “середньовічній” теократії. Протести досі тривають.

Читайте також

GOG більше не дозволить «клонувати» ігри зі Steam

GOG

Steam-версія Scott Pilgrim vs. The World — суцільна катастрофа

Scott Pilgrim vs. The World

Клон Among Us обійшов оригінал за кількістю гравців

goose goose duck

Steam анонсував нову подію — «Фестиваль таємниць»

Sherlock Holmes. Chapter 1

У Steam з’явилися підсумки року

Steam Replay

Триває зимовий розпродаж у Steam. Гра року усього за 559 гривень

Elden Ring

Sifu з’явиться на Xbox та у Steam у березні наступного року з новим режимом

sifu

Dwarf Fortress вийшла у Steam із оновленою графікою та туторіалом

Dwarf Fortress

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: