Як купляти цифрові ігри для Nintendo Switch в Україні?

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Віднедавна, Nintendo Switch почали офіційно продавати в Україні. Не OLED версію, але й це приємно. Купити консоль й раніше не було проблемою, купа крамниць завозили її з-за кордону будь-яких доступних ревізій та комплектів. Та тепер ми отримали можливість придбати офіційно закуплені консолі від Nintendo, з таким темпом скоро й власний регіон в eShop отримаємо і зможемо купляти ігри в цифрі офіційно. А поки це все лишень мрії, пропоную швиденько розібратися — як все ж таки купляти цифрові ігри для Nintendo Switch в Україні?

Час згадувати пароль

Як я згадував раніше, українського регіону в цифровій крамниці для Nintendo Switch немає. Ви можете обрати цей регіон при налаштуванні власного акаунта, але при старті магазин повідомить, що ви надто багато очікуєте і закриється. Втім, ніхто не забороняє купляти ігри у інших регіонах, навіть не потрібно підтанцьовувати з бубном, як на Xbox, щоб не зловити бан. Для цього вам доведеться змінити регіон, який не вийде поміняти в налаштуваннях консолі, тож вам потрібно буде зайти на сайт Nintendo та авторизуватися. Як зазвичай, в залежності від регіону — ціни різняться. Найприємніші суми переважно у Полььщі (Poland) та США (United States). Якщо у випадку з першим регіоном все просто — підключив звичайну гривневу картку і користуєшся, то для використання акаунту в США доведеться завести картку в PayPal та платити з неї.

Усе, ви в іншому регіоні. Тепер eShop на консолі працює, треба тільки повторно ввести пароль від обліковки. Регіон можна міняти хоч кожні 5 хв. Це може знадобитися, якщо ви захочете максимально зекономити під час закупівлі цілого набору ігор. Згадані регіони США і Польща в середньому у топі найдешевших, але окремі тайтли можуть попадатися навіть дешевше або мати ексклюзивні тимчасові знижки в інших регіонах. Це можна відстежувати за цим посиланням.

Перед тим, як ви купите все

Перед тим, як починати скупляти весь магазин, слід знати кілька речей про eShop. Найперш, тут є накопичувальна система. Щораз як ви куплятимете гру або додаток, вам нараховуватиметься трішки золотих монет, які потім можна використати в якості валюти у цифровій крамниці і трішки зекономити на наступних придбаннях (або й купити гру після довгого накопичення). З фізичних копій отримати золоті монети також можна, хоч і менше. Тільки треба враховувати, що у них є термін дії і навіть на запакованому картриджі 2-річної давнини їх може уже не бути. Ці золоті монетки привʼязані до конкретного регіону, бо в кожному з них мають різний реальний еквівалент вартості, тож майте на увазі.

Купівля на Nintendo Switch в Україні

Баланс золотих монеток вам показуватимуть перед оплатою, але ви також можете глянути його в своєму профілі на консолі

Слід бути обережним з підписками, якщо плануєте змінювати регіон. Якщо у вас є діюча підписка, що оновлюється самостійно (наприклад Nintendo Switch Online), то змінити регіон вам не дадуть. Скасувати її не складно, але потребує тикання в налаштуваннях акаунта. Тож простіше купляти підписку одразу на рік (або слідувати правилам Домініка Торетто).

Також поганий жарт з вами може зіграти опція закидування конкретної суми на акаунт. Щоразу під час придбання, вам пропонуватимуть стягнути з карточки конкретну вартість гри, або ж закинути якусь специфічну суму, залишок від якої залишиться у вас на балансі акаунта. Так от поки ви не обнулите цей баланс — змінити регіон також не можна. Зробити це складніше, ніж скасувати підписку, тому доведеться постаратись.

Купівля на Nintendo Switch в Україні

Саме тут вас підступно переконуватимуть закинути конкретну суму

Критично мисліть, переглядаючи хіт-паради в крамниці. Вони справжні і Nintendo ніяким чином не підтасовує вибірки на користь тих чи інших проєктів. Втім, у eShop інді-автори мають мало способів промотувати свої проєкти, тому вдаються до тактити: «Виставити помітну ціну, дати знижки в 90% і дивитися, як люди масово купують гру за гроші, а вона попадає в топ». Через цю масовість, відверто слабкі проєкти нерідко попадають у хіт-паради після знижок і залишаються там на деякий період. Перший час ці невідомі ігри з кінськими цінниками в топі дивують, але потім звикаєш.

Купівля на Nintendo Switch в Україні

Приклад випадкової гри, що через мега знижки потрапила в хіт-парад

І так, eShop підторможує завжди і корзини тут немає. Тож краще заздалегідь плануйте придбання на сайтах-агрегаторах і вже потім через пошук обирайте все бажане.

Оце й усе, що вам потрібно знати, щоб купляти цифрові ігри для Nintendo Switch в Україні. Якщо я щось пропустив або вам цікаво дізнатися щось іще по темі — пишіть в коментарі, я усе прочитаю. Також нещодавно ми публікували інструкцію по купівлі цифрових ігор для Xbox в Україні. Приємної гри!

Останні статті

Я паровозик, який не може — Стан справ у видавництва «Видавництво»

Автор: Владислав Папідоха

Маус

Які ігри допомогли вам впоратися з депресією під час війни? (думки редакції)

Автор: PlayUA

ELDEN RING

Нові видання зачекають, але будуть інші проєкти – Стан справ у видавництва Fireclaw Ukraine

Автор: Владислав Папідоха

Deadpool

Усі відсилки в промові Володимира Зеленського на церемонії відкриття 75-го Каннського кінофестивалю

Автор: Зімін Антон

zelensky cannes 01

Відсипали на решту: Стан ігрового розділу Netflix у першій половині 2022 року

Автор: Владислав Папідоха

Netflix

Відновилися на 30-40% – Стан справ у видавництва Vovkulaka

Автор: Владислав Папідоха

«Hellboy. Winter Special 2019», видавництво Vovkulaka

ВиНеЗнали #01. Бракований Most Wanted та справжній Prince of Persia 4

Автор: Володимир Вітовський

Prince of Persia: The Forgotten Sands (Wii)

Враження від бети Overwatch 2

Автор: PlayUA

Overwatch 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: