Як саундтрек української еко-дружньої інді-гри Trash is Fun вирізняє її серед конкурентів

«Trash Is Fun» — це кооперативна гра про милих тваринок-мутантів, які намагаються врятувати нашу планету від глобального потепління та зомбі-сміття.

А ще це — амбітний екологічний інді-проєкт від групи українських підлітків із сумської студії Martian Teapots. Окрім можливості весело провести час із друзями гра також пропонує ненапряжне вивчення принципів сортування та переробки сміття.

Ще до війни Martian Teapots збирали гроші спільнокоштом для створення повноцінного саундтреку для гри. Тоді вони й познайомилися з аудіоагенцією VP Production, команда якої запропонувала створити музику на безоплатній основі, щоби підтримати проєкт.

Мати можливість водночас допомогти молодим розробникам та написати цікаву ігрову музику — це дійсно унікальний і надихаючий досвід. Особисто я дуже радію, коли читаю та дивлюся відгуки гравців і стрімерів про Trash is Fun та її звучання. Це означає, що в нас усе вийшло й авдиторія гри отримала саме ті враження та емоції, які ми вклали в продукт. — Влад Плотніков, співзасновник і креативний аудіопродюсер VP Production.

Від початку співпраці головними завданнями саундтреку стали:

 • диференціювання від конкурентів;
 • посилення емоцій від ігрового процесу;
 • покращення запам’ятовуваності проєкту.

Перш ніж створити музику, команда VP Production проаналізувала нішу кооперативних ігор і виявила такі закономірності:

 • практично у всіх тайтлів (навіть великих) є проблеми з дистрибуцією саундтреку й аудиторії це не подобається;
 • здебільшого музика подібних ігор — фонова й будь-які нестандартні рішення та ідейні насичення викликають фурор у гравців;
 • ігри, що за механікою/стилістикою схожі на «Overcooked» завжди порівнюють з останньою і практично завжди не на користь оцінюваної гри.

Саме тому було прийнято рішення створити саундтрек емоційно насиченим і максимально не схожим на усталені музичні кліше (на кшталт банджо, яке типово відповідає за веселощі в кожному другому ко-оп тайтлі).

У результаті «Trash is Fun» отримала небанальну музику, що передає загальну атмосферу постапокаліптичних веселощів: суміш поп-року з елементами індастріалу, прог-року, електроніки, оркестрової музики та неочікуваними сюрпризами типу казу (американський народний музичний інструмент — прим.).

На відміну від багатьох інших представників жанру кооперативних ігор, саундтрек «Trash is Fun» аж ніяк не назвеш фоновим чи заспокійливим, адже він підвищує градус емоційної напруги, постійно грає з почуттями та станами гравців і головне — не залишає байдужим.

Саундтрек «Trash is Fun» доступний для прослуховування на всіх стримінгових платформах, а також для придбання на Bandcamp або ж у якості DLC у Steam. Усі зароблені з продажів і прослуховувань гроші команди VP Production і Martian Teapots перераховуватимуть у цільові фонди допомоги українцям.

Я особисто вважаю, що музика — це краща частина нашої гри. Музика — не фон для гри, а ймовірніше гра — фон для музики. Приємно слухати саундтрек та грати. Без цього звучання гра була б зовсім не та. Це наша перша гра й ми раді, що змогли залучити до проєкту команду VP Production. Ми отримали важливий досвід комунікації та співпраці. Ми й раніше вважали музику важливою частиною ігор, а тепер стали ставитися до цього ще серйозніше. — Ілля Сафронов, тьютор команди Martian Teapots.

А ще, осьо-отута у нас був спільнострім з авторами музики гри. Зацініть!

Martian Teapots​ — підліткова студія розробки ігор.​ Заснована в 2017 році в м. Суми, Україна. Працює на базі Сумського державного університету.

VP Production — українська незалежна аудіоагенція, що створює звукові айдентики для ігор, брендів і застосунків. Серед робіт команди: звучання ігор FoxTail, WildCraft, Fate Hunters, Haydee I і II, аудіо бренди конкурсу розробників ігор Indie Cup та інтернет-видання PlayUA.

Цікаво

 • Trash Is Fun

  Золото серед сміття: як створюється саундтрек еко-гри Trash Is Fun

 • Про музику в іграх (feat. Vlad Plotnikov) [Подкаст]

  Про музику в іграх (feat. Vlad Plotnikov) [Подкаст]

 • FoxTail

  Звукове оформлення в іграх: чому воно настільки важливе?

Читайте також

«ВОЛЯ» – емоційна подяка TOTAL-EMPTY всім, хто боронить Україну

«ВОЛЯ» – емоційна подяка TOTAL-EMPTY всім, хто боронить Україну

Пост-рокова мелодійність, атмосферний вокал і чіл-біти: новий сингл TOTAL-EMPTY

TOTAL-EMPTY

Новий український пост-рок: гурт TOTAL-EMPTY

гурт TOTAL-EMPTY

Спільнострім із VP Production — Про Trash іs Fun і музику в іграх

Trash Is Fun

У Ґреммі зʼявилося 5 відеоігрових категорій

Ґреммі

Українська гра Trash is Fun вийшла у дочасний доступ. Кошти від її продажу спрямують на потреби ЗСУ

Trash is Fun

Відтепер на Bandcamp можна стрімити

Bandcamp

Золото серед сміття: як створюється саундтрек еко-гри Trash Is Fun

Trash Is Fun

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: