xCloud

Як скористатися хмарним ґеймінґом Xbox в Україні

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Microsoft активно розвиває свій сервіс хмарного ґеймінґу — xCloud (або Xbox Cloud). Він усе ще в беті, тож навіть назва не фінальна, але попри це — працює чудово. Ще й кількість ігор з підтримкою тач-керування росте з кожним місяцем. Однак, поки сервісів Xbox в Україні офіційно немає, нам залишається хіба радіти за інші регіони, що мають до нього доступ. Чи ні?

Направду, дотягнутися до хмарного ґеймінгу від Xbox з України дуже просто. Усе, що нам знадобиться — активна підписка Xbox Game Pass Ultimate та VPN. Придбання підписки у цьому матеріалі не розглядатимемо, на консолях це можна зробити скориставшись нашою давнішою інструкцією. А от з VPN зараз швиденько розберемося.

xCloud

Так виглядає сторінка xCloud, якщо зайти на неї з української адреси

Щоб не вдаватися в деталі технічної реалізації, скажемо, що VPN це такий маскуючий тунель між двома точками земної кулі. У одну нору трафік застрибнув, з іншої вистрибнув і все, ніхто не здогадається звідки насправді він прибув. Таким чином можна вдати з себе хоч жителя Аргентини, хоч Польщі і скористатися більшістю інтернет послуг, що обмежені регіонально. Так, xCloud присутній у цьому переліку.

Для своїх цілей я обираю VPN від AtlasVPN. Це порівняно невеликий провайдер з хорошим співвідношенням ціна-якість та великим спектром доступних до використання “нір”: Бразилія, Аргентина, Польща, Німеччина та ще поза десяток інших. Зареєструватися можна за цим посиланням, так ви і хороший VPN отримаєте, і PlayUA підтримаєте у разі якщо захочете оформити платну підписку. Важливий момент, що для тесту платити не доведеться — перший тиждень користування безкоштовний. Вас попросять оформити підписку одразу, але вперше гроші знімуть не раніш як за 7 днів користування.

Atlas VPN

ВІд завантаження до увімкнення кілька простих кроків

xCloud

Увімкнули VPN на телефоні і за мить усе працює

Тож завантажуємо додаток на зручну для вас платформу та переправляємо свій трафік через “нору” однієї з країн, де сервіс працює. Я обрав Німеччину, бо вона неподалік і у нас прямий швидкий канал. Хай і довелося скористатися перекладачем, щоб зрозуміти що від мене хотіли в окремих меню. Користуватися можна будь-яким регіоном, незалежно від того, в якому вами придбано підписку Game Pass. Не хвилюйтеся, гратися зі зміною регіонів не потрібно.

Опісля заходимо на сайт xCloud, логінимося і вуаля — замість сторінки “Вибачте, дана послуга не доступна у вашому регіоні” отримуємо “Play Now”. Ресурс ще попросить зробити іконку на головному екрані для зручної роботи, там доведеться авторизуватися повторно, але оце й усе. Вам доступна вся бібліотека Game Pass через хмару і ви можете гратися хоч з мобільника, хоч з вашого робочого ноутбука без дискретної відеокарти у дорозі, готелі чи просто посеред міста.

Як вдало зауважили у коментарях, опісля того як ви зайшли на сторінку бажаної гри і побачили кнопку Play — можна сміливо відключати VPN. Більше сервіс не перевірятиме вашої геолокації. Це корисно, якщо ваш VPN-провайдер дає обмеження по обʼєму трафіку на місяць, згаданий вище Atlas цього не робить у платному пакеті послуг.

Power Wash Simulator

Power Wash Simulator уже має підтримку тач-керування

Важливо зауважити, що трафіку такий спосіб грання їсть чимало. Вам не потрібен канал неймовірної пропускної здатності, мої тести показали споживання до 5 МБіт/c, втім це потік даних який постійно литиметься на ваш пристрій і якщо ви гратимете через лімітний тариф — будьте обережні. Через LTE мобільний інтернет усе також працює і не гірше, ніж через домашній Wi-Fi, де у мене 5 ГГц роутер і канал на 1 ГБіт. У обох випадках помітні просадки кадрової частоти і я навряд обміняю цей досвід на гру з консолі, втім для випадків коли її немає під рукою — піде.

Поки ви обираєте у щоб потицяти зі свого смартфону, я вже мию будинки в Power Wash Simulator. Діліться враженнями, наскільки вам сподобалося грати через xCloud і не забувайте, що використовуючи для цих цілей AtlasVPN через це посилання ви не тільки отримуєте крутий VPN, а ще й підтримуєте портал PlayUA.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

iPhone 14 Pro Max. Який він?

Автор: PlayUA

iphone 14 01

Баґи, від яких зносить дах і зникають ноги (RDR, FIFA 16). ВиНеЗнали #03

Автор: Володимир Вітовський

ВиНеЗнали

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу: що подивитсь та послухати на цю тему

Автор: Микола Єрьомін

Хайтарма

Найкращі сервіси для записування пройдених ігор і переглянутих фільмів

Автор: Михайло Петрунів

hltb poster v01

Жаба в колодязі не знає нічого про море: приховані деталі першого трейлера Assassin’s Creed Shadows

Автор: Микола Єрьомін

Святі галичани шукають космічні скарби — інтерв’ю з розробниками шутера SAND

Автор: PlayUA

СВЯТІ ГАЛИЧАНИ ШУКАЮТЬ КОСМІЧНІ СКАРБИ — інтерв’ю з розробниками шутера SAND

Ідеально виконаний вікенд. Огляд п’ятого етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

7

AirPods Max для ґеймерів — Огляд навушників Hator Phoenix Wireless

Автор: Володимир Бортюк

hator phoenix review site v02