Загроза вторгнення в Україну призвела до подорожчання комп’ютерного “заліза”

Ринок “заліза” зазнавав нечуваних проблем ще починаючи з 2020 року, бо пандемія суттєво підвищила попит, але настільки ж суттєво скоротила виробництво. Нечувані черги та збільшення цін це ще пів біди. Проблема сприяла навіть появі кількох нових видів злочинності. Але коли ми, здавалося б, бачили вже всі сторони цієї багатогранної проблеми виникають все нові. Одна з них безпосередньо пов’язана з тим, що займає зараз думки кожного українця.

Ризик повномасштабного вторгнення Росії в Україну став однією з основних причин того, що у п’ятницю, 11 лютого, акції практично всіх відомих ключових виробників мікросхем для відеоігрового та комп’ютерного заліза зазнали дуже суттєвого обвалу. Причинно-наслідкових зв’язків тут насправді багато, але основний з них — якщо Україна перетвориться на повномасштабне поле бою, ссякне потік очищеного неону, який конче потрібен для виробництва напівпровідників. Ще однією причиною називають несподіваний сплеск інфляції, який певним чином теж можна пов’язати з Україною, адже заклики великої кількості країн до своїх громадян залишити територію України матимуть (і певною мірою вже мають) значний вплив на працю, наприклад, міжнародних банків.

Найбільшого обвалу, на цілих 10%, зазнали акції AMD. Ціни на акції Nvidia та “молодого й перспективного” виробника чипів Marvell (не плутати з Marvel) впали на 7%. На 5% впали в ціні акції Qualcomm, а відносно малою кров’ю відбулися Broadcom (3%) та Intel (2%).

Взагалі тиждень для компаній, які пов’язані з залізом, видався напрочуд невдалим. Окрім обвалу у п’ятницю, ще однією несподіванкою стало часткове припинення виробництва на двох заводах японського техно-гіганта Kioxia Holdings (екс-Toshiba Memory), партнера американського виробника Western Digital та субсидіарія Toshiba. Як повідомляється, якісь з матеріалів, які використовуються у виробництві flash-пам’яті зазнали “забруднення” чимось. “Накрились” 7 мільярдів (!) ґіґабайт пам’яті. Хороші новини у тому, що це не та пам’ять яка зараз в найбільшому дефіциті, а чипи типу NAND. Погані новини у тому, що подібні проблеми на виробництві теж вже стають тенденцією. Минулоріч, наприклад, карколомних збитків принесла всім причетним пожежа на фабриці чипів Renesas, теж у Японії.

Слід зазначити, що Toshiba, яким належить найбільша частка у Kioxia, минулоріч вирішили реструктуризуватись і розділитись на три різних підприємства. Одне з них займається чи не ексклюзивно менеджментом Kioxia, оскільки виробництво SD-накопичувачів стало для Toshiba окремо великим джерелом прибутку.

Читайте також

Ігрові лептопи у 2022 році

head intel

“Залізо” під санкціями: Intel, AMD та Nvidia припинли поставку чипів до Росії

AMD

Антимонополісти зірвали угоду між NVIDIA й Arm на 40 млрд $. Microsoft і Activision наступні?

Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro 5. ХОЧЕТЬСЯ, але НЕМОЖЛИВО купити #2!

Acer Nitro 5

Забудьте про консолі — дефіцит напівпровідників триватиме до 2023 року

У GeForce Now з’явилися ігри Electronic Arts

Dragon Age: Inquisition

Огляд ігрового ноутбука Acer Predator Helios 300. ХОЧЕТЬСЯ, але НЕМОЖЛИВО купити!

Predator Helios 300

Far Cry 6 використає новітні технології AMD — усе завдяки Ubisoft Kyiv

Far Cry 6

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: