У Великій Британії хочуть заборонити скуповування консолей і “заліза”

Скальпінг — термін який прийшов з біржової справи у повсякденне життя, де частіше за все означає скуповування цінних речей невеликими партіями з метою подальшого перепродажу. Це слово давно і добре відомо ґеймерам вже хоча б тому, що скальпери ведуть справжнє полювання за коштовним залізом нового покоління, аби потім збувати його утричі дорожче. Обсяги скальпінгу часом вражаючі. Тільки за попередній місяць на eBay було перепродано понад 60 000 консолей PlayStation 5 і Xbox Series X. Таку ж ситуацію можна відмітити і з відеокартами Nvidia. Разом з тим що консолі й відеокарти також нерідко стають об’єктом зухвалих крадіжок, це спричиняє навіть більший дефіцит при великому попиті на товари.

У Великій Британії, де скальпінг давно став великою проблемою, з ним намагаються боротися на законодавчому рівні. Подібні операції вже є нелегальними з квитками на концерти (з 2018 року), але це зараз не на часі через пандемію, а от консолі нового покоління якраз дуже. Як першими помітили представники видання Video Games Chronicle, на сайті британського парламенту можна побачити, що на розгляд шістьма членами Шотландської національної партії було винесено питання про “Перепродаж ігрових консолей і компонентів комп’ютерів, що було скуплено за допомогою автоматизованих ботів”. Наразі його підтримали до розгляду 17 членів парламенту.

Пропонується, перш за все, зробити нелегальною процедуру скупки нових консолей та іншого “заліза” за допомогою ботів, як це часто і робиться. Яке саме покарання (поки що теоретично) може світити скальперам, наразі не відомо. Коли саме питання буде обговорюватись — теж, але ймовірно, що десь протягом 2021 року.

Читайте також

Ghost of Tsushima отримає поліпшену версію для PS5

Nvidia Shield тепер підтримує ґеймпади нового покоління

Nvidia Shield

Бойова система Returnal буде напрочуд варіативною

returnal

Sony назвала дати релізу багатьох ексклюзивів PlayStation. Без перенесень не обійшлося

GhostWire: Tokyo

Microsoft готує власний аналог DualSense?

Xbox Series

У пошуках некстґену. Чи варто зараз купувати PS5? (Падон)

Поцуплене “залізо”: як крадуть Nvidia GeForce та PlayStation 5

Старт нового покоління, проблеми Cyberpunk — Підсумки листопада [Подкаст]

Demon's Souls

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: