“Залізо” під санкціями: Intel, AMD та Nvidia припинли поставку чипів до Росії

Санкції, що їх впевнено накладають на РФ за повномасштабне вторгнення в Україну, поступово торкаються всіх верств населення та сфер життя. Про повне ембарґо російським компаніям повідомили AMD та Intel. Більш того, китайські IT-компанії також отримали розпорядження не продавати наразі будь-яке залізо російським компаніям.  Хоча продаж таких чипів як AMD Ryzen або Intel Core суто технічно не підпадає під санкції, де мова ідеться конкретно про чіпи для військової промисловості, великим компаніям значно простіше перекрити весь потік, допоки вони розбираются, що саме використовується в умовній військовій промисловості, а що — ні. Окрім того у санкційних списках опинились щонайменше 49 російських компаній, яким заборонено продавати будь-які напівпровідники та мікросхеми.

Втім, радіти з цього приводу слід помірковано, бо ще з часів санкцій 2014 року Росія почала робити стратегічні запаси напівпровідників та нарощувати “власне” виробництво мікросхем. Останнє опиниться у скрутному становищі теж дуже скоро, адже фізичне виробництво російського “заліза” відбувається у Тайвані, який наразі суттєво призупинив експорт з РФ.

Слід зазначити, що ринок світового “заліза” штормило від загрози вторгнення в Україну ще до того, як повномасштабне вторгнення власне сталося 24 лютого 2022 року.

Читайте також

“Another Love”: як ностальгічний хіт з початку 2010-х допомагає українцям в усіх сенсах

Том Оделл

Фільм “Довбуш” вийде в широкий український прокат після Перемоги

Довбуш

У CS:GO з’явилися великодки на підтримку України

frooaxgwqaimox2

Легенди комікс-індустрії об’єднались задля допомоги біженцям України

Comics for Ukraine: Sunflower Seeds

Історія української ігрової індустрії (RendarosUA)

УкрІндустрія

Це бан: Вілла Сміта на 10 років позбавили права бути на “Оскарах”

Кріс Рок

Facebook та Instagram приховують хештеґи #Bucha та #BuchaMassacre

Bucha Massacre

Netflix відкриває виробниче представництво у Варшаві

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: