heart of stone 7

Від Диво-жінки до диво-шпигунки. Огляд фільму «Місія Стоун»

Автор: Андрій Присяжний

Усе більше студій та акторів повертаються до карколомних бойовиків, знятих, як у старі-добрі: знятих на натурі, з продуманою хореографією трюків (частину з яких актори намагаються виконати самотужки) і якнайменшою «мальованих» кадрів. Дякувати за це слід передусім фільмам про Джона Віка, “Евакуації”, але найбільше — серії «Місія неможлива» і Тому Крузу зокрема, бо він буквально в соло відродив популярність цієї категорії фільмів.

І от компанія Netflix, яка вже відзначилася загаданою «Евакуацією» та її не менш розхваленим продовженням, вирішила зняти ще один бойовик, уже шпигунський, який теж мав би перерости в нову франшизу. І стати в один ряд із Тайлером Рейком чи Ітаном Гантом має спецагентка Рейчел Стоун у виконанні Ґаль Ґадот.

Рейчел Стоун — секретна агентка британської розвідки, яка разом із командою має завдання розшукати й схопити торговця зброєю Малвейні (Енцо Чиленті). Головна ціль місії — взяти його живим і переманити на свій бік, щоби той допоміг зруйнувати підпільну мережу контрабанди зброї. Однак все йде не за планом. У гру вступає третя сторона в особі таємничої  хакеркиКеї Дхаван (Алія Бхатт).

Розуміючи, що команді загрожує небезпека, Рейчел відкриває глядачам ще один секрет — вона насправді працює на надсекретну організацію «Серце», метою якої є розв’язання питань надзвичайної складності, щоби запобігти масштабним катастрофам. Нікого не нагадує?)

У ходіпорятунку команди помирає ціль, яку так важливо було взяти живою. Повернувшись до Лондона, група отримує завдання від МІ6 чекати, поки ті знайдуть таємничого хакера. Однак Стоун отримує нове завдання від «Серця»: рушати до Лісабону й перехопити там Кею. Допомогти Рейчел має її теперішня команда, адже підрозділ отримає анонімні дані про пересування хакера.

Місія — це пастка, але вже надто пізно рятувати команду — так Рейчел зруйнує своє прикриття. Героїня вирішує не підкоритися наказу й урятувати колег, які все одно загинуть. Адже в групі є «кріт», якого дивним чином пропустили всі: Рейчел, МІ6 і «Серце» зі своїм штучним інтелектом. І знову щось знайоме.

А далі сюжет закручується й розвивається за прогнозованою дугою: антагоністи отримують те, чого так хотіли, а з іншого боку Стоун намагатиметься всіляко їм завадити і їй таки вдасться запобігти катастрофі в останній момент. Класика. 

Ось що вам варто знати про фільм. Актори підібрані вдало, навіть коли мова йде про другорядних персонажів. Кожен із них приносить у фільм частинку себе й доповнює його кольорову гаму. Єдиний мінус… ні не так, єдине зауваження — Валет (Маттіас Швайгхефер). Можливо, мені так здалося, може його попросили саме так зобразити персонажа, однак коли дивлюся на нього, бачу один-в-один Людвіга Дітера, отого зламувача сейфів з «Армії мерців» та «Армії злодіїв» Зака Снайдера.

Сподобалися антагоністи, настільки, що виношу їх окремо. Джеймі Дорнану так підійшла роль агента спецслужб, який хоче змінити світовий порядок за допомогою Кеї та «Серця», що ніяково трохи. Категорично цілеспрямований і божевільний у своїх маніакальних переконаннях, він просто вражає свою переконилвістю на екрані. Що стосується нашої хакерки, то продовж фільму ми бачимо розвиток, сумніви й усвідомлення того, що її плани та бажання відрізняються від тих, що нав’язує їй партнер. Саме тому вона зрештою робить те, що вважає за потрібне.

У фільмі не так багато музичного супроводу й жартів. Проте всі вони використані вчасно, сприймаються легко та не викликають жодного відчуття неприязні. Чого не можу сказати про використання слова «трефи». Так, я розумію, що це правильне позначення масті карт, однак ніяк не можу позбутися того, що кожного разу воно різало вухо.

Дивіться, якщо вас не надто бентежать доволі очевидні паралелі зі серіалом Person of Interest, чи схожий персонаж із Анджеліною Джоллі у «Солт», чи запозичення деяких дублів з інших фільмів, як-от «Місія нездійсненна: Нація ізгоїв» — тоді спокійно можете виділити собі дві години на побачення з прекрасною пані Ґаль Ґадот. Ще раз, фільм хороший, на частини він не розпадається, бо сюжет сам по собі цілісний та поступово розвивається аж до кульмінації в кінці фільму. І хоча далеко не факт, що стрічка зрештою переросте в щось більше, «Місія Стоун» непогано вас розважить у вечір п’ятниці, суботи, чи будь-якого іншого дня. Тому приємного вам перегляду!

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Ґеймерський вовк в офісній овечій шкурі — Огляд ноутбука Acer Aspire 7 (A715-76G) + РОЗІГРАШ

Автор: Володимир Бортюк

aspire7 kb3

Пропускати заборонено! Огляд Shadow Gambit: The Cursed Crew

89

Автор: Михайло Петрунів

Shadow Gambit: The Cursed Crew

Закоханість в мініатюрі — Огляд настілки Mada

Автор: Малютенко Михайло

Mada

Про жабу і гадюку. Огляд фільму «Голодні ігри: Балада про співочих пташок і змій»

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.Голодні ігри 7

Компактна милота — Огляд настілки Kariba

Автор: Малютенко Михайло

Kariba

Перший подіум для української команди на Кубку світу з симрейсингу!

Автор: Андрій Присяжний

grand finals

Драма останніх семи хвилин. Огляд третього етапу КМАМК GT3 Endurance Championship

Автор: Андрій Присяжний

kmamk 2 етап

Погляд у майбутнє. Огляд першого етапу 7DRIVE Electric Challenge

Автор: Андрій Присяжний

porsche mission r concept 17

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: