Знову зрада! “Зелений чоловічок” у Battlefield 2042 збурив українські соцмережі

ОНОВЛЕНО: Розробники розробниками, але видавець все ж воліє не ризикувати, коли мова заходить про один із найважливіших його релізів за останні роки. Тому досить швидко з’явилося повідомлення, що відсилка до подій сьогодення сталася ненароком, а проблемний скін переназвуть у першому ж оновленні.


До офіційного релізу шутера Battlefield 2042 залишився ще тиждень, але передзамовники Gold/Ultimate-видань та підписники EA Play Pro сьогодні отримали дочасний доступ до гри. Увагу українських гравців швидко привернув ось цей скін, точніше його назва, яка чомусь викликала обурення в соцмережах.

“Чомусь”, адже “зелені чоловічки” — зневажливе позначення російських військових без розпізнавальних знаків на уніформі, яке виникло в часи окупації Криму в українських ЗМІ на противагу пропагандистській фразі “вєжлівиє люді”. І достатньо успішне, щоби потім пробитися в англомовний медіапростір.

Сам же ігровий персонаж, до якого застосований цей скін — Pyotr “Boris” Guskovsky, який згідно лору гри, народився в Росії, але рано звідти виїхав та не служив у збройних силах цієї країни. Більше інформації про нього наразі нема, бо розробники доповнюватимуть біографії спеціалістів поступово. Утім, на тлі цієї ситуації хотілося би поглянути, чи у повному життєписі “Боріса” будуть хоч якісь згадки про Україну.


Загалом же ситуація досить дивна, адже це навіть близько не те, що ми бачили в нещодавніх стратегіях Humankind та Age of Empires IV. Там ми дійсно зіткнулися з підміною понять, культурною експропріацією та викривленням певних історичних елементів у відверто проросійський бік. Однак (цілком справедливого) палання в спільноті практично не було.

У Battlefield 2042 натомість знайшовся елемент із відверто негативним контекстом у бік Росії, однак вона зустріла значний осуд та звинувачення у “підтримці тероризму”. Зважаючи на чинні реалії, навпаки краще бачити згадки російсько-української війни в медіапросторі, бо якщо це замовчувати і вимагати того ж від представників інших країн, нам це на користь аж ніяк не зіграє.


Редакція PlayUA зі самого початку окупації Криму та російсько-української війни мала (і має) суспільно-політичну позицію, цілком очевидну для громадян (громадян, а не просто мешканців) нашої країни. Також редакція може зрозуміти своїх колег, які взялися за цю тему з привабливого для певної аудиторії боку, однак усе ж закликає діяти розважливо. Бо у швидкому та необдуманому негативі до будь-кого ми стаємо схожі на тих, проти кого нам слід боротися.

Читайте також

Стрім Battlefield 2042

Battlefield 2042

Позіхи з майбутнього. Огляд Battlefield 2042 (PS4)

Battlefield 2042

Battlefront 3 не буде: ЕА хоче тільки синглові “Зоряні Війни”

Star Wars

Стрім Battlefield 2042 (PS4)

Battlefield 2042

CoD: Vanguard, Sherlock Holmes: Chapter One, Battlefield 2042 — Порадник ґеймера: Листопад 2021

Sherlock Holmes: Chapter One

4 “Батли” за ціною 1 — ось як працює редактор Battlefield Portal

EA представили три карти з Battlefield 2042

Battlefield 2042

DICE презентували 5 нових спеціалістів для Battlefield 2042

Battlefield 2042

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: