БЕЗКОШТОВНИЙ СИР БЕЗ МИШОЛОВКИ #1

Автор: Володимир Вітовський

Вважаєте,  що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці? У наш час Free-to-Play і справді перетворився на розплідник донату та чітування, проте сьогодні ми поговоримо про забавки, в яких нам не обов’язково взагалі або частково платити грошики, щоб зробити свого персонажа справді непереможним.

Zombies Monsters Robots

Jrdjv47TuawБезкоштовних шутерів від третьої особи не так уже й багато. Назва ZMR розкриває основну суть гри: відбиватися від хвиль зомбі, монстрів та роботів. При цьому ми можемо використовувати різноманітну додаткову зброю, будувати перешкоди, а за допомогою телепортів вряди-годи переноситися за спини ворогів та несподівано нападати. У деяких режимах присутні бійки з босами, які з часом все ж набридають.

Для нашого персонажа передбачені дві комірки основної зброї, одна другорядної, граната, а також спеціальні універсальні речі (детектор, дефібрилятор тощо). Кількість останніх залежить від рівня профілю в грі.

 

Якщо маєте трішки реальних грошенят, то можете придбати два додаткові місця для спорядження. Модифікувати зброю легко, додавши приціл, глушник, приклад тощо.  Кастомізація персонажа також присутня, тому не дивуйтеся, якщо попри вас бігатиме дівчинка в короткій спідниці або рожеве ведмежа.

Від складності, яку ви обираєте перед матчем, та часу, який протримаєтеся, залежить кінцева кількість отриманих вами золота та досвіду. Під час гри потрібно бути обережним, якщо вас вподобає один із ходячих мерців, то ви перетворитеся на такого ж. За певні досягнуті рівні профілю нам дають різноманітні бонуси.

Якщо гравцеві остогидне знищувати орди безмозких ботів, то він може позмагатися з іншими шибайголовами в PvP режимі. Zombies Monsters Robots має достатню кількість мап (10 загалом), тому вам не доведеться їх довго запам’ятовувати.

Так, у грі присутня крамниця, де ви можете за внутрішньоігрові або реальні гроші придбати різноманітне спорядження, проте це не призводить до суттєвого дисбалансу. Zombies Monsters Robots можна описати, як хороший замінник дорогим забавкам, де донат не має визначального впливу на ігролад.

ОЦІНКА: 7,7/10

Wakfu

dhebjHfFVO0Wakfu – дуже специфічна покрокова MMO RPG. Перш за все, через те, що в основу забавки покладено стилістику однойменного французького мультфільму. Саме тому персонажі виглядають неначе намальовані, проте тривимірні.

Wakfu важко з чимось порівнювати, але перше, що спало на думку — Final Fantasy з її оригінальною бойовою системою та різноманітністю. Як і в більшості MMO ви можете обрати персонажа, а потім клас для нього. Відповідно до останнього вивчатимемо різні вміння, збільшуватимемо характеристики тощо. Також є можливість обрати собі ремесло, яке дозволить створювати особливі речі для бою або на обмін. Така праця потребує збору певних ресурсів.

Всесвіт гри поділяється на різноманітні міста та острови, де ми можемо отримати цікаві завдання, придбати щось та зустріти нових друзів. У кожному такому населеному пункті легко натрапити на ворогів та босів, притаманних тільки цій території.

Невід’ємною частиною цієї RPG є широкий вибір різноманітних файничок, котрі можна одягнути на свого персонажа, а також завести домашнього улюбленця. Ваш маленький помічник може просто бігати за вами та додавати певні пасивні властивості головному герою. Щодо вмінь, то вони залежать від класу, який ви обрали. Потрібно згадати, що основна панель вміщує чимало предметів та заклинань, тому обирати буде з чого. Якщо вам закортіло пограти у щось специфічне, то запрошуємо вас до всесвіту Wakfu.

ОЦІНКА: 7,9/10

Quake Live

CWxg945uKDsНа десерт ми залишили гру, родич якої колись фактично зародив кіберспорт. Quake Live – це технічно модифікована версія Quake III Arena. Найголовніше те, що всі особливості механіки та ландшафту не були змінені, за таке не гріх подякувати id Software. Єдине питання, котре я собі задаю: чому розробники додали гру в Steam аж через п’ять років після першого запуску в маси.

Зовні більшість основних мап не зазнала вагомих змін, окрім косметичних. У грі переробили хіба що баланс шкоди від зброї та дію певних бонусів. Усі режими залишилися на своїх місцях: дуель, сам за себе, командний бій, прапороносець та інші. Під час гри можна використовувати телепорти, додаткову броню, набої, зброю тощо, які розкидані по всій мапі. Основною особливістю забавки є доволі висока активність гравців, а така фішка є безумовним плюсом.

Мінімальні системні вимоги надзвичайно низькі за сучасними мірками, тому більшість олдскульних гравців може знову випробувати свої вміння, якщо, звісно, вони полишили бавитися в Quake. Усі ваші досягнення зберігаються на серверах, що дозволить похизуватися статусом перед друзями. Потрібно також зазначити, що більшість мап у Quake Live мають назви, які починаються з „qz“, що є нагадуванням про початкову назву проекту Quake Zero.

ОЦІНКА: 9,3/10

Гадаю на найближчий тиждень-два вам вистачить запропонованих ігор. А коли буде наступна підбірка справді доступних фрітуплейних іграшок, залежить від вас. Точніше — від ваших відгуків і пропозицій. Продовжувати рубрику?

Останні статті

Враження від Games Gathering 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Games Gethering 2017

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня

Враження від Casual Connect Kyiv 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Casual Connect Kyiv 2017

Чи потрібен світу молодий Бонд?

Автор: Володимир Вітовський

Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Нові локалізації від STS UA. Випуск 3

Автор: STS UA

Приховані ігрові механіки

Автор: Олег Куліков

Half-Life
 • Hoyt Ridge

  де дотан?

 • Так,звісно продовжуй.

 • Ernst_09

  так, продовжувати.
  зазвичай ftp ніхто не оглядає. а так може знайду щось цікаве побігати на вихідні.

 • Mr. Inceptive

  Я от хотів спробувати першу гру, та потім ознайомився з віжгуками у Steam’і, де жаліються на донат й на високий пінг, а це вже якось відбило бажання.

  • Вова TooL Вітовський

   На початкових рівнях з донатом майже не маєш справу, хіба що ти зайдеш на якийсь VIP сервер. Якщо зібратися з друзями, то можливість зустрітися з донатером рівна 0, але це ще й від режиму залежить. Спочатку стрілянка навіть Пейна третього нагадала…

   • Mr. Inceptive

    У свій час третьго Пейна мені і Warframe нагадав. Непогана, до речі, гра, яка не стоїть на місті та еволюціонує. З друзями побавитися чудовий варіант. Грався?

    • Вова TooL Вітовський

     Не грав тільки Warframe, мене відрадила співпраця розробників з мейлру((9(

     • Mr. Inceptive

      А ти часом не путаєш “Warface” із “Warframe”?

     • Вова TooL Вітовський

      “Випадково” плутаю XD Warframe і справді непогана, побачимо, можливо про неї напишу)

     • Mr. Inceptive

      Та про неї обов’язково треба написати, там же навіть українська локалізація присутня, а це вже чи не найголовніша причина для її згадки :D

 • Mr. Inceptive

  було б добре якби ти ще згадав “No More Room in Hell” і “Alien Swarm”. Особисто я вважаю, шо ці ігри заслуговують на та, щоб за них віддавати кровно зароблені

  • Вова TooL Вітовський

   No More Room in Hell справді хороша, проте задум для наступної статті вже є. Пізніше цю забавку точно згадаю.

 • Продовжуйте.

 • Odd Dresden

  Так, рубрику обов’язково треба продовжувати. Як на мене, то Wakfu схожа на Ragnarok Online. І впринципі можна згадати про Neotokyo та Airmech. Ну і куди ж без Ліги Легенд.

  • Andy

   Ааааа…. В тебе нік, як у Бога!! :)

 • Victor

  Привіт, цікава рубрика.

 • GCKUAN [UA]

  Продовжуйте рубрику.