Dragon Age і гомофоби

Автор: Олекса Мельник

mMIv61SHCaIКоли відбувалися жваві дискусії про ймовірний злам системи Denuvo, яка захищає (-ла) Dragon Age: Inquisition, Lords of Fallen та інші ігри, я поділився припущенням, що як тільки пірати доберуться до DA:I, інтернет завалять гівноролики школоблоґерів, а також здійметься новий гомофобський сморід. Сталося, як гадалося.

Насправді перебільшую, ніякий сморід не почався, але невеличке гомофобське попискування все ж спостерігається і посилюватися воно почало саме з моменту зламу Dragon Age: Inquisition. Чому так?

Я бачу пряму залежність між піратством і гомофобією. Це явище найпоширеніше у найбідніших і найвідсталіших країнах. Почасти тому, що знедолений люд шукає внутрішнього ворога, до якого може дотягнутися і який слабший за нього. Почасти — це побічна дія релігійного фанатизму, що теж є наслідком бідності, але духовної. Однак маємо факт: чим бідніші верстви населення, тим сильніше вони ненавидять представників сексуальних чи ще якихось меншин, які відрізняються від загальної маси.

Найпоширеніший аргумент на захист піратства — це: „Нема грошіў.“ Тобто бідність виправдовує прагнення отримати гру на халяву. Чомусь ця бідність не заважає людям отримувати за гроші достатньо потужні машини для пірачення ігор, але зараз не про це.

dragon-age-inquisition-screenshot-21

uvvDH2x91S0Коли вийшли перша і друга Dragon Age, їх доволі помітно критикували за „пропаганду гомосексуалізму“. Другу трохи більше, бо там була непроходима сцена з волошковим персонажем, у якій доводилося або жертвувати збалансованістю партії, або зголошуватися на нетрадиційні стосунки. В епопеї про боротьбу журналістів із Mass Effect „пропаганда гомосексуалізму“ також згадувалася неодноразово.

А все тому, на мою думку, що перелічені ігри, де присутні одностатеві стосунки, не мали серйозного захисту і дуже швидко ставали надбанням ошалілого збідованого натовпу. Латентні гомосексуалісти занурювалися у вигадані світи, плювали на сюжет, обкладалися ґей-партнерами, і з жахом усвідомивши в собі давно приховувану жагу, здіймали лемент про те, що їм нав’язали педерастію. Ой, леле!

У випадку з Dragon Age: Inquisition, де голубизни значно більше, ніж у всіх згаданих іграшка, далі легкого посміювання над жіночністю деяких голубців (лезбійок чомусь нормально сприймають) справа не зайшла і вже навряд чи зайде.

Гравці, які придбали гру в першій хвилі після релізу, склали критичну масу, що формує громадську думку. Ці люди, очевидно, мали кошти на достатньо потужну машину, на саму гру і живуть достатньо добре, аби вивільнити кілька десятків годин на ознайомлення із DA:I. Таке собі можуть дозволити представники середнього і вищого класів. Серед таких людей статистично гомофобія не надто поширена, бо є багато цікавіших і приємніших захоплень, аніж перейматися тим, хто з ким спить.

pxZMn3m1KmEІ хоч стіни Denuvo більше не захищають Dragon Age: Inquisition, мало ймовірно, що масовим стане обурення ґейськістю гри. І гетери, і ґеї отримали достатньо комфортні умови, широкий і різноманітний світ з красивою графікою. А латентні просто поскиглять у куточку і потім візьмуться за ще щось свіжозламане, у чому вони знову розгледять себе і почнуть обурюватися.

Викладене тут жодним чином не слід сприймати, як серйозне дослідження чи авторитетну думку — це лише чисті емоції і суб’єктивний відгук на глобальні процеси.

asdfwer34

Останні статті

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня

Враження від Casual Connect Kyiv 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Casual Connect Kyiv 2017

Чи потрібен світу молодий Бонд?

Автор: Володимир Вітовський

Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Нові локалізації від STS UA. Випуск 3

Автор: STS UA

Приховані ігрові механіки

Автор: Олег Куліков

Half-Life

П’ять елементів Люка Бессона

Автор: Володимир Вітовський

 • Дмитрий Воловенко

  Если учесть, что статья осуждает гомофобство, то создается впечатление, что автор статьи – явно не традиционной ориентации и старается упорядочить и “сгладить” тему неудовлетворения откровенной пропагандой гомосексуализма в игре.
  При всем этом, люди забывают одну деталь, в игру все равно будут играть дети, не смотря на возрастные ограничения(которые давно уже никого не останавливают).
  п.с. все такие культурные по отношению к геям лишь до тех пор, пока это не касается их самих. Камни, конечно же, кидать в людей нетрадиционной ориентации – варварство и невежество, но пропаганда подобного – явно перебор. Всегда хочется взглянуть на защитника гомосексуализма, особенно когда его ребенок придет домой и лет в 18 скажет “папа, я гей”. Наверное, когда появляется прямая угроза прерывания рода, то люди резко меняют свое мнение.
  Кто, как, кого, с кем и тд, все это сугубо личные дела и пропагандировать подобное – не более, чем тренд.

  • Не сказав би, що засуджую гомофобство. Лише поділився цікавим, на мою думку, спостереженням зв’язку між гомофобством і піратством.

   А доки це нікому не шкодить, усі вільні гомофобити скільки їм влізе, ніхто не має права позбавити їх такої свободи.

   • Ясон ДінАльт

    … і затямте: категоричне несприйняття чогось – ознака латентності :))

  • Grub

   те що в нас не дивляться на вікові обмеження, це проблеми не виробників, а батьків тих дітей які не дивляться за своїми дітьми, і виховали їх так що можна наплювати на якісь правила, на рахунок вашого прикладу з дитиною .можливо і так, але не знаю що гірше, що дитина прийде скаже що вона гей, чи скаже що вона вірить в бога чи в іншу подібну ахінею, це вже сам факт сприйняття людей, в статті правильно написано “яке кому діло хто з ким спить”, якщо путлер в жопу не долбеться, не означає що він хороший, тоді робимо висновок, може краще б він долбався, може б добріший був?

   • Ленін довбався, добрішим не був, просто менш впливовим.

    • Interzeroid

     Чому ж? А вірші про те, що Лєнін добрий і дружить з дітьми? Чи може “дружить” з дітьми? Але це вже історія про педофілію.

    • Grub

     не знаю=) але про геїв-іперіалістів-тиранів не чув ніколи

     • Interzeroid

      Вони добре шифруються.

 • Interzeroid

  “Я бачу пряму залежність між піратством і гомофобією.”
  Я так і знав, що всі пірати – гомофоби, а всі гомофоби – пірати!
  „Нема грошіў.“ – невже білоруська розкладка?

  • О, Ґейбе, невже мій натяк такий прозорий?

   Спеціальні кириличні символи можна вводити і без білоруської розкладки.

 • Дмитрий Воловенко

  Просто это банальнейший тренд, как я уже и говорил. О проблемах того, кто кого и куда (и почему оба с бородой) сейчас на каждом углу трубят и не удивительно, что с Европы это навеяло и нам. Но не стоит забывать, что православный мир куда более отличается к мужеложству, чем католический. Ну это религиозные и региональные вопросы, об этом можно годами дискуссировать и к общему решению не прийти.
  Только вот почему-то никто не переживает за дикую смертность от голода и антисанитарии в странах третьего мира, потому что это попросту не модно.

  Так что я повторю свое мнение, которое(по крайней мере я так считаю) не является гомофобским, а сугубо нейтральным.
  ПОЧЕМУ я, человек с гетеросексуальной ориентацией должен наблюдать такое в играх и более того, почему мне это насаживают? Сделайте специальные издание игры, где подобное было бы нормой, поставьте опцию, чтобы это можно было включать/выключать и тд. Но мне абсолютно все равно, какие там проблемы у сексуальных меньшинств, мне это не интересно и это и есть самая нейтральная позиция. Как говорил классик – “е.тесь там без меня”.

  п.с. и давайте быть честными, все же я надеюсь, что тут собрались не 16 летние юнцы, которым сложно сформировать отношение к чему-либо в силу возраста. Почему такого наличия гей культуры не было в “легендарных рпг прошлого” ?) Baldur’s gate(все части), много ли там геев? Стала ли хуже игра от того, что их там нету? Даже более жесткий fallout не блестал цветами радуги, а сейчас прямо игра без геев – не игра.
  Стыдно должно быть, когда мужеложство не только выносят на публичное обсуждение, а еще и пропагандируют в играх!

  • Звісно, те, як відображаються одностатеві стосунки в іграх, в більшості покликане просто продавати ці ігри. Трішки зручніше гомосексуалістам, трішки більше простору для фантазії неявним гомосексуалістам і все. Забери це і нічого суттєво не втратиш. Тим більше, що ці ігри зовсім не про проблеми ґеїв а про закриття зеленої дірки, як у випадку з DA:I.

   Значно важливіше робити ігри про згадану тобою антисанітарію, голод, СНІД, рак, поширення еболи, знищення запасів прісної води тощо.

   Однак з іншого боку голубі скрізь. Явні, приховані чи закомплексовані є. Якщо людина не зустрічала представників секс-меншин, це означає лише те, що така людина має дуже обмежене коло спілкування на доволі малій території. Можливо, така людина ніколи не подорожувала, не знаю. І поява одностатевих стосунків у іграх — це лише ще одне перебільшене відображення нашої дійсності.

   Гадаю, суть пропаганди гомосексуалізму, якщо вона є в DA:I (але я не помітив) не в тому, щоб навернути людей до содомії, а в тому, щоб розслабилися і припинили звертати на це увагу. Може, тоді і ґей-парадів з манірними, не побоюся цього слова, педерастами.

  • Interzeroid

   “Но не стоит забывать, что православный мир куда более отличается к мужеложству, чем католический.”
   Ого, ви розпалюєте міжрелігійну ворожнечу. За це вам можуть набити морду за православним звичаєм. Або набити морду за католицьким звичаєм.
   “Так что я повторю свое мнение, которое(по крайней мере я так считаю) не является гомофобским, а сугубо нейтральным”
   “ПОЧЕМУ я, человек с гетеросексуальной ориентацией должен наблюдать такое в играх и более того, почему мне это насаживают?”
   “Стыдно должно быть, когда мужеложство не только выносят на публичное обсуждение, а еще и пропагандируют в играх!”
   Я нейтрально відношуся до волошкового кольору, але не хочу, щоб його використовували, і взагалі, я засуджую цей колір! Суперечність.
   “Сделайте специальные издание игры” – “Dragon Age: Inquisition” mega gay edition with special gay content and digital artbook.

 • InKviZ

  Якщо гра називається “ІНКВІЗИЦІЯ”, то можливо у тому світі можна цих гомиків та інших придати вогню інквізиції…Було б дуже добре…

  • Interzeroid

   Це – увага! – неправильна інквізиція!

   • InKviZ

    А це дуже погано… Інквізиція має бути інквізицією.

 • Anatoli

  єдина гра, де геї дратували по-справжньому особисто мене, це Масс Ефект-3 , і то не через орієнтацію, а через ну дуже стереотипне розкриття характерів – той же пілот Гомез просто рвав шаблон: тряпка ,а не чоловік. Як такий плакса взагалі пробрався на Нормандію?)
  В інквізішоні ж , на мій погляд, персонажі подані і розкриті дуже вдало: і “цвєтік-сєміцвєтік” Доріан, і рожевенька Сера сприймаються як цілком адекватні хороші люди. Більше того, ніхто з них не пропагує своє бачення сексуального життя і не нав’язує його гравцю , тому скиглення окремих латентних з “гейського” приводу просто бісить. Боже мій, уся історія людства ще з часів фараонів битком забита бісексуалами й геями, і нікого це чомусь не обходить (хоча тут проблема лежить більше в неосвіченості сучасної молоді, певно), а в іграх , чомусь, зачіпає. Пхе!

 • Xilandro

  Олекса під прикриттям теми гомофобства пісцяв на піратів. Well played. А що як не-гомофоби з грішми запіратять гру? Є от люди котрі не купують бавки від ЕА принципово.

  Сам я в інквізицію ще не бавив (треба спочатку Origins перепройти й через силу другу частину, keep же ж), тому ніц не знаю, головне аби не було чогось на зразок:
  “Протагоніст: О ельфіко, яка ж ти файна.
  Ельфійка, сором’язливо: о мій солодкий інквізиторе…
  Великий рогатий хлоп, відштовхує ельфійку, грайливо: %username%, та дай я тобі вже впхаю!!!”
  А доки воно ненав’язливо – хай собі буде.

 • Я принципово не купую деякі ігри або ігри певних видавців. Я в якомусь сенці гомофоб та росист, хоча я і товаришую з одним геєм і він нормальний чувак, потім в мене є подруга бісексуалка вінцем кола мого спілкування та друзів є: мій товариш дитинства єврей, інший армянин до цього всього ще додайте друзів з Куби, які в своїй більшості негри або мулати. І все це мені не заважає бути в очах сторонніх людей гомофобом-расистом, хоча всі вище згадані люди зі.мною як і я зними нормально спілкуюсь.
  В мені проявляється расизм та гомофобія особливо остро тоді коли педики чи до прикладу нігери починають кічитися саме цим, устраюють гей паради або як стадо баранів устраюють масові заворушення начебто нігерів притісняють в їх правах,а на справді це лише прикриття для погромів, візьмемо хоча б те що трапилось влітку в місті Фергісон.
  Якщо мені в грі не будуть сувати як обов’язкову шнягу “піди туди і засади тому” то мені насрати на те, що в грі є можливість одностатевого траху, я їм просто не буду користуватися, хоч я і гомофоб.
  А взаємо зв’язок бідності та гомофобства смішний, в мене говно комп, але при цьому я живу в більш ніж в достатку, лише за різницею в тому, що вмене трішки інші пріоритети в житті.

 • Unholy

  скривився від неприхованої піратофобії, але так, щось в цьому є. якось тупо вимагати щось від розробників, якщо не платиш їм грошіў (тим не менш, нили не лише пірати). з іншого боку, в ДА2 гей-любов було свіжевпровадженою фічею, яку підкреслювали занадто [явно], і від того викликала закономірний бугурт широких мас

 • О точно згадав цей баянистий анекдот мені розповіла бісексуальна подружка ще в школі.
  Вона мене запитала “Знаєш чому геї це погано, а лесбійки ні?”
  Я відповів “Не.знаю ”
  А вона мені пояснила “Бо до двох лесбійок в постелі ти б долучився б, а до геїв – ні”

  • Interzeroid

   Єдина проблема – лесбійки не долучили б хлопця. Хіба що бісексуалки.

 • Interzeroid

  Щодо пірацтва – дуже хочу вкрасти Far Cry 4. При чому не стільки вже через саму гру, а через принцип. Ці юбісофтівські падлюки мало того, що встановили ціну в 38 долярів (це ще терпимо, гроші нашкребти можна), так і продають за такі гроші виключно роіську версію. Та й гра залочена виключно на постсовок, а не World Wide.
  Єдина проблема – немає часу засісти за цю гру, я й так граю зараз в три гри одночасно.

  • Marick

   Ну у мене FC3 ліцензія,все ок там з uplay,нема ніяких проблем..
   Зараз от граю у FC4,норм там російська локалізація,ніби все якісно,я б радив почекати на знижку норм і тоді купити,а до того,можна і в піратку побавитись…
   Але по тому,що я бачу,то мабурть не буду купляти ліцензію FC4,щось не дуже подобається вона мені…Спроба збити грошей на популярних фічах FC3,решта все в рази гірше чим у попердниці,але то чисто моя думка…