Ігрочайники 03 — Не коротко про кіберспорт

Автор: PlayUA

У третьому випуску Ігрочайників нам заманалуося побалакати про кіберспорт. Як не крути, а за останніх кілька років це явище набрало настільки високих обертів, що не зважати на нього абсолютно неможливо. Що перетворює звичайні ігри на кіберспортивні, як молодим талантам потрапити на професійну сцену, наскільки глибоко варто занурюватися у кіберспорт простим смертним і трішки про місце України на кіберспортивній мапі світу — цього разу ми ґрунтовно так набалакалися.

Після прослуховування рекомендується (хто ще цього не зробив) зіграти кілька годин у Hearthstone, і вирішити для себе, чи варто її вважати кіберспортивною дисципліною.

Ігрочайники 03 — Не коротко про кіберспорт


Завантажити

Слухати Ігрочайники 03 в iTunes

Ігрочайники — це єдиний у світі подкаст про те, як гратися в ігри без єдиного слова про те, як гратися в ігри. Лише абсолютно непотрібні поради. Слухайте на свій страх і ризик. І у своє задоволення. Ігрочайники виходитимуть відповідно до накопичення у нас досвіду.

Останні статті

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня

Враження від Casual Connect Kyiv 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Casual Connect Kyiv 2017

Чи потрібен світу молодий Бонд?

Автор: Володимир Вітовський

Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Нові локалізації від STS UA. Випуск 3

Автор: STS UA

Приховані ігрові механіки

Автор: Олег Куліков

Half-Life

П’ять елементів Люка Бессона

Автор: Володимир Вітовський

ГРА РОКУ 2016 | PlayUA Game Awards

Автор: PlayUA

 • Vitalii Volochai

  Бог українського і світового кіберспорту слухає Ваш подкаст:)

  • Коли я був християнином, наш бог собі такого не дозволяв. Однозначно, кіберспорт ліпший за християнство.

 • FIGHTER.m16

  Ну все скачує буду мати, що послухати завтра у школі. =D

 • Як на мене АС4 крута, а АС3 какаха

 • Tony Lain

  Unity – це перша AC в якій пофіксили бій ) Фанати серії обов”язково грайте.

 • fenix2034

  Дякую за випуск! Ви говорили, що можна задавати питання і, можливо, вони стануть темами майбутніх “Ігрочайників”. так ось: компанії випускають ігри кусками, тобто випускають основну гру, а потім випускають купу DLС, які коштують вельми дорого. І багато ґеймерів негативно відносяться до цього, але велика частина з них все рівно купує все те. Чому на вашу думку ґеймери все рівно купують всі ті DLC, хоча їм така політика дуже сильно не подобається?

  • Tony Lain

   Зараз майже всі ігри випускаються в версії з season pass. Просто якщо ти довіряєш розробнику – одразу купуєш гру за повну ціну. Якщо ж не впевнений – купуєш за мінімалкою, а потоім докупаєш ВДС, якщо гра сподобалась.

   А от ігри, які спочатку виходять без доповнень, а потім за кожний чих хочуть 20 баксів – це зло.

 • jaguar_arx

  хлопці, ви плутаєте кібер-спорт з власне кібер-дисциплінами по яким проводять турніри з грошовими призами. Якщо по якійсь грі не проводять змагань – це не значить що вона не кібер-спортивна.
  Ви кажете що doom – не кібер-спорт, але коли ми тільки навчились об’єднувати комп’ютери в мережу, то саме doom дезматч – була гра в яку ми грали 90% часу і проводили по ній турніри, щоб знати, хто з нас крутіший.
  До того ж гра не завжди повинна бути збалансована. Можна додатковими правилами проведення турнірів збалансувати не зовсім збалансовану гру. Наприклад коли Team Fortress 2 тільки вийшла, по ній в Європі проводились чемпіонати, навіть з грошовими призами. Просто обмежується кількість гравців в команді 6-ма людьми і це дуже цікаво дивитись і грати ,коли професіонали зі стратегіями змагаються.
  Ще приклад, зараз проводиться багато турнірів по грі Heroes 3: SOD. Для цього спеціально був розроблений генератор мап, щоб мапи генерувались по шаблонам, балансуючи позиції обох гравців, введені заборони для балансу (заборона обирати якихось героїв, заборона робити деякі апгрейди). І це теж кібер-спорт.
  Інша справа турніри з грошовими призами. Завдяки спонсорству можна навіть не дуже кібер-спортивні і збалансовані ігри , які навіть не мають обсервер моду, щоб його було цікаво дивитись, зробити кібер-спортом. Яскравий приклад Hearthstone.
  Коротше кібер-спорт , це будь яка гра, в якій іде змагання між гравцями і перемагає той, хто розумніше і сильніше.
  І доля випадку до речі далеко не завжди вбиває спортивність, якщо доля випадку не велика, а для того щоб виявити переможця грають серію з ігор, то вважається, що випадок може допомогти один раз, але не 3-4 рази поспіль.

  • Є своя правда, ми ж просто побесідували на цю тему зі своєї точки зору і з нашими особистими висновками. Тема обширна, більше підходить до тривалої дискусії в барі :)

 • jaguar_arx

  Ураїнський кібер-спорт це не тільки Navi. В старкрафті є відомі професійні гравці, яки живуть і заробляють кіберспортом. Це WhiteRa( Олексій Крупник, Одесса), Kas (Михайло Гайда, Тернопіль), Dimaga (Дмитро Філіпчук, Чернвіці), Bly (Олександр Свисюк, Житомир), Strelok (Євген Опаришев, Дніпропетровськ) і багато інших. Також окрім Navi досить відома українська організація Team Cascade1xBet. Ці люди досягають в своїх дисциплінах досить багато. Також ви забули згадати Kolento (Олександра Малш, Донецьк), який був одним з 16 гравців на нещодавньому Blizzcon по дисципліні Hearthstone, а також грав в жовтні на SeatStory Cup 2 в Німеччині).
  Всі ці люди також досить сильно просувають український кібер-спорт.

  • Ага, спробуй розповісти про них у розмові з Олексою :))))

 • Міша

  assasians cread unity assasians cread 4 кращі за всі сама гріша частина це 3 і 1

 • Вова Собко

  Кіберспорт… Як же мене курвлять люди, які вважають ігри спортом…

  • Як мене курвлять люди, які не знають значення слова спорт і плутають його із фізичною культурою.

 • Kirill Stanchik

  Если можно, я оставлю это видео здесь. Пусть его посмотрят люди. Думаю от лица бывшего про-игрока ответ “Как попасть в киберспорт?” будет понятней и убедительней: https://www.youtube.com/watch?v=Ovz2nFOr72A

 • kre000

  Питання:
  Дочасний доступ (Early access). Ваше ставлення до цього нині популярного феномену в ігровій індустрії (потрібний елемент фінансування цікавих проектів чи викачування грошей з гравців)?