Ксеноморфологія 2: комікси та ігри

Автор: Роман Береговий

У МИНУЛОМУ МАТЕРІАЛІ я вже розповідав про ті різновиди представників раси Чужих, або ж ксеноморфів, у кіновсесвітах, а сьогодні хотілося би повідати про менш відомі випадки участі цих машин смерті в інших медіа.

ЧУЖИНСЬКІ ІГРИ

І розпочну я, напевно, з відеоігор. Було їх, можете мені повірити, більш ніж достатньо: від достобіса схожого на PacMan Alien, котрий вийшов в далекому 1982-му і до нещодавнього Alien: Isolation. Періодично також виходили ігри про протистояння ксеноморфів з гордою расою яуджа, або ж Хижаків. Так як таких ігор просто забагато, щоб розповісти про них всіх у рамках одного матеріалу, я зосереджуся на найбільш цікавих проектах, або ж на тих, котрі подарували нам якісь цікаві або незвичні форми ксеноморфів.

Aliens Versus Predator

Ця гра — не перший випадок появи Чужого та Хижака на одному екрані. На відміну від однойменної гри 1993-го року, котра була файтингом-сайдскролером, варіація 1999-го вже має ряд цілком сформованих особливостей, що з гордістю передаватимуться далі по серії. Вас чекають три незалежні сюжетні лінії за ксеноморфів, людей та Хижаків. Завдяки успіху цієї гри світ побачив цілу серію ігор з цією назвою, останній представник якої завітав до нас у 2010-му році.

З цікавих Чужих у цій серії можна відмітити хіба Ксеноборга — кібернетично покращеного Чужого, сконструйованого корпорацією Вейланд-Ютанi, котрого використовували в якості охорони. Озброєний він двома потужними лазерними гарматами та системою прицілювання. Через чисельні додаткові бронеплити рухається він значно повільніше, ніж звичайний Чужий. Здібності до лазіння по стінах і стелях були також втрачені.

Aliens: Extermination та Aliens: Armageddon

Aliens: Extermination разом із Aliens: Armageddon — стрілянки для аркадних гральних автоматів зі світловою зброєю. Вони дають нам можливість відчути себе шматками м’яса, ем, тобто хоробрими морпіхами, котрі хвацько розстрілюють ксеноморфів направо і наліво. Специфічних Чужих для цих ігор розробляли з розрахунком на те, що добре було б, якби вони літали по екрану, як навіжені. Ось так світ побачили Дракон-Чужий та Летючий Грудолом.

AVP: Evolution

У цій мобільній грі гордо підіймає голову Берсерк — Чужий, що розвинувся зі Суперхижака. Він більший, зліший, та червоніший за свого колегу, котрий виліз зі звичайної версії Хижака, проте і тупіший.

Aliens: Colonial Marines

Цей, не побоюсь цього слова, витвір Gearbox, окрім небувалого розчарування  фанів, подарував нам чимало нових, часом дещо химерних, представників ксеноморфної фауни.

Бойлер — ходяча бомба. Він — один з Чужих, що вижили після вибуху атмосферного аенератора в другій частині квадрилогії оригінальних фільмів, та не без наслідків. Має купу наростів, заповнених кров’ю/кислотою, котрі весело вибухають оббризкуючи нею все довкола.

Плювач — менший та легший ксеноморф, що плюється кислотою.

Трощило — танкоподібний Чужий, котрий має практично непробивний щит на голові.

Aliens Versus Predator: Extinction

Як би дивно це не звучало, проте ця гра — стратегія на PS2, котра розповідає доволі посередню історію, та при цьому має доволі цікавих юнітів.

Носій — Чужий, що носить на собі купу лицехапчиків, котрі завжди готові нести обійми в маси.

Руйнівник — особлива форма ксеноморфа, котра виводиться для війни з організмами-носіями. Має декілька надгострих лез, котрі призначені для обезголовлення ворогів для запобігання їх інфікування, що доволі нетипово для даного виду. А ще він може відносно легко пробивати броню зорельота.

Чужий К-серії, або ксеноморф Кадінські — підвид, виведений людьми в якості біологічної зброї. Має характерне жовте забарвлення. Інші ксеноморфи ставляться до них агресивно та намагаються їх знищити.

Преторіанський лицехапчик — лицехапчик Преторіанця. Ну хто б міг подумати!

Alien: Isolation

Хоча ця гра і не виділяється якимось новими чи химерними поріддями раси ксеноморфів, я не можу не згадати про неї. Відзначилась Alien: Isolation на фоні своїх колег тим, що найближче змогла підібратись до класичного кінематографічного всесвіту Чужих. Саме у цій грі можна відчути весь жах, постійну напругу та безвихідь зустрічі з ксеноморфом сам на сам.

КОМІКСИ

От тут починається щось дійсно цікаве. Коміксів та книг про Чужих і їх походеньки також є досить багато, та й їхнє різноманіття просто неймовірне. Тут вам і відносно канонічні романи й оповіді про протистояння різних рас Чужим і різного роду неймовірні за рівнем абсурдності кросовери.

Чужий проти Бетмена

Так, такий комікс справді існує. Складається він з двох томів. У першому Темний Лицар під час розслідування зникнень на кордоні Мексики та Ґватемали потрапляє у вирву протистояння загону спецпризначенців та Чужих. Нас чекатиме доволі тривала пригода, куди автори намішали самопожертву, зраду, біологічну зброю та діючий вулкан. Ну, і ще там є Чужий-матері-його-Крокодил! Про його походження каже вже сама назва, та виглядає ця тварюка дійсно неперевершено.

До цієї серії можна також віднести Aliens: Incubation — коротку оповідь від імені геолога з першої книги коміксів.

Друга ж частина переносить нас до Ґотема, де силами божевільної вченої були створені гібриди Чужого та в’язнів Аркхему! Чужо-Джокер, Чужо-Харлі, Чужо-Вбивця-Крок! Коротше кажучи, це просто феєрія крутості та абсурду.

Також варті уваги, та їх надто багато, щоб про них написати:

 • Green Lantern Versus Aliens
 • Aliens versus Predator versus The Terminator
 • Superman/Aliens
 • Superman/Aliens II: God War
 • Superman and Batman versus Aliens and Predator

Judge Dredd vs. Aliens

Один з мешканців МегаМіста 1 під час мандрів космосом знаходить ксеноморфів, привозить їх на Землю і збирається з їхньою допомогою підірвати владу Суддів. На вас чекає фірмова атмосфера, екшн, кров та Джозеф “Я є ЗАКОН” Дред.

Aliens: Earth Angel

Цей комікс цікавий тим, що його події відбуваються не в далекому майбутньому, а в недалекому минулому, а якщо бути точним, у 1950-х роках. Мисливським угіддям Чужого стало звичайне американсьнке містечко. З цікавого можна додати те, що сам ксеноморф, що фігурує в даному коміксі, виглядає доволі специфічно, за що й отримав назву, співзвучну з назвою коміксу, а також те, що один з головних героїв — предок Елен Ріплі з кіновсесвіту Чужих.

Aliens: Purge

Чергова історія про жадібних/тупих (необхідне підкреслити) вчених, що хочуть заробити на дослідженнях ксеноморфів. Вони пробували з’ясувати, чому грудоломи розвивалися довше у людях, котрі були хворі на проказу. А далі все за вже звичною схемою: раптові проблеми, втечі піддослідних, бла-бла-бла. Єдиним цікавим моментом, заради якого і варто прочитати цей комікс є Елоїза — гібрид Чужого та андроїда.

Aliens: Female War

Ця історія є частиною цілої серії коміксів про війни Чужих з людиськами. Згаданий конкретний епізод показує нам цілу плеяду нових Чужих, їх рідний світ  — Ксеноморф Прайм — та стару добру Елен Ріплі, що знову прийшла на допомогу людству і збирається вигнати Чужих зі Землі.

Елітний/Королівський вартовий — він як Преторіанець, тільки ще більший, ще сильніший, трохи стрункіший та ще розумніший. Охороняє найвищі касти в ієрархії чужих — Імператриць та саму Королеву-матір. При потребі за допомогою Королівського Слизу може перетворитись на Імператрицю.

Імператриця — вона як Королева, тільки більша (та ну). Відрізняється тим, що окрім звичайних яєць може плодити ще й Королівських Лицехапчиків. Є другою в вулику за рівнем розумового розвитку, та ще й непоганий телепат. Зазвичай, керує роєм на окремій планеті.

Королева-мати — більша, сильніша, розумніша. Апогей розвитку раси ксеноморфів та ультимативний лідер. Має дуже розвинений інтелект, та телепатичні здібності, що дозволяє як керувати роєм на відстані, так і спілкуватись з людьми. Завдяки цьому вона в деяких випадках навіть співпрацювала з людьми.

Червоні ксеноморфи — перефарбовані бунтівні версії Чужих. Вели війну за незалежність зі своїми чорними родичами, та були успішно розбомблені людиськами.

Цей комікс, а також доволі божевільний вчений на ім’я Ернст Клеінс, подарували світу Бунтівного Ксеноморфа, також відомого як Король Ксеноморфів. Створювався він як зброя проти представників своєї раси і мав би непогано справлятись з Королевами. Як показала практика, це таки частково вдалося. Король не був зацікавлений в людях і зосередив свою увагу на собі подібних. Проте Королева все ж показала йому, хто в домі хазяїн і на цьому його коротка, але славна спроба повстання проти жіночої тиранії у всесвіті Чужого проти Хижака закінчилась.

Апофеоз абсурду, та при цьому концентровний епік, в котрому людська жінка, жінка-Хижак, відома як “Велика Мамця”, та, оце так-так, Королева-мати Чужих кидають виклик злому комп’ютеру та рою Білих гібридів — поєднання людей, ксеноморфів та яуджа.

Король Білих гібридів — ватажок рою та лідер даної раси. Поєднує в собі найкращі риси всіх трьох видів. Може закидувати ембріони в людські тіла. Виділяється дуже високим інтелектом.

Королева Білих гібридів — а її немає!

Дрони/Робочі Білих гібридів — як Король, тільки менші, та при цьому не набагато тупіші, що не може не тішити.

Весь підвид загинув від рук/лап вищезгаданої трійки панянок, що продовжує традицію жіночої тиранії даного всесвіту.

Fire and Stone

Серія коміксів, що включає в себе оповідь про різні події в різні часи у всесвіті Чужого проти Хижака. Містить ряд цілком самодостатніх історій, що проливають світло на різні аспекти даного всесвіту. Більше розповідати немає сенсу, адже краще це прочитати самому — воно того варте.

Life and Death

Свого роду сиквел до “Полум’я та Каменю”. Аналогічно з ним, вартий того, щоб його прочитати самостійно.

ЕПІЛОГ

Звичайно ж, це далеко не все, адже, кількість матеріалів по всесвіту Чужого проти Хижака є значно більше. Та я спробував розповісти про те, що особисто мені здалось цікавим.

P.S. Як і раніше, якщо даний матеріал матиме достатній фідбек, далі на вас чекатиме історія гордої раси яуджа, або ж Хижаків.

Останні статті

STS UA — звіт за 2017

Автор: STS UA

ГРА РОКУ 2017 | PlayUA Game Awards

Автор: PlayUA

ГРА РОКУ 2017 | PlayUA Game Awards

Підсумки 75-ої церемонії вручення премії «Золотий глобус»

Автор: Владислав Папідоха

Golden Globe

Що взяти на розпродажі Steam за 100 гривень?

Автор: Владислав Папідоха

Враження від Games Gathering 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Games Gethering 2017

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня
 • bigbeat_

  Але як, що до книг по Всесвіту чужих? Який найкращий?

  • ᛏᛖᛊᚴᚱᚨᚨᛚ ᛎᚱᚢᛗᛁᚾᛁᛃ

   набереться тут достатньо “популярності” і Роман напише про книги.

  • Рома Береговий

   Просто в свій час я книгами по Чужих не дуже цікавився, тож зможу щось нормальне про них написати лише коли сам більш-менш ознайомлюсь з ними.

 • ᛏᛖᛊᚴᚱᚨᚨᛚ ᛎᚱᚢᛗᛁᚾᛁᛃ

  єй! новий матеріал! тепер буду чекати на продовження.

 • Yeugeniy “Zhmeryn” Zahorodniuk

  Я не такий вже і фанат всесвіту Чужих проти Хижаків (більше подобається просто Чужих, хоча тепер не впевнений чи такий всесвіт існує). Але матеріал дуже цінний тим, що проводить кожного “за ручку” по найкращим іграм, книгам і коміксах у всесвіті AVP. За це велика дяка автору.

 • Hedera helix

  Єєєє, продовження матеріалу про Чужих! Ура-ура!
  Дякую Роману.

 • MqM

  Чужий проти Бетмена — що тільки не вигадають

  • ᛏᛖᛊᚴᚱᚨᚨᛚ ᛎᚱᚢᛗᛁᚾᛁᛃ

   Я колись на ТиТрубка знаходив відео із схожим вмістом.