“Лоґан: Росомаха” — фільм, якому вкрай важливо вдатися

Автор: Олег Куліков

3 березня на великих екранах з’явиться фільм, у заголовку якого не буде ні “Люди Ікс”, ані “Росомаха”. Просто “Лоґан”. Дев’ятий за ліком фільм, де Г’ю Джекман зіграє одного і того ж персонажа.

Якщо ви свого часу проґавили усі у клубі танці та не знаєте, хто в біса такий цей Лоґан/Росомаха, не переймайтеся — згодом вас чекають докладні розповіді про цього персонажа та його довгий шлях у коміксах і кіно. А зараз варто бодай коротко окреслити, чому “Лоґан: Росомаха” — аж настільки важлива стрічка як для самого Джекмана, так і для нас, глядачів старих і нових.

“Лоґан: Росомаха” стане останньою появою актора в образі Росомахи. І якщо фільм зазнає успіху трохи меншого, ніж феєричний, тоді з гіркотою слід буде визнати, що левову частку своєї кар’єри (17 років!) Джекман витратив на стрічки категорії “meh”. А глядачі… глядачі заслуговують хорошого фільму про Росомаху не менше.

Росомаха-аха-аха

Фільм “Люди Ікс” вийшов у 2000 році. Якби він був людиною, то закінчував би 11-ий клас.

Люди Ікс / X-Men (2000)

Без цієї стрічки не існувало би ніякого засилля комікс-муві, кінематографічних усесвітів та стріхозривальних гонорарів Роберта Дауні-молодшого (та й сам він, можливо, уже би давно врізав дуба від передозу). Що характерно, навіть на тлі сучасних кінокоміксів старенькі “Люди Ікс” виглядають пристойно: так, певні речі нещадно застаріли, проте не бракує вдалих рішень.

Цей фільм був промацуванням ґрунту, пошуком правильної відповіді шляхом проб і помилок. Цей фільм переконав мільйони людей, що з коміксів можна зробити доладне розважальне кіно. Цей фільм, зрештою, показав нам настільки крутого Росомаху у виконанні Джекмана, що цей персонаж надовго обжився у поп-культурі.

АЄОА. Вікові рейтинги. Саме вони ніколи не дозволяли спустити Росомаху з ланцюга. Звісно, спершу кінороби самі толком не знали, як слід показувати персонажа. Але коли стартова версія Росомахи знайшла відгук у публіки, ризикувати ніхто не захотів: персонаж був достатньо брутальним, дами від нього мокріли, діти фанатіли — навіщо кому зайва кровяка і матючиння?

Люди-Х: Росомаха / X-Men Origins: Wolverine (2009)

І щойно закінчилася трилогія, а глядачі одностайно втоптали у багно перший сольний фільм про Росомаху, справи остаточно пішли під укіс. Росомаху з повноцінного серйозного персонажа (винятком є хіба The Wolverine, проте докладніше цей фільм поговоримо у відповідному матеріалі) звели до фан-сервісного атрибута — косметичної прикраси, яка просто повинна бути у фільмі про Людей Ікс, показати брутальний писочок і випустити кігті.

Так воно все було дотепер

Чому “Лоґан” такий важливий

Гучний успіх “Дедпула” дозволив позбутися одного з головних обмежень і створити-таки фільм з рейтингом R, де ніхто не приховуватиме лайки та червоних фонтанів. Росомаха позбудеться повідка і нарешті зможе постати перед нами у всій своїй красі. Втім, насильство не має бути самоціллю — вкрай потрібна і хороша історія, яка надасть можливій різні сенсу.

Ай, дідько, про що тут говорити, погляньте-но на ці трейлери!

Лоґан / Logan (2017)

Зараз усе вигалядає напрочуд доладно і доречно, творці фільму (хочеться у це вірити) йдуть правильним шляхом. Вони плюнули на все те часове місиво і плутанину з персонажами. Все, годі. У нас є Лоґан, і це його історія, його останнє слово.

Настав час розплати. Розплати за недолугі сценарії, зіпсованих лиходіїв та відра нереалізованого потенціалу. Розплати за безбожно понижену планку якості та потопання у фан-сервісі. “Лоґан: Росомаха” мусить залишити все позаду, мусить стати самобутньою історією.

Бо це остання змога зробити все, як треба. Іншої вже не буде.

Останні статті

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня

Враження від Casual Connect Kyiv 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Casual Connect Kyiv 2017

Чи потрібен світу молодий Бонд?

Автор: Володимир Вітовський

Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Нові локалізації від STS UA. Випуск 3

Автор: STS UA

Приховані ігрові механіки

Автор: Олег Куліков

Half-Life

П’ять елементів Люка Бессона

Автор: Володимир Вітовський

ГРА РОКУ 2016 | PlayUA Game Awards

Автор: PlayUA

 • Van’a Koval

  А Росомаха таки добре постарів…

  • Negwereth

   Бо фільм базується на коміксі «Old Man Logan»

 • Oleksij Bunyk

  В принципі з людей Ікс я і почав дивитись супергеройщину. І на початку 2000-них вона була дуже цікавою (хоча і деколи дуже невдалою). Проблеми почались з виходом Залізної людини. Запустився конвеєр, який не оминув Людей Ікс включно з Росомахою, і він ніякий. З часом і Вауу-ефект зменшився, через це останніх Людей Ікс я так і не додивився.

  А “Дедпул” хоч і був непоганий (і успішний), це теж не надто достойне кіно, просто в морі всіх інших він вирізнявся в гарну сторону. Це саме може зіграти на руку “Лоґан-у”, тобто всі пригадають останнього Росомаху, пригадають ніякий Люди Ікс: Апокаліпсис, і якщо Лоґан буде просто інакшим і не надто гівняним – фільм має вдатись. Принаймі в момент виходу фільму. Але чи буде це фільм про який будуть згадувати роками?

 • >Лоґан — фільм, якому вкрай важливо вдатися
  Ну… Це ж очевидно

  >тоді з гіркотою слід буде визнати, що левову частку своєї кар’єри (17 років!) Джекман витратив на стрічки категорії “meh”.
  Та ні ж, у нього є топові фільми

 • Robert Menus

  > Без цієї стрічки не існувало би ніякого засилля комікс-муві, кінематографічних усесвітів та стріхозривальних гонорарів Роберта Дауні-молодшого (та й сам він, можливо, уже би давно врізав дуба від передозу)
  та ну? а як же Бетмен? це ще за 15 років до Іксменів.

  • Oleh Kulikov

   Ще більше, якщо брати і культовий серіал з Вестом.
   Бути вони були, але “Бетмен зі сосками і Шварценеґґером” поставили хрест на жанрі. Кінокомікси стали третьосортним костюмованим цирком для дітей, на який ніхто би не дав великих грошей.
   А “Хлюди” дійсно перевернули гру.