Space Hulk — посвята неофітів у Ваху

Автор: Роман Береговий

qwewqeqwedsfdsfdsgrtkhjyitu

Вчора було зняте ембарґо на публікацію матеріалів про Space Hulk: Ascension Edition, тож доки я намагаюся написати огляд, пропоную вам трохи цікавого про гру та всесвіт Warhammer 40.000 загалом.

Отож, щоб зрозуміти гру, її ціль та призначення, потрібно мати певні базові знання зі всесвіту Warhammer 40.000, бо інакше дії персонажів видаються ще більш абсурдними та ембіцильними, ніж вони є насправді.

Перш за все розповім, що то за Space Hulk (і жодного мені тут Галка в космосі, ніколи не перекладайте цей термін, НІКОЛИ, бо мені тут ще тільки легендарних орочих Танкокурварів не вистачало). Отож у світі Warhammer 40.000 більшість рас можуть подорожувати з надсвітловими швидкостями, користуючись паралельним виміром, котрий зветься Варпом (місце, що трохи більше, ніж повністю, складається з безумства й хаосу (й Хаосу теж)). Як можна очікувати, вищезгадана місцина є далеко не найспокійнішою, бо населена демонами і чимось ще гіршим. Тож для безпечних подорожей зазвичай використовують поле Ґеллера — кулю реальності, що оточує корабель у варпі та не дає різній потолочі вас дістати.

Space_Hulk (1)

Goff_Boy (1)

Коли ж найгірші прогнози здійснюються, і команді корабля приходить кінець (у ліпшому випадку), судно просто самовільно дрейфує варпом. Коли декілька таких кораблів-привидів зіштовхуються, нечисті енергії варпу сплавляють їх воєдино. Час до часу такі космічні потвори Франкенштайна вилазять назад в реальний простір, де їх доволі часто „колонізують“. Найчастіше — це беруть на себе дві раси:

Орки, бо їм банально ЛІНЬ будувати більше зорельотів, крім того, на  Space Hulk‘у є купа брухту та іншого мотлоху, з котрого Мекбої можуть склепати купу всього, від заппа-ґана й смертодреда до бАйових ваґонів й ґарґантів.

Друга раса — це всюдисущі тираніди, що садять туди силу-силенну генокрадів, і давши смачного підсрачника, відправляють їх на зараження інших рас й проведення диверсій в тилу ворога.

Отож, що маємо? Великий потворний корабель-конструктор з купою злих ксеносів на борту. ХТО й головне, НАВІЩО добровільно полізе в це осине гніздо? Правильно, браві космодесантники!  Навіщо, бо Space Hulk — це безцінне джерело археотехнологій, що могли там зберегтись.

Space_Hulk_Ship

qweeeertyТа навіть звичайні космодесантники (майже 3-метрові геномодифіковані суперлюди, закуті в силову броню, зброя котрих стріляє міні-ракетами) недостатньо витривалі й оснащені, тож за справу беруться їх спецвійська — Термінатори. Вони — еліта серед еліти, найвправніші з бійців ордену, котрим довірили одні з найцінніших реліктів — комплекти термінаторської броні (в минулому зроблена зі скафандра для ремонту плазмових реакторів ЗСЕРЕДИНИ), котра витримує просто нереальну кількість пошкоджень і може їх з надлишком повернути.

Якщо справа стосується орків то немає нічого особливого, нас же більше цікавлять генокради — потвори, пазурі котрих можуть відкривати термінаторів, немов консерви. Тож їхні бої з термінато

Отож, як бачите, це доволі цікаво (а може й ні), настільки, що навіть була зроблена настільна гра, з несподіваною назвою Space Hulk і ціла серія комп’ютерних ігор з такою ж назвою. Огляд однієї з них — Space Hulk: Ascension Edition ви зможете побачити на нашому сайті вже незабаром.

P. S. Якщо є охочі, то я можу й надалі писати статті за всесвітом Warhammer 40.000 на цікаві для вас теми, тож пишіть в коментарях.

P. P. S. Мало не забув, якщо хочете, можна зробити й стрім.

Останні статті

Враження від Games Gathering 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Games Gethering 2017

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня

Враження від Casual Connect Kyiv 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Casual Connect Kyiv 2017

Чи потрібен світу молодий Бонд?

Автор: Володимир Вітовський

Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Нові локалізації від STS UA. Випуск 3

Автор: STS UA

Приховані ігрові механіки

Автор: Олег Куліков

Half-Life
 • Sparrow

  Про що стаття?..

  • Рома Береговий

   Стаття коротко розповідає про підґрунтя серій ігор Space Hulk, та пояснює, чого все робиться так, а не інакше.

 • Xytherox

  Обожнюю всесвіт Warhammer 40000. Будь ласка, якщо не дуже ліньки, продовжуй далі!

  • Рома Береговий

   Давно хотів, та все відкладав, та як буде трохи зацікавлених, то із задоволенням писатиму про те, що буде вам цікаво))

   • Поясни горобцеві, про що стаття. Тоді зацікавлених точно побільшає. А я боюся зацікавлюватися цим всесвітом. Він надто великий. Неосяжний.

 • GoGolMogol

  Ваха це круто, більше би таких статей. Лише у тексті є малинько помилок)

  • Рома Береговий

   Важко не погодитись, а якщо врахувати ще й постійні зміни й редагування…

 • MHzOdolex .

  Було б цікаво почитати нові статті про ваху.

 • SpyceR

  Більше статей про ваху!11

 • Strange SiMoN

  А коли чекати стрім?

  • Рома Береговий

   Якщо буде ще кілька охочих до його перегляду, то залюбки його проведу.