“Відьмак” святкує 10 років!

Час летить невпинно. Здавалося, тільки недавно ти запускав на своєму старенькому компі першого “Відьмака”, не знаючи, що це за звір такий, а тут бац! — і серія вже святкує 10-річчя.

З такої нагоди CD Projekt RED випустили вкрай зворушливий ролик, де всі (ну майже) улюблені герої зібралися на учту і сам Ґеральт дякує гравцям за всі роки чекання і пригоди, що ми пережили разом.

Важко переоцінити все те, що серія зробила за цих років для всього ігротворення. Перша частина (дарма що пережила виробниче пекло) стала найбільшою несподіванкою 2007-го — так само і “Грою року” на думку численних видань — і ледь не взірцем того, як слід робити гру “за мотивами”, з любов’ю відтворивши світ та атмосферу популярної книжкової серії. Чого вже там, це й досі одна з найкращих ролівок в індустрії. “Відьмак 2: Убивці королів” провернув небачений (і досі неповторений) прийом із двома різними версіями проміжного акту. Ну а завдяки потужній рекламній кампанії ми вперше побачили ігрового персонажа на обкладинці “Playboy”. А третя частина, попри численні свої переваги, наплодила неадекватних фанатів не менше, ніж Dota 2 чи WoT.

Також якби не “Відьмак” і його комерційний успіх, світ ніколи б не побачив чудової крамниці GOG, яка вже давно займається не лише старими іграми (що й призвело до зміни назви) і справді продає вам їх.  Це ж як-не-як, дочірня компанія CD Projekt RED. Та й самі розробники завжди сповідували лояльність до гравців, чим заслужили вдячність і повагу спільноти. Тут вам і гора безкоштовних цифрових приємнощів, і щедрі фізичні версії ігор, котрі можуть потягатися з багатьма колекційками. А самі колекційні версії “Відьмаків” узагалі були просто царськими.

Та найбільше вражає і тішить те, як “Відьмак” став вагомою статтею експорту Польщі. Книжковий зумів завоювати Європу, ігровий — увесь світ.  Вже коли під час візиту в Польщу Обамі в якості місцевого сувеніра подарували колекційне видання “Відьмака 2”, стало зрозуміло, наскільки серйозно це увійшло в культурне середовище країни.


Ігор про Ґеральта, можливо, нам вже не судилося побачити, тому зараз естафетну паличку відьмацьких ігор підхопив самостійний “Ґвінт”. Хай там як, за цих 10 років чи не в кожного з нас є купа пам’ятних моментів, пов’язаних зі серію. Тож гайда ділитися в коментарях найяскравішими спогадами ваших пригод з “Відьмаком”.


Приєднуйтесь! Ще більше коротких, але цікавих новин у нашій групі Facebook: fb.com/PlayUA.games


Вам це може сподобатись

Приєднуйся до обговорення →
 • Михайло

  Молодці CD Projekt RED, почавши з малого вибилися в вищу лігу. Перший свого часу був доволі вимогливою грою, пам’ятаю довгі загрузки рівнів.

 • Oleh Kulikov

  Раз вже згадали про довгі завантаження, то от мій найяскравіший спогад.
  Атлон 1,75 ГГц, 512 оперативки і 128МБ Радеон 9600.
  5-10 фпс, у Ґеральта видно хіба штани і трохи пасем волосся. Лише у підземеллях та малих будинках я бачив відьмака повтністю та гра бігала дещо швидше.
  І от за час завантаження локацій впродовж усього проходження, я встиг прочитати “Майстра і Маргариту” та “Хіба ревуть воли, як ясла повні”.

  • Михайло

   Ну в мене було трохи краще, але нормально в нього зміг зіграти десь в 2009, коли змінив свій калькулятор на більш-менш нормальний комп.

  • Мав проблеми з завантаженнями тільки коли диски від PS1 зашкрябувались, тому виріс бидлом і не встиг нічого прочитати…

 • Personal Jesus

  >А третя частина, попри численні свої переваги, наплодила неадекватних фанатів не менше, ніж Dota 2 чи WoT.
  хехехеех

  >Тож гайда ділитися в коментарях найяскравішими спогадами ваших пригод з “Відьмаком”.
  Найяскравіший спогад – це момент, коли Відьмак 3 став Грою Року 2017