Шпигунський бойовик “Спадок брехні”, знятий у Києві, побачить світ у серпні
6 серпня на кіноекрани у 25 країнах світу (включно з Україною) виходить фільм нідерландського режисера Едріана Бола “Спадок брехні” (Legacy of Lies). Видовищний шпигунський бойовик є спільним виробництвом США, Великобританії, Нідерландів, Польщі й України, від якої у виробництві фільму брала участь студія “Той Сінема”. Знімали фільм здебільшого в Україні (де стрічка стала одним з переможців десятого конкурсного відбору Держкіно) і Великобританії, тож солідний екшн можна побачити у цілому ряді знайомих і рідних українському оку локацій Києва. Центральний вокзал, аеропорт “Бориспіль”, бібліотека Вернадського, кладовище старих автобусів, Київський крематорій, Рибальський міст, Батьківщина-Мати, Лук’янівська в’язниця — ось лише частина локацій, які глядач впізнає на екрані.
Знімати “Спадок Брехні” в Україні було справжнім задоволенням. По-перше, Київ – візуально дуже цікаве місто. Я обожнюю його постмодерністську архітектуру, яка є чудовою локацією для шпигунського трилера. Своєю містичністю та атмосферою андеґраунду Київ чимось нагадує Берлін. Першу сцену фільму ми знімали на цвинтарі старих автобусів, який би ідеально вписався навіть у фільм Тарковського. По-друге, мені подобається знімати в Україні через високий рівень місцевих продакшн-компаній, які ми активно залучали до роботи над стрічкою
– поділився враженнями режисер стрічки Едріан Бол.
Фільм розповідає про колишнього оперативника МІ6 Мартіна Бакстера, змушеного повернутись у світ шпигунства, коли молода українська журналістка Саша Степаненко просить його допомоги у розкритті шокуючої правди про секретні операції міжнародних спецслужб.
Роль Бакстера дісталася зірці бойовиків Скоттові Едкінсу (“Випадковий шпигун”, “Ультиматум Борна”, “Нестримні 2”, “Іп Ман 4” тощо), а одним з головних антагоністів фільму стала українська акторка і телеведуча Анна Буткевич, яка так описала свій досвід знімань:
Зіграти “втілення зла” було моєю давньою мрією, бо я дуже люблю складні завдання. Я назавжди запам’ятаю перший знімальний день на Рибальському мосту на київському Подолі. Ми знімали найдраматичнішу сцену стрічки, і там я вперше познайомилася зі своїм партнером, Скоттом Едкінсом. Незважаючи на те, що була ніч, лив дощ і збивав з ніг крижаний вітер, Скотт залишався стриманим, зібраним і сконцентрованим. Просто як перед боєм. Я пишаюся тим, що моїм “супротивником” у фільмі був саме він!
Окрім Скотта Едкінса та Анни Буткевич ролі у фільмі виконали Юлія Соболь, Онор Ніфсі, Мартін МакДуґал та інші. Режисером та автором сценарію виступив Едріан Бол, а продюсери – Алла Бєлая (Україна), Кшиштоф Солек (Польща) та Едріан Бол (Нідерланди).
Слід зазначити, що хоч це і далеко не перший помітний міжнародний кінопроект останніх часів, відзнятий у Києві, беспрецендентний він хоча б уже тому, що Київ є повноцінним і впізнаваним місцем дії фільму. Для порівняння, скажімо, помітні пейзажі Хрещатику відігравали у відомому фільмі Армандо Іануччі “Смерть Сталіна” (The Death of Stalin) роль Москви 1950-х рр., а сумарний час відзнятого матеріалу заледве перевищував п’ять хвилин.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!
Читайте також
Популярне
-
Valve показала Half-Life 2: Episode 3 й розповіла причини його скасування
-
Ubisoft поки не планує перекладати нові ігри українською
-
УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)
-
«Це була б гра року, якби не проблеми з продуктивністю та помилки»: перші оцінки S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
-
Dragon Age | Що було до Veilguard (UAGames)