Assassin’s Creed — історично [не]достовірна 3/6

Автор: Аліна Нікуліна

В Assassin’s Creed III дія відбувається під час Американської революції та війни за незалежність США 1775-1783. Штати повстали проти деспотичного правління Британської Імперії і здобули свою державність.

Assassin's Creed
підписання Декларації про незалежність Сполучених Штатів 4 липня 1776 року

НОВИЙ ГЕРОЙ

John_NortonНаш герой Коннор Кенуей, справжнє ім’я — Радунгаґейду, — напівкровок, британець по-батьку і індіанець племені Могавк по-матері. У ті часи в Америці зв’язки між колоністами і корінним населенням не були рідкістю, а деяким метисам вдавалося досягти високого становища в суспільстві.

Наприклад, Джон Нортон, також відомий під іменем Тейонінгоковравен, був полководцем і вождем племені й відзначився на Американо-британській війні 1812 року. Однак, хоча до метисів ставилися краще, ніж до плодів кохання між білими та африканцями, такі історії успіху були винятками. Усе ж, навряд наш герой зміг би настільки вільно відвідувати різноманітні важливі заходи й говорити з такими впливими людьми, а в грі його навіть на підписання декларації про незалежність пустили без питань.

СОЮЗНИКИ

Assassin's CreedІндіанці

Більшість племен не бачили сенсу втручатися у Війну за незалежність. Що британці, що колоністи, все одно білі зайди, які мріють заграбати побільше землі. Утім, окремі спільноти вступили до лав британського війська в обмін на щедрі обціянки, попри які, Корона зрештою передала всі землі саме колоністам, а індіанцям лишився „фігвам“. Деякі племена у свою чергу підтримували американських патріотів, дещо помилково вірячи, що їхнє прагнення до незалежності зрештою відобразиться у ставленні до корінних народів. Після завершення війни загони переможців влаштували кілька масштабних каральних операцій щодо племен ірокезів, котрі виступили на стороні лоялістів. Пізніше Британська Імперія безуспішно пробувала спекулювати на темі корінного населення, погрожуючи створити у Штатах таку собі маріонеткову індіанську ДНР.

Official_medallion_of_the_British_Anti-Slavery_Society_(1795)Афроамериканці

(емблема британської антирабської організації 1795 рік)

Коннор навчився усього від темношкірого асасина Ахіллеса. Вперше африканські невільники були завезені до Вірджинії ще у 1619 році. Відтоді праця чорношкірих рабів широко використовувалася на плантаціях.

Під час Війни за незалежність негри активно включилися у боротьбу, особливо це стосувалося рабів, які прагнули перейти на бік протилежної сторони з надією на волю, але все ж більшість з них підтримувала саме Штати. Щоправда, після перемоги виник когнітивний дисонанс. Багато прихильників незалежності хоч і йшли в бій за свободу, та дарувати її неграм зі своїх плантацій не дуже хотіли. Деякі північні штати після війни скасували рабство, але становище темношкірого населення так і залишилося невизначеним аж до середини 20 століття.

У грі Ахіллес живе цілком собі вільно і навіть має власний маєток, насправді ж більшість чорних були рабами, а вільні рідко могли володіти власністю, та і не кожен білий тоді погодився би працювати на негра. Про рівне ставлення і не йшлося. Рабство було остаточно скасоване лише у 19 столітті внаслідок Громадянської війни, однак темношкіре населення ще довго зазнавало утисків через жорстку сеґреґацію у деяких штатах.

ВОРОГИ

Knights_Templar_Logo_(Freemasonry)

Як уже було сказано, Орден Тамплієрів припинив існування ще у 14 столітті. Однак, у другій половині 18 століття був створений масонський Орден Тамплієрів Йоркського уставу. І хоч організація не претендувала на пряме спадкування від попереднього Ордена Тамплієрів, але вона перейняла його назву і символіку. Про повернення тамплієрів читайте більше в наступних випусках. У Новому Світі масонство стало дуже популярним. Заможні громадяни нової країни зазвязато сприймали ідею таємних братств і складних ритуалів і ліберальні ідеї організації.

(емблема лицарів тамплієрів йоркського уставу)

У черговій частині франчайзу Assassin`s Creed головний герой воював за свободу, рівність, братерство. Розпочався Новий Час і новий виток протистояння між добром і злом, але наступного разу ми з вами не рухатимемося уперед, а повернемося на півстоліття назад у час, коли панували не високі ідеали, а спрага до наживи й дух пригод.

ІНШІ ЧАСТИНИ
1 | 2 | 4 | 5 | 6

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Підбірка музичних кліпів, що гурти світу зняли в Києві

Автор: Гладкий Максим

Київ Editors - Frankenstein

Спогади про Blast Paris Major — останній з епохи CS:GO

Автор: Андрій Присяжний

vitality 1

Усе, що показали на Playstation Showсase 2023

Автор: Гладкий Максим

spider man 2

Що покажуть на фестивалі еротичного кіно “Best Erotic Shorts-4” (18+)

Автор: Микола Єрьомін

У «Луна Нова» день відкритих дверей — Враження від першого тому манґи «Академія відьмочок»

Автор: Лук'янчук Орест

Академія відьмочок

Як правильно вибрати сандалі у 2023?

Автор: PlayUA

sandals 01

Вишиванка в іграх: від «Козаків» і до Splinter Cell

Автор: Олег Куліков

Розбираємо актуальний стан Call of Duty: Warzone 2.0

Автор: PlayUA

Call of Duty: Warzone 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: