Assassin’s Creed — історично [не]достовірна 5/6

Автор: Аліна Нікуліна

В основі сюжету гри Assassin’s Creed: Unity Ubisoft взяли події Великої французької революції 1789 року, яка ознаменувала перехід від абсолютизму до віку демократії. Франція припинила бути монархією і стала республікою вільних громадян під гаслом „Свобода, Рівність, Братерство“. Владу до рук взяла буржуазія.

ШТУРМ БАСТИЛІЇ

Головний герой юний аристократ Арно Доріан ще на початку гри потрапляє за ґрати, і не аби куди, а в саму Бастилію. Пізніше він втікає з тюрми, коли її штурмує революційний натовп. І хоч у грі здається, що в’язниця просто набита бранцями, насправді ж на момент взяття Бастилі у ній тримали всього навсього 7 бідолах.

Assassin's Creed Unity

Взяття Бастилії 14 липня 1789 року стало відправною точкою революції. Фортеця тривалий час була місцем, де утримували політичних в’язнів і для багатьох символізувала всевладдя королів. Серед бранців Бастилії її власний архітектор Гюґо Обріо, загадкова „Залізна Маска“, Вольтер і Маркіз де Сад, про якого ще піде мова. Після 14 лютого тюрму знесли, а на її місці поставили табличку: „Тепер тут танцюють і все добре“.

АРИСТОКРАТІЯ

Арно був вихований у сім’ї аристократів-тамплієрів де Ла Серр. У 18 ст. французьке дворянство жило дуже добре, їм належали всі привілеї, але постійне бажання підвищити свій суспільний статус і посилити свої політичні позиції змушувало їх підтримувати ідеї Просвітництва, виступати за конституційну монархію і поширювати революційні ідеї. Це зрештою прискорило кінець французької аристократії.

францаристократи

До падіння „Старого Ладу“ аристократи жили на широку ногу і попмпезно вдягалися, усіляко підкреслюючи своє багатство. У грі головний герой потрапляє на один зі світських прийомів, аби зустріти свою кохану. Насправді ж йому б ще довелося її пошукати серед натовпу панянок у високих світлих перуках, у яких, бувало, заводилися миші. Аристократки носили яскравий макіяж, малювали фальшиві родинки на декольте, а обличчя вкривали білилами, до складу яких входив отруйний свинець.

СОЮЗНИКИ

Donatien-Alphonse-Francois-de-SadeУ тюремних стінах Арно зустрічає Маркіза де Сада, відомого французького письменника, діяча, який пропагував повну свободу без обмеження моралі, й дав ім’я терміну „садизм“. От кому сподобалося б гласло ассасинів: “Ніщо не істинно, все дозволено”, щоправда, не у його традиційному тлумаченню.

Півжиття маркіз провів у тюрмах і психлікарнях, зокрема у Бастилії незадовго до її штурму. Саме в ув’язненні він і написав більшість творів. „120 днів Содома“, наприклад, у тій самій Бастилії на рулоні туалетного паперу.

Пізніше герой знову стикається зі старим другом вже у бідному кварталі Парижа. Насправді в Арно було небагато шансів завести знайомство з такою екцентричною особою. Де Сада перевели з Бастилії за кілька місяців до подій 14 липня і одразу помістили у лікарню для душевнохворих, де він пробув майже рік.

ВОРОГИ

Саме у Франції Тамплієри припинили своє існування. Орден зазнав гонінь з боку церкви і 1314 року король Філіп Вродливий спалив останнього магістра Тамплієрів Жака де Моле. За легендою, той прокляв усіх причетних до свого процесу: „Папо Клименте! Королю Філіпе! Ґійоме де Ноґаре! Не мине й року, як я покличу вас на Суд Божий! Проклинаю вас! Прокляття на ваш рід до тринадцятого коліна!..“

Assassin's Creed Unity

Так чи інакше, прокляття збулося. Протягом року вороги де Моле померли один за одним, а буцімто тринадцятий нащадок короля Людовік XVI закінчив на ґільйотині під час Революції.

Однак, є версія, що Жак де Моле перед смертю Крім цього, заснував перші масонські ложі, у яких повинен був зберегтися в підпіллі заборонений орден тамплієрів, хоч і з певними змінами. Їхньою головною метою стала помста і знищення християнської церкви та монархії. Цю легенду активно підтримують ложі шотландського або ж йоркського зразка, щоби надати собі ваги.

Максиміліан Робесп’єр

367px-Robespierre_exécutant_le_bourreauОсь про кого кажуть “Революція пожирає своїх дітей”. У грі Робесп’єр – ворог і тамплієр, а в реальному житті – лідер найрадикальнішої партії якобінців і диктатор. Час його правління тривав 1 рік і 1 місяць та увійшов до історії під назвою Епоха Терору. Гільйотини працювали без вихідних. Під лезо йшли політичні противники, аристократи, звичайні громадяни й церковники.

Атеїстом Робесп’єр не був, але й уже відомі всім боги йому не надто подобалися, тому за його диктатури вся Франція поклонялася “Вищій Істоті”. Дехто навіть вважав, що всі ці страти – ніщо інше як жертвоприношення новому божеству. На свята вулицями носили щось типу великого Сонця, прикрашеного колосками і французьким триколором. Саме на одному з таких свят Арно й підставив тирана, відправивши того до в’язниці. Робесп’єра стратили на гільйотині, як і тисячі його жертв. Невідомо, де його могила, але противники диктатора після його смерті поширювали чутки, що, мовляв, є тут недалеко одна могильна плита з іронічним написом: “Не сумуй за мною, якби я був живий, ти був би мертвий”

(популярна карикатура тих часів. Робесп’єру доводиться власноруч страчувати останнього ката, бо нікого вже не лишилося)

Assassin’s Creed: Unity – остання готова гра франчайзу, та, позаяк PlayUA – завжди на крок попереду, наступного тижня ми проаналізуємо майбутню Sindicate і від часів Великої французької революції перенесемося в епоху революції індустріальної.

ІНШІ ЧАСТИНИ
1 | 2 | 3 | 4 | 6

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Цікавинки, які ви могли пропустити в сюжетному трейлері Star Wars Outlaws

Автор: Микола Єрьомін

Виклики та рішення для каркасного будівництва в холодних кліматичних умовах

Автор: PlayUA

house 01 01

Slay the Spire 2, The Rogue Prince of Persia, KILL KNIGHT — Що показали на The Triple-i Initiative?

Автор: Барлет Ярослав

The Rogue Prince of Persia

Нове випробування. Як пройшов перший етап KMAMK Рorsche Supercup 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.porsche supercup 2024

10 цікавинок, які можна знайти тільки в Metal Gear Solid

Автор: PlayUA

Metal Gear Solid

Як вибрати перший геймерський ноут: простий гайд для тих, хто не має досвіду в іграх

Автор: PlayUA

gaming laptop (6)

Жнива зеленого пекла. Огляд другого етапу 7DRIVE RingSeries

Автор: Андрій Присяжний

1

ЗАМІНИВ МЕНІ ПК — Огляд ноутбука Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Автор: Володимир Бортюк

predator helios 16 review site a 01