Assassin’s Creed — історично [не]достовірна 2/6

Автор: Аліна Нікуліна

Минулого тижня ми започаткували цикл статей про збіги і розбіжності між подіями гри Assassin’s Creed та реальною історією. А сьогодні поговорімо про Assassin’s Creed 2, яка відносить нас до епохи Відродження, а головним героєм стає юний дворянин Еціо Аудіторе дa Фіренце, певно, найулюбленіший герой усього франчайзу, якому присвячено аж три гри.

палац дожа – мера Венеції, якого обирали серед місцевих аристократів
палац дожа – мера Венеції, якого обирали серед місцевих аристократів

Assassin’s Creed 2 та Assassin’s Creed Brotherhood

Наш герой жив у Флорентійській Республіці. У ті часи вся Італія поділялася на такі незалежні комуни-міста, а Флоренція була найбагатшою з них. Тут був культурний центр Відродження, процвітала торгівля, почалося мануфактурне виробництво.

Portrait of Jakob MeyerrНаш герой походив зі сім’ї банкірів. У ті часи за правління Медічі у Флоренції почали з’являтися банківські доми, і найбільший з них належав самій сім’ї. Можна зробити висновки, що саме там працював батько Еціо, і хоч лихварство формально заборонялося католицькою церквою, банківська справа процвітала в Італії епохи Відродження.

(портрет банкіра Якоба Маєра Ганса Гольбена мол.)

СОЮЗНИКИ

santi_di_tito_niccolo_makiavelliНікколо Макіавеллі, відомий політичний мислитель. Попри те, що у грі він — союзник Еціо, а в Brotherhood навіть говорить нашому герою, що планує якось написати про нього книгу, насправді ж Макіавеллі захоплювався запеклим ворогом асасинів Черзаре Борджіа, і, на думку істориків, саме про нього написав свою знамениту працю „Державник“.

(портрет Макіавеллі художника Санті Ді Тіто)

Найкращим другом Еціо Аудіторе є легендарний художник, скульптор, винахідник і ким він там тільки не був Леонардо да Вінчі. У грі він дуже добре ставиться до головного героя, допомагає йому і проявляє неабиякий інтерес під час першого знайомства. Можливо, розробники хотіли натякнути на імовірну нетрадиційну орієнтацію генія, принаймі, існують джерела, згідно з якими Леонардо да Вінчі грав за обидві команди.

Леонардо да Вінчі
Крилата машина Да Вінчі

В одній з місій нам навіть випадає нагода політати на його летючій машині — орнітоптері, керувати нею практично неможливо, але все одно це, напевно, найоригінальніша ідея всієї серії. На створення шайтан-машини митця надихали птахи, звідси й назва. Сучасні випробовування показали, що орнітоптер теоретично міг літати, якщо його запустити з висоти. Цікаво, що це не єдиний летючий винахід да Вінчі. Крім нього, винахідник розробляв парашут і гвинтокрил.

НАЙДАВНІША З ПРОФЕСІЙ

куртизанкаСеред наших союзників у грі — представниці найдавнішої з професій. В Італії 15 століття куртизанки не були чимось непристойним, навпаки вважалося, що саме вони забезпечують благочесне життя містян — замість того, щоби, наприклад, зваблювати дружину сусіда, громадяни могли спокійно грішити зі жрицями кохання.

(портрет куртизанки пензля Джакомо Пальмо)

Найкраще їм жилося у Венеції, яка відрізнялася своєю незалежністю і свободою думки. До того ж, який Карнавал без куртизанок?

Ось які спогади нам залишив російський стольник Пьотр Толстой:

„І коли зійдуться у машкарах на площу до соборного костела святого Марка, тоді багато дівиць беруть у машкарах іноземців приїзжих, і гуляють з ними, і забавляються без сорому. Також у той час багатьма місцями на площах буває музика і танцюють по-італіянськи…“

ЧУМНІ ЛІКАРІ

чумнийлікарЗатаритися аптечками в грі можна у чумних лікарів. Наприкінці 1340-х „чорна смерть“ викосила мало не половину Європи і боротися з нею намагалися лікарі в масках, схожих на пташині дзьоби. У довгий ніс вони пхали ароматні трави, а очі закривали скельцями. Вважалося, що такий костюм здатен захистити від чуми.

Через повальну антисанітарію і сумнівний рівень медицини ще кілька століть потому спалахували епідемії чуми та інших хвороб, тому чумний лікар на вулицях Італії часів Ренесансу — цілком звичне явище. Дивно тільки, як Еціо після тих ліків насправді ставало краще. Справжній чумний лікар не продавав би йому чудодійні флакони, а пустив би кров, поставив п’явки і порадив молитися.

ВОРОГИ

 Чезаре Борджіа(Портрет молодого дворянина пензля Альтобелло Мелоне, на якій, вважається, зображений молодий Чезаре Борджіа)

У продовженні історії Assassin’s Creed наш герой протистоїть Борджіа. Всю цю сімейку можна описати їхнім девізом „Aut Caesar, aut nihil“ (Або Цезар, або нічого), а їхнє ім’я стало синонімом розпусти і ницості. Особливо відзначився Чезаре Борджіа. Він точно знав, як треба відриватися, дарма що був кардиналом. Чого вартий лише один „Каштановий банкет“, на якому гостей розважали 50 оголених куртизанок? Ходили чутки, що саме він отруїв свого батька Папу Олександра IV, ще одного антаґоніста гри, вином (а не яблуком, як було показано в Brotherhood).

Звичайно, за сюжетом гри уся ця сімейка – тамплієри. Однак, фактично Орден Тамплієрів припинив своє існування у 1312 році. Король Франції послав на вогнище останнього магістра ордену Жака де Моле, а детальніше читайте у наступних статтях циклу.. Тому в Італії 15 століття тамплієрів вже не було.


Assassin’s Creed Revelations

У заключній частині пригод Еціо Аудіторе AC Revetlations наш герой вирушає на Схід, у колишню Візантійську Імперію, а тепер Османську Порту.

assassins creed revelations

У ході Північного Хрестового походу в 1204 році германські війська взяли Константинополь. З цього почалося падіння колись великої столиці. Візантійська Імперія була формально ліквідована, а потім знову відновлена, втім, повернути колишню велич так і не вдалося. Прилеглі землі потрошку захоплювали турки і зрештою Мехмед Завойовник узяв місто, яке стало Стамбулом, і витурив звідти правлячу династію Палеологів.

ВОРОГИ

Palaeologoi_eagle(орел Палеологів, який після шлюбу московського царя Івана ІІІ зі Софією Палеолог почала використовувати Росія. Знайома птаха, чи не так?)

Один з нащадків династії, Мануїл Палеолог, у грі діє як головний антаґоніст. Насправді ж, у 1477 році він повернувся до Константинополя, визнав султана „легітимним“, той з вдячності призначив йому пристойну пенсію, і Мануїл щасливо доживав свої роки під владою турків.

Крім того, у вороги записали й Шах-кулу Текелі, провідника народного повстання 1511 року. У грі він виборює інтереси тамплієрів і врешті безславно втікає. У реальності повстання спалахнуло проти свавілля чиновників і надмірних податків, а сам Шах-кулу загинув у бою за свої переконання.

СОЮЗНИКИ

сулейманпишнийСеред союзинків Еціо у Стамбулі — сам Сулейман Пишний, чоловік великої жінки Насті Лісовської-Роксолани (тієї самої несамовито крутої політичної діячки з України). Про нього немає сенсу багато говорити, адже, закладаюся, що вам мама і так переповіла всі подробиці того турецького серіалу. Скажу лише, що Еціо недарма йому допоміг, адже за правління Сулеймана турецька імперія сягнула свого розквіту.

На цьому закінчуються пригоди Еціо й пора з ним попрощатися, адже в наступній частині “Assassin`s Creed — історично [не]достовірна” ми зустрінемо нового героя, Новий Час і новий континет.


ІНШІ ЧАСТИНИ
1  | 3 | 4 | 5 | 6

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Як обрати ідеальну ігрову консоль

Автор: PlayUA

steamdeck

Українці створили власний бренд кокпітів — Okuni Seats

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.okuni seats 3

SteamWorld Heist 2, Antonblast, Cat Quest 3 — Підсумки квітневого Indie World

Автор: Барлет Ярослав

steamworld heist 2

Перемога ховається за дощем. Другий етап Porsche Super Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.porsche supercup 2024

Тяжкі будні єнотів — Інтерв’ю з розробником української гри Twilight Tails

Автор: Єрмаков Кірілл

Twilight Tails

Новачки рвуться в бій. Як пройшов другий етап Warm Up League Spring Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

image 2024 03 26 21 48 09

Відродження класичного турингу. Огляд першого етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

5

Цікавинки, які ви могли пропустити в сюжетному трейлері Star Wars Outlaws

Автор: Микола Єрьомін