web analytics

Bloodshot, X-O Manowar, Turok, Brittania. Купа безкоштовних коміксів від Valiant

Якщо ви розумєте англійську і/або давно хотіли б почитати щось менш заїжджене зі скарбниці американських коміксів, Valiant Comics мають чудову карантинну пропозицію спеціально для вас – практично щоденні комікси у форматі pdf: перші номери, графічні романи і навіть цілісінькі вольюми на 130-150 сторінок! У березні в Твіттері видавництва було започатковано регулярно оновлюваний тред, до якого прикріплюються все нові і нові пости з лінками на безкоштовні комікси, що їх видавництво щедро залишає на своєму Dropbox-аккаунті.

Засноване у 1989 році, видавництво було одним з хедлайнерів буму комікс-індустрії на початку 1990-х, склавши достойну конкуренцію DC і Marvel. Втім, вже станом на середину 90-х видавництво ледь зводило кінці з кінцями і було придбано розробником відеоігор Acclaim Entertainment. Золотим часом видавництва цей період назвати важко, але пряма взаємодія з іграми була дуже результативною, породивши серію Turok, Shadow Man (безкоштовний комікс про нього, до речі, теж є), Armorines: Project S.W.A.R.M., а також кросовер з Marvel.

Публікація коміксів більш-менш продовжувалась до 2002 року, аж поки не загальмувала остаточно на 10 років. За цей час, змінивши декілька власників, видавництво за безцінок опинилось в руках Дінеша Шамдасані і Джейсона Котарі. Молоді антрепренери буквально вирісли на коміксах видавництва і змогли повноцінно воскресити його у 2012 році величним івентом під назвою “Літо Веліант” (Summer of Valiant). У своїй новій формі Valiant Entertainment продовжує не лише випускати комікси – цього року світ побачила перша повнометражна екранізація їх коміксів “Бладшот” (Bloodshot), а ще планується розробка нових відеоігор у колаборації зі студією Blowfish.

Дозволимо собі декілька рекомендацій, щодо того з чого почати читання Valiant, адже безкоштовних коміксів настільки багато, що видавництво саме почало губитись і нерегулярно оновлювати тред. Мабуть найбільш резонним буде одразу ж порадити хендбук, тобто довідник по всесвіту Valiant.

Бладшот (Bloodshot)

Звісно ж, цілий повнометражний фільм не міг не викликати певний ажіотаж стосовно саме цього персонажу Valiant, який і досі не вщух, розпочавшись вже з появою перших трейлерів. Для знайомства з героєм найбільше підійдуть перші випуски його сольних серій 1993 і 2019 років. Продовжити ж знайомство допоможуть ван-шот Book of the Death: The Fall of Bloodshot, по перших два випуски серій Bloodshot: Reborn і Harbinger Wars, комікс Bloodshot Island, графічний роман Bloodshot Reborn: Colorado, ціла міні-серія The Valiant.  Якщо ж кортить подивитись у далеке майбутнє, то можна дізнатись, що сталось із славнозвісними нанітами героя у 4001 році. А якщо подобається пес Бладшота, то Bloodshot Salvation №9 присвячений повністтю цьому чарівному песику.

Дещо з цього, до речі, видано українською у двох томах (“Перевершуючи себе” і “Відродження та падіння”) від TUOS Comics.

ЕК-ЗО Мановар  (X-O Manowar)

Один з найбільш відомих персонажів Valiant, який колись зустрічався із самим Тоні Старком. ЕК-ЗО Мановар ще й може заслуговувати на звання одного з найбільш дивних героїв лінійки, а може й взагалі американських коміксів. Середньовічний візігот (вестгот), який був викрадений прибульцями і повернувся у живому бойовому скафандрі у 1992 році, заслуговує на вашу увагу. Дізнатись оновлену історію походження героя можна у цілому вольюмі 2012 року на 115 сторінок, а продовжити бенкет – кросовером з Ніндзяком і першими двома випусками сольної серії 2017 року.

Графічні романи

Окрема форма коміксів — великі, закінчені історії (багато з яких, тим не менш, пов’язані з основним всесвітом), як от Divinity – класична наукова фантастика.

Епічний кросвер Rapture — ще один цікавий варіант для знайомства одразу з багатьма персонажами видавництва.

Доктор Міражне одна) — психоделічна історія з елементами міфів про Орфея і Евридіку, казок братів Грімм і лавкрафтівських жахів, яка не залишить байдужим поціновувачів магічних оповідань (а ще однойменного персонажа можна побачити у Incursion).

Усіляка цікава дивина і нестаріюча класика

Перший випуск коміксу Brittania може привабити несподіваною комбінацією – містичний детектив із давньоримським сеттінгом. Якщо ж вам завжди кортіло дізнатись, хто переможе у битві: телепат, кіборг, зомбі чи дракон, відповісти на це важливе питання допоможе комікс The Killers.

Ще є Punk Mambo — одна з найцікавіших новинок Valiant останнього часу, яка покликана заповнити прогалину щодо супергероїнь-панків. Компанію цій леді може скласти ще одна володарка цікавої зачіски — Roku фактично вбиває людей своїм гострим волоссям. Faith же розповідає про оптимістичну супергероїню у формах.

Тим, для кого панки — недостатньо погані дівчата (і, подекуди, хлопці) буде цікаво прочитати про одного з найцікавіших лиходіїв всесвіту Valiant Тойо Хараду у класичному першому випуску Harbinger 1992 року і міні-серії Imperium.  До речі, фільм про нього вже знаходиться у виробництві.  До речі, Харада ще й є директором школи, у якому Бладшот працював фізруком… Це довга історія.

Ще одна цікава класика 1992 – нульовий випуск Archer & Armstrong про один з найдивніших тандемів у історії коміксів. Втім, більш сучасний варіант їх пригод теж у наявності (і не один). А в одному коміксі ці двоє диваків кооперуються із ще одним дивним тандемом у пошуках скарбів з карти, викарбованій на чиємусь гузні.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

RDR на ПК, Among us 2, Remnant 3 — Що знайшли в базі даних Epic Games Store?

Red Dead Redemption

Doom 64, Blood, Turok, Forsaken Remastered та Sin: Gold у новому наборі від Humble Bundle

p.ua.humble fully loaded main

Sony запустили власний стрімінговий сервіс… але є нюанс

Отримайте F1 2019 Anniversary Edition та ще багато ігор у Humble Choice

Біль та гнів. Огляд коміксів «Бладшот. Том 1 та Том 2»

Бладшот

Новий трейлер фільму “Бладшот” з Віном Дізелем

Творці Бладшота планують створити ігри за мотивами своїх коміксів

Відбувся вихід перевидання Turok 2: Seeds of Evil