gaming accessories

Чим ігрова поверхня відрізняється від килимка і що таке кейпад: досліджуємо асортимент комп’ютерної периферії разом з ringoo

Автор: PlayUA @playua

Словосполучення «комп’ютерна периферія» викликає відчуття того, що нічого особливого в товарах цієї категорії нема. Насправді ж під цим терміном нерідко ховаються речі, які для нас абсолютно буденні і щоденно ж потрібні — від моніторів та клавіатур до принтерів, але сьогодні ми вирішили зосередити увагу на об’єктах, які менш звичні нашому оку чи часто в бюджеті навіть не прописані. На прикладі розділу «Комп’ютерна периферія» інтернет-магазину рінго ми дізнаємось що ще можна додати до свого комп’ютера (а головне — нащо).

Килимки та їх миші

Перше, що кидається в очі в розділі, якщо дивитись товари від найбільш дешевих до найбільш дорогих — це комп’ютерні миші. Трапляються вони в обох кінцях списку, а от рівно посередині починає зустрічатись ще один товар, який гравці нерідко відкладають на останнє чи купляють що завгодно з цієї категорії, аби було (не треба так).

Мова іде про килимки для мишей. І не прості, а ігрові. Різниця між першим ліпшим килимком з магазину господарських товарів (якщо не папкою для паперів!) нерідко в тих самих секундах або міліметрах які відділяють переможні моменти від чергової ґеймерської фрустрації. Особливо, коли простір на комп’ютерному столі відверто обмежений.

Часто в таких умовах гравці спрямовують свій гнів саме на мишу, а між тим з килимками на кшталт Canyon MP-2 чи A4 Tech FP25 шанси не заруїнити у відповідальний момент якусь снайперську місію зростають, як і впевненість у власних рухах. Хоча звісно, що миша теж повинна бути якісна і на ringoo їх вибір достатньо на будь-який гаманець.

Ігрові поверхні

Окремі виробники називають свою продукцію не «килимки», а «ігрова поверхня». Різниця неочевидна, однак це вже не аксесуар для миші, а дійсно професійне екіпірування, яке влаштує кіберспорстменів. Між тим, ціни на GamePro Headshot не можна назвати сильно більшими за вищезазначені для «більш простих» килимків, які ще й можуть мати пласку, блискучу поверхню, яка не дуже підходить для ігрових сесій. Ігрова поверхня текстурована та розрахована на інтенсивне на постійне використання, тож це як порівнювати шини гоночного автомобілю зі звичайними. Звісно, що у кіберспортсменів є (або має бути) кілька таких “запасок”.

А чи бувають дійсно дорогі килимки? Бувають. Щось на зразок Dream Machines DM Pad XXL коштуватиме вам більше як 1100 гривень. За такі гроші ви отримуєте не лише дійсно великий розмір, а і повний контроль за рухами миші.

Цифровий блок

Клавіатури бачили всі, тож хотілося б зосередити увагу на специфічному їх виді, про існування і користь якого ви можете навіть не здогадуватись. Так звані кейпади досить незвичні нашому оку і для чого вони можуть слугувати навіть швидко не придумаєш. Виведена окремо цифрова клавіатура і так є на правій частині типовоїй клавіатури (якщо це на TKL), тож такий же агрегат, який підключається до комп’ютера окремо, на кшталт A4Tech FK13, може здатися необов’язковою річчю для чогось дуже специфічного, приблизно як клавіатури касових апаратів. Певною мірою так воно і є, проте це лише частково правда.

Дійсно, кейпади такого вигляду часто використовуються, коли необхідно обробляти колосальні об’єми математичної інформації. Тобто для фінансів, таблиць та бухгалтерії. Однак, це не означає, що це єдине, для чого можна використовувати такі цікавинки. Їх гнучкість в прямому та переносному значенні робить з кейпадів цікаве додаткове знаряддя для прихильників гарячих клавіш та інших коротких шляхів до омріяної перемоги (якщо говорити про ігри).

Довжина кабеля в 70 сантиметрів та те, що сама по собі FK13 є надлегкою робить її цікавим «тузом в рукаві» ще й для ґеймерів. Простір для використання додаткової клавіатури обмежений лише вашою фантазією (ви колись стріляли натискаючи клавіши ногами?..), однак вона точно стане в нагоді, якщо основні «ігрові» меблі і базова клавіатура не дуже співпадають розмірами. Скоротити ігровий набір до миші та клавіатури такого ж розміру — це не лише оригінально, а ще й зручно.

Замість висновків

В розділі «Комп’ютерна периферія» ще багато-багато цікавинок, про які ми не думаємо в першу чергу. Але це зовсім не означає, що вони не здатні покращити нам життя.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Valve повернули Dust2 і зміну рук у Counter-Strike 2

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.cs2 left hand

Як почати читати мангу

Автор: PlayUA

manga 02

Перемога вкутана пітьмою. Огляд третього етапу кубку Porsche Supercup 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.porsche supercup 2024

Міна в Counter-Strike 2 — плюси, мінуси, підводні камені

Автор: Андрій Присяжний

peter grinbergs 55 claymore4

День дебютів. Огляд другого етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

3

Як обрати ідеальну ігрову консоль

Автор: PlayUA

steamdeck

Українці створили власний бренд кокпітів — Okuni Seats

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.okuni seats 3

SteamWorld Heist 2, Antonblast, Cat Quest 3 — Підсумки квітневого Indie World

Автор: Барлет Ярослав

steamworld heist 2