Домовик: Цвіт Життя

Дослідження українського міту. Інтервʼю з розробниками гри «Домовик: Цвіт Життя»

Автор: Єрмаков Кірілл

«Домовик: Цвіт життя» — українська метроїдванія, що зараз перебуває в стадії активної розробки і має на меті поглибити знання про наш фольклор, поєднавши їх із цікавим ґеймплеем і захопливою історією.

У цьому матеріалі я поспілкувався з Едуардом, провідним художником у студії Deep Forest, яка й займається розробкою гри.

Буду вдячний, якщо трохи розкажете про студію й те, як почалося створення гри.

Надихнувшись такими іграми, як Ori and the Blind Forest і Hollow Knight, у 2020 році з’явилась ідея створити гру в жанрі 2D платформера з елементами метроїдванії в сетингу української культури та міфології. Саме так можна описати історію створення нашої інді-студії Deep Forest.

Усе починалося досить повільно і невпевнено. На той час у команді було 5 людей, об’єднаних бажанням створити гру, яка б змінила ставлення людей до української культури. Ми починали з досліджень і збору матеріалу, на пошуки інформації пішов рік. Паралельно з пошуком, я, як концепт-художник, створював перші концепти головних персонажів та ігрового оточення. Але через відсутність фінансування, доводилось декілька разів ставити розробку на паузу. 

Однак минуло декілька років, з команди залишилося двоє людей — продюсер і засновник проєкту Олександр, який також є й автором сюжету, а також я, як основний художник проєкту, яким залишаюсь і зараз. З листопада 2022 року ми почали активно поповнювати базу концептів і напрацьовувати матеріал, який в майбутньому планується використати в грі. З розробників на той час в нас не було програмістів і ґеймдизайнерів, тому гра розвивалася тільки у візуальному напрямку. 

З квітня 2023 року я почав публікувати концепти й розповідати про розробку гри на різних форумах. У моїх публікаціях були оголошення про пошук людей у команду та прохання підтримати, і це спрацювало. Зараз у команді 25 людей, усі вони взялися за розвиток різних напрямків гри й дійсно оживили цей проєкт.

Що цікавого чекати від самої гри,крім близького серцю українського ґеймера сетингу?

Є декілька особливостей, вони також повʼязані з українською культурою. Наприклад, щоби проходити основні завдання, гравцеві доведеться дуже детально досліджувати локації та дізнаватися про різні українські обряди, звичаї й традиції. У нашій грі потрібно буде зібрати цілу бібліотеку цікавої інформації й відкрити для себе Україну, яка існувала за часів язичництва. 

Також можу виділити, що ми хочемо зробити в грі повноцінну озвучку зі залученням акторів, а таке нечасто зустрінеш в іграх схожого жанру

Гарантую цікаві й нелегкі битви з босами. Звичайно не всім подобається хардкор в іграх, але мені не дуже подобається, коли боса можна перемогти з першого разу.

Говорячи про локалізацію, розумію, що українська буде повна, а ще які плануються та в якому обсязі?

Гадаю, що з повних будуть тільки українська й англійська. Всі інші мови будуть частково, у текстовому форматі. Зараз ведуться дискусії на тему перекладу на іноземні мови деяких назв, термінів й імен духів зі словʼянської термінології.

На вашу думку, іноземна аудиторія зацікавлена в українському культурному продукті?

Словʼянська міфологія дуже різноманітна й різностороння. На міжнародному ринку ґеймдеву катастрофічно мало культурних проєктів, а інтерес зі сторони іноземної аудиторії справді відчувається. Ця тема є свіжою, новою й актуальною не тільки у світі, а й на теренах України. 

Усі звикли до класичної фантастики з орками, ельфами й гномами, але гарантую що в слов’янській міфології є образи набагато цікавіші й колоритніші. Навіть ми як розробники, досліджуючи, дивуємося, наскільки крута в нас міфологія. В одну гру нереально вмістити все те, про що ми дізнались, тому плануємо після релізу «Домовика» продовжити розробку цілої серії ігор, присвячених українській культурі.

На якому етапі зараз перебуває розробка?

Зараз ми в процесі створення ігрового прототипу, який стане фундаментом для демоверсії. Реалізовуємо ігрові механіки головного персонажа, його взаємодії з оточенням, а також базовий дизайн рівнів. Плануємо також вихід на Kickstarter  (як тільки буде готова демоверсія і всі необхідні матеріали) в першій половині 2024 року.

Говорячи про гроші, бачив, що розробку активно фінансують через Patreon. Розкажіть про це більше.

У квітні 2023 року були створенні акаунт Patreon і Buy Me a Coffee. Був ряд причин, тому зараз розвиваємо тільки Buy Me a Coffee. За останні 6 місяців отримали звідти багато підтримки у вигляді підписок і донатів. Через соціальні мережі (конкретно Instagram) я ділюсь інформацією по розробці, і наразі є близько сотні людей, які готові додати гру в бажане, як тільки в неї зʼявиться сторінка в Steam.

Ви не шукаєте видавця, а будете це вирішувати з допомогою краудфандингової кампанії?

Для створення гри залучати видавців не плануємо. Може бути таке, що видавці самі нас знайдуть, коли прийде час. Фінальне рішення залежатиме від умов співпраці.

А можна дізнатися, чому ви прийняли таке рішення?

Продюсер проєкту впевнений, що ми зможемо впоратися без видавців. Це було його рішення, він не дуже любить обмеження і втручання в процес розробки.

Який план щодо релізу й післярелізної підтримки?

Оскільки ми зараз на етапі створення першого прототипу, про реліз говорити важко. Плани можуть змінюватися залежно від умов, але раніше було узгоджено, що на створення альфа-версії знадобиться від трьох років після успішного Кікстартеру. Також у моєму баченні буде ще 2 DLC після основного релізу, але, гадаю, про це теж говорити зарано.


Сподіваюсь, усе прочитане, зацікавило вас, і ви вже зараз готові підтримувати розробку «Домовик: Цвіт життя» лайком, репостом, а може й гривнею, не забуваючи й про ЗСУ. Все, крім останнього, можна зробити в соціальних мережах студії, які зібрані на цьому «дереві посилань». Я ж певен, що проєкт стане ще одним прикладом того, як багатство нашої культури можна перетворювати в захоплюючі ігри.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Animal Well, Senua’s Saga: Hellblade II, XDefiant — Порадник Ґеймера: Травень 2024

Автор: Володимир Бортюк

hellblade 2

Топові геймерські ноутбуки з процесорами Intel Core 13-го покоління

Автор: PlayUA

intel 1920x1080 03

Пригоди новачків продовжуються. Безжальна Німеччина. Огляд третього етапу WarmUp League Spring Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

image 2024 04 16 19 21 00

Яскраве випробування нового автодрому. Огляд третього етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

5

Valve повернули Dust2 і зміну рук у Counter-Strike 2

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.cs2 left hand

Як почати читати мангу

Автор: PlayUA

manga 02

Перемога вкутана пітьмою. Огляд третього етапу кубку Porsche Supercup 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.porsche supercup 2024

Міна в Counter-Strike 2 — плюси, мінуси, підводні камені

Автор: Андрій Присяжний

peter grinbergs 55 claymore4