Горор-ситком “Кролі” Девіда Лінча отримає друге життя на YouTube

YouTube-канал артхаусного режисера Девіда Лінча продовжує бути однією з найбільш цікавих культурних подій на (спричиненому переважно карантином) безриб’ї похмурого 2020 року.  У травні на каналі відбулася прем’єра короткометражного фільму, а черговою несподіванкою 9 червня о 20-й годині за Києвом стане перший за 12 років офіційний реліз серіалу “Кролі” (Rabbits). Про це Лінч повідомив у своєму Твіттері.

За часів оригінального релізу у 2002 році викладати відео високої якості в Інтернет було просто нереально, тому побачити їх можна було лише фрагментарно у фільмі Лінча “Внутрішня імперія” (Inland Empire), який вийшов у 2005 році. Та й те сумнівно, адже цей експериментальний фільм режисер власноруч фільмував напівпрофесійним камкордером Sony DSR-PD150, максимальна якість зображення якого сягає 480р. Лише деякі сцени були зафільмовані на нетиповий для тогочасної “цифри” HD. У будь-якому разі, “Кролі” видавались востаннє у 2008 році на DVD і це був неповний варіант (43 хвилини з 50), змонтований зі семи серій, у той час як насправді їх дев’ять. Тож новий реліз — перша можливість побачити серіал повністтю у хорошій якості, безкоштовно й офіційно.

Як відомо, у ситкомах на кшталт “Друзів” (Friends) аудиторія споглядає за кумедними ситуаціями, що їх персонажі переживають у трьох стінах під набридливий закадровий сміх. З чого саме сміється невидима публіка у “Кролях”— досі нікому не відомо, адже троє антропоморфних кролів у виконанні відомих акторів Наомі Уоттс, Лаури Херрінґ і Скотта Коффі переживають на екрані далеко не найкращі часи і за всіма ознаками перебувають у екзістенційній кризі. Втім, розпливчастий сюжет, як і у випадку фільму Лінча “Малголленд Драйв” (Mulholland Dr.), дає змогу сприймати цей серіал і як головоломку, що не дає чітких відповідей, але вдосталь — підказок і натяків.

Сам Лінч лікується медитацією і творчістю, до якої у режисера відноситься навіть така буденна справа як поміняти рукомийник. Про це детально йдеться у новому веб-серіалі “Над чим сьогодні працює Девід?” (What is David Working on Today?). Крім нього на каналі щоденно виходять погодні підсумки, у яких режисер іноді теж дає волю фірмовому непердабчуваному стилю. Так, у серії від 6 червня, до Дня висадки сил союзників у Нормандії у 1944, Лінч розповів, що йому наснилося можливе попереднє життя, у якому він був убитим у цей день 16-річним німецьким солдатом.

До речі, цьогоріч виповнилось рівно 20 років рекламі PlayStation 2, яку зробив саме Девід Лінч. На думку маркетологів, які її замовили, твори Лінча мали по собі певні концепти відеоігор задовго до того, як технології дійсно стали це дозволяти.

Читайте також

Загадкова людина в кадрі і поза ним: помер актор Роберт Блейк

Шосе в нікуди

Не лише Сонні з “GTA: Vice City”: помер актор Том Сайзмор

Джон Карпентер — ідеальний режисер для кіноверсії Dead Space (але це навряд чи станеться)

dead space carpenter1

Помер художник, скульптор, музикант та піонер експериментального кіно Майкл Сноу

Michael Snow

Дійсно новорічне кіно: як не підмінити Новий Рік Різдвом і все одно мати гарний настрій

Four Rooms

Помер легендарний композитор Анджело Бадаламенті

Анджело Бадаламенті

Помер зірка “Твін Піксу” Ел Стробел

Al Strobel

Кожному ґеймеру знайома така ситуація (Таємна кімната)

Кожному ґеймеру знайома така ситуація2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: