Козаки в іграх, окрім «Козаків»

Автор: Аліна Нікуліна

Якщо ви ґеймер, народжений у 80-90-х, то, найімовірніше, почувши слово „козаки“, ваша друга асоціація — культова гра від наших ріднесеньких українських розробників. Після сумнівної другої частини, прихильники багато років чекали на продовження. І ось, усупереч чуткам про банкрутство й закриття GSC Game World воскресла, наче фенікс із попелу. Обравши вірну стратегію „на лагодь, не зламане“, студія оголосила про римейк першої частини під назвою «Козаки 3».

Аби не так сумно було чекати на вихід нових-старих “Козаків”, PlayUA зробив підбірку забавок, у яких також є вільні воїни Запорізької Січі.

Mount & Blade. Вогнем і Мечем

Не беручи до уваги самих «Козаків», це, мабуть, чи не найкраща гра, де діє Військо Запорізьке. Перше офіційне доповнення Mount & Blade бере за основу історичні романи Генріха Сенкевича «Вогнем і Мечем» (або їхню епічну екранізацію) і переносить дію з вигаданого середньовічного світу до Європи XVII століття. Козацтво — одна з ігрових фракцій. Ваше завдання — зробити з Гетьманщини сильну, незалежну державу. Для цього можна:

  • об’єднатися з Річчю Посполитою;
  • піти самостійним шляхом;
  • об’єднатися з Московським царством.

Mount & Blade. Вогнем і Мечем | Козаки

До речі, не раджу обирати останній варіант, адже кінцівка передбачувана і всім нам добре відома з гіркого досвіду.

Тарас Бульба. Запорожская сечь

Бійтеся, ґеймери, бійтеся. Якщо ви бачили одноіменний недофільм недорежисера Бортко, ви, певно, зараз задаєтеся питанням: „Куди вже гірше?“ Ну, Акелла знайшла куди. Гра начебто створена за книгою Миколи Гоголя «Тарас Бульба», хоча сюжет відрізняється і від фільму, і від твору Гоголя.

Тарас Бульба. Запорожская сечь | Козаки

Гра страшенно баґована, недороблена, погано озвучена, з кривим керуванням, тупою бойовою системою (заклацай бусурманів насмерть), а ще «Тарас Бульба. Запорожская Сечь» має найгіршу камеру в історії відеоігор, після якої Resident Evil здасться вам вершиною операторської майстерності.

Как казаки Мону Лизу искали

Не питайте, де ми це відкопали. Студія «Новый Диск» у 2005 році випустила пригоду про трьох мультикових героїв різної комплекції (до речі, звати їх за порядком зростання Око, Грай і Тур). Головних героїв озвучили якісь одеські КВНці. Адже це така чудова ідея — озвучити канонно німих персонажів, ще й з одеським „такіакцентом“ і жартиками, від яких кров цвіркає з вух.

Как казаки Мону Лизу искали | Козаки

Це ігроїзація усіх несмішних, похабних, стереотипних анекдотів, які вам доводилося чути в житті. Якщо на диску з грою серед „системних вимог“ стоїть „почуття гумору“, це вже поганий знак, але не хвилюйтеся, то навіть не найгірший з жартів у грі. Зацінили квітливі кпини на скріншоті? І отак увесь квест.

The Witcher 3: Wild Hunt — The Hearts of Stone

Хоча колоритний герой Ольґерд фон Еверек першого доповнення до третього «Відьмака» не називає себе козаком, розробники стовідсотково надихалися образами Запорізького козацтва при створенні цього персонажа.

Witcher 3: Wild Hunt — The Hearts of Stone | Козаки

Ви лишень погляньте на його чуб, закручені вуса, хвацько розхристаний жупан і сережку у вусі. А як Еверек майстерно хвицяє шабелюкою! Та він навіть зветься отаманом. До того ж, біографія Ольґерда дуже нагадує життя засновника Січі Байди Вишневецького — нащадок шляхетного роду через таємничі обставини залишає дім і своє становище, гуртує довкола себе волелюбних ренеґатів і стає на чолі банди розбійників.

BattleCry

BattleCry | Козаки

Нещодавно Bethesda анонсували мультиплеєрний ексклюзив для PC — BattleCry. За сюжетом, в альтернативному світі початку ХХ століття після кривавої війни заборонено порох. Однак це зовсім не означає, що люди почали менше вбивати одне одного, просто тепер у хід пішли старі добрі мечі, сокири й арбалети. У грі Козаки отримають власну Імперію і змагатимуться з Королівською Морською Піхотою Її Величності та Республікою Хан. На сайті гри вже можна почитати коротку біографію представників усіх фракцій. Дата виходу ще невідома, але бета-тест обіцяють вже цього року. Зрештою має вийти щось на кшталт Team Fortress 2 лиш без гвинтівок і кулеметів.

Europa Universalis IV

Europa Universalis IV | Козаки

Глобальна стратегія від Paradox зовсім скоро отримає доповнення «Козаки». Основний акцент розробники ставлять на дипломатії. Навіщо вступати в бій, коли можна відкупитися і домовитися? Правитель зможе передавати землі та маєтки під владу локальним фракціям, наприклад, козачим загонам в обмін на лояльність і дешеву кавалерію, однак тут потрібно бути обережним. Зміцнившись, місцеві отамани можуть скинути необачного правителя.

Козацька слава

Козацька слава | Козаки

Повністю україномовна карткова онлайн-гра про козаків. На вибір — три класи: воєвода, чаклун та збояр та дві фракції Орда та Альянс, тобто Козаки. Виконуєш квести, виставляєш юнітів проти ворожих бусурманів, заробляєш гонор. І так, доки не станеш Гетьманом, або доки не набридне.


Звісно, це не всі ігри, де можна зустріти козаків чи персонажів, навіяних образом одних з найкращих воїнів в історії людства. Але нам думається, що до виходу «Козаки 3» нашого переліку ігор про степових лицарів вам точно вистачить. Приємної гри і пам’ятайте: козацькому роду нема переводу!

Останні статті

“Повернення”: що буде з унікальним кінотеатром посеред Вінниці

Автор: Микола Єрьомін

WePlay Esports Invitational з Rocket League — як це було?

Автор: Володимир Вітовський

Rocket League WePlay

Бігфут підкорює Америку. Інтерв’ю зі Станіславом Зінченком, співзасновником Cyber Light GS

Автор: Володимир Вітовський

Cyber Light Game Studio

Боб Губко, Outcast та Jagged Alliance 3: що показали на презентації THQ Nordic

Автор: Віталій Тарнавський

Завтрашній день: ігри про майбутнє людства

Автор: Віталій Тарнавський

Comic Con Ukraine 2021: як це було

Автор: Дмитро Джугалик

Comic Con Ukraine 2021: як це було

Що подарувати ґеймеру: ігрова клавіатура та інші ідеї подарунків для затятих гравців

Автор: PlayUA

Усі зіркові гості Comic Con Ukraine 2021

Автор: Микола Єрьомін

Комік Кон Україна

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: