Кватирка у Комікси #4 Лоґан: Росомаха

Автор: Макс Калашник @max13mars

«Я кращий у тому, що я роблю, але те, що я роблю — не так уже й добре».

Зовсім трішки лишилося чекати на прем’єру нової стрічки про Лоґана з однойменною назвою. Хоч пан Джекман прощається з роллю свого героя, Росомаха лишиться з нами. Тому, аби повністю пройнятися історією персонажа, пропонуємо проїхатися швидкісним болідом коміксів шляхом визначних етапів життя Джеймса Гоулетта. Довгий час походження мутанта Ікс було покрите завісою таємниць та інтриг, шматки пам’яті то виривали, то вживляли в мізки нашого героя, тому деякі факти, можливо, сфальсифіковані, або перекручені численними організаціями.

ДИТИНСТВО

Джеймс зростав у заможному маєтку свого батька Джона Гоулетта, який перетягнув ковдру виховання після загадкових і трагічних подій, що стались із первістком. Мати з тих же причин не приділяла уваги ні чоловіку, ні сину, хоч і жила разом із ними. Усе дитинство Джеймс страждав від алергій та слабкого імунітету. Єдиною відрадою стала дівчина Роуз, що прибула до маєтку в якості друга-наглядача. Діти бавились із хлопчиною на прізвище Дог, який був сином наглядача за будинком — Томаса Лоґана. Останній часто з п’яну хльостав та бичував Дога, через це його психіка дала тріщину, що зобразилося на паскудному характері та вчинках.

У результаті однієї з перепалок Дог вбиває пса Джеймса, терпіти сімейку Лоґанів стає неможливо і їх просто виштурхують із криками за межі маєтку. Щоби помститися, Томас і Дог вдираються з рушницею у володіння Гоулеттів, іритація досягає критичної межі та старший із Лоґанів випускає залп куль, який виявився несумісний із життям Джона. Саме в цей момент перші «кігтики Росомахи» виступили на зап’ястях Джеймса. У пориві люті він завдає смертельного удару нападнику, а Дога лишає зі шрамом. Через хвилину мати, яка побачила, що історія повторюється вже з другим нащадком, виганяє «монстра», якого вважала своїм сином, а потім косплеїть останній поступ Кобейна. Поліції Дог навішує локшину сорту «Роуз та Джеймс винні в скоєному», через що вони змушені тікати на край канадського світу, аби працювати на каменоломнях за їжу та дах над головою. До речі, уся ця історія доволі товсто натякає про те, що справжнім батьком Джеймса насправді є Томас Лоґан, але до пруфа лишається біля сотні років, тому тсс.

Новоспечена регенерація молодого мутанта не тільки залікувала фізичні рани, а і видалила згадку про всі негативні події за останній час. Аби приховати особистість, мутанта представляють як Лоґана, пізніше колеги дадуть йому кличку Росомаха. Парубок віддає данину звіриній натурі та періодично влаштовує вилазки й полювання поміж канадських лісів пліч-о-пліч із вовками.

Життя Лоґана, можна порівняти із зеброю, і повністю чорною, чорна смужка потім знову чорна смужка, ну ви зрозуміли. Усе змінюється одного дня, коли Дог вистежив місце перебування Джеймса та Роуз, «товариші» зійшлись у битві, під час якої Росомаха дістав кігті, аби закінчити справу, але Роуз випадково наткнулася на них, її не стало, а до нього повернулася пам’ять. Спустошений Лоґан відправився жити в дикі ліси Канади серед зграї вовків, та повністю поховав своє людське єство. Але чи надовго?

ЦЕ ІСТОРІЯ ПРО ЗВІРА

Як то кажуть «Shit Happens», велетенський білий ведмідь розірвав на м’ясо всю зграю, Росомаха помстився, але лишив за собою слід. Пішли чутки, та на людину-звіра відкрили полювання. Власником ведмедя виявився доктор Ессекс, який трохи згодом не зміг приборкати мутанта. Що не скажеш про хазяїна цирку, який зумів спіймати Лоґана завдяки Кларі та Солу Крідам. У цирку Джеймса виставляють на показ, як «Кігтистого Дикуна», шмагають током та тримають у клітці. Через деякий час доктор Ессекс викрав Лоґана заради експериментів, але Клара та її брат Сол визволили його.

Переховуючись від міста до міста, між нею та Лоґаном з’являються почуття. Сол не витримує ревності і таємно здає Ессексу їхнє місцезнаходженя, купа вояк влітає посеред ночі в кімнату та протягом скаженої сутички Росомаха випадково пронизує Клару. Сол та Лоґан об’єднуються, аби помститись, вдираються до володінь Ессекса й там же лінчують доктора. Звісно, перед смертю злодій розповів, хто тут зрадник. Виявилось, що Клара мала дар регенерації, який дав їй змогу вижити і явитися на кульмінацію. Попри всі благання лишити брата серед живих, Лоґан успішно навчає Сола дихати водою. За цей вчинок Клара назавжди спалює всі мости з Джеймсом Гоулеттом та відправляє того йти лісом, у всіх сенсах. Про смерть Сола, Клара відає старшому брату Віктору Кріду, якого ви, можливо, зустрічали в коміксах під званням Шаблезубого.

ПРО САМУРАЇВ, ГІТЛЕРА ТА СІМ’Ю

Далі Лоґан чимчикує шукати кращої долі до лав армії. Рішучий, швидкий, безстрашний воїн не міг лишитися непоміченим і згодом потрапив у загін спеціального призначення, яким керував Сайлас Бурр. Лоґан знайшов нове кохання — дівчину на ім’я Джанет, вгадайте, що з нею сталось? Сайлас Бурр, він же Сайбер, за наказом начальства мав вбити нову дівчину Лоґана, що власне він і зробив, ще й на додачу вибив Лоґану око. Перед тим, як вирушити на арену Першої Світової, Гоулетт порубався з ангелом, обставив його, відвідав Китай, знайшов вчителя, самурая Оґана, відмовився від нього, захищав Мадріпур (острів-країна поряд із Сінгапуром), вкрав коня, варив підпільно алкоголь, лупив морди й лупив морди. Двічі, так треба. В якості десантника подався воювати вже у Другій Світовій, працював разом зі Стівом Роджерсом, рятував Чорну Вдову, воював із Гідрою та Гітлером, куди ж без нього.

Після війни Лоґан відправився до країни сонячного сходу, аби навчатися в Оґана. Доля закидає Лоґана до Жасмін Фолс, де буремний мутант починає навчатися контролю в нового вчителя. На жаль, там він зустрів Ітсу — кохання з першого погляду. Чому “на жаль”? Пора було вже зрозуміти. Нарешті, спокій, Джеймс будує свій власний будинок, стає на шлях виправлення, пізнає дзен та одружується з Ітсу. Настає справді великий день: Ітсу повідомляє, що чекає на дитину, а в Лоґана попереду ритуальний танець — своєрідна посвята та кінцева точка навчання. Але під час посвяти Мурамаса поблизу спричинив вибух. За рефлексом Джеймс випустив кігті та випадково поранив одного з мужів, тим самим порушивши прадавні традиції. За це Лоґан був вигнаний із селища. Він вирішує хоча б ще один раз побачитися з Ітсу, як виявилось — занадто пізно. ​Бакі Барнс знайшов її раніше та вбив, а немовля яке було в утробі матері вирізали прямо з живота та підкинули в сім’ю Акіхіро. Зимовий Солдат не контролював свої дії, за всім стояла таємна персона — Ромулус. Дитину назвали Дакеном, ген мутанта дістався йому в спадок, хлопчисько отримав подібні до Джеймсових кігті. Під час однієї сварки він випадково вбив матір, батько також не витримав і додав собі пару головних отворів із допомогою рушниці. Потім у житті Дакена з’являється Ромулус, який налаштовує хлопця проти рідного батька, відтак у нього з’явилася лише одна ціль — помститися Лоґану. Після втрати всього Джеймс відправляється до Мурамаси, аби поквитатися за вибух, який усе зіпсував. Там його полонять та здійснюють ритуал зі створення меча, що просякнутий злістю, накопиченій у Лоґанові.

Стоп. Що це було? Мені здалося, чи ви позіхнули? Добре, добре, рухаємось швидше.

ЗБРОЯ ІКС

Країна, що дала йому все, а потім забрала, більше не тримала Джеймса, він повернувся до Канади, де вступив у команду  «Зброя Ікс». Подив Росомахи не мав меж коли той дізнався, що буде працювати разом із Шаблезубим та колишньою коханою — Кайлою Сільверфокс. Чому колишньою? Вона вважалася мертвою, у спогадах Лоґана. Шаблезубий зґвалтував та вбив Кайлу в день народження Джеймса. Тому не варто жалітися через те, що батьки не подарували вам новий айфон, могло бути й гірше. Потім усім учасникам стерли пам’ять, а Шаблезубий, здавалося б геть злетів із рейок та вбиває вже нову симпатію Джеймса, який через це йде з команди. Деякий час він працює з Ніком Ф’юрі, Керол Денверс та купкою інших не менш відомих постатей. Потім Лоґана викрадають для нового експерименту. Експерименту, який став апогеєм усієї історії Джеймса Гоулетта. Експеримент, у якому кістки Росомахи були покриті надміцним металом — адамантієм. Мета дійства була проста: створити ідеальну машину для вбивства, а як наслідок «за що боролись…». Одного дня Лоґан вбиває присутніх у лабораторії та виривається на свободу. Забув нагадати, пам’ять йому також стерли. Серйозно, якби кожного разу, коли бідолаху Джеймса позбавляли спогадів, мені б наливали, я би спиячився до кінця цієї розповіді, а у випадку, коли це робили б під час смерті коханої, то впав би намертво ще в першій чверті.

З чистого аркуша Лоґан рушає підкорювати невідоме майбутнє, але контроль над своїми силами дається йому нелегко. У поміч до нього приходить сім’я Гадсонів, які потім наштовхують Гоулетта працювати на департамент «Ейч» за інформацію про минуле.

Відтак з історії ми дізнаємось про те що Лоґан потрапив у команду «Alpha Flight», допомагає Ніку Ф’юрі, та б’ється з Владіміром Зайцевим у Владивостоку (Про це можна було не писати). Саме під час роботи в команді «AF» наш герой отримує прізвисько Росомаха та свій жовто-синій костюм. На одному зі завдань кігтистому доручаються битися з Галком, цього разу без шансів Лоґана відправляються рахувати зірочок. Що цікаво, саме в 180 випуску серії «The Incredible Hulk» відбулася перша поява Росомахи в коміксах.

Згодом професор Ксав’єр запропонує Джеймсу вступити до Ікс-Людей. (“Запропонує” насправді означало “загіпнотизує та зітре частину пам’яті”. Так, знову). Тут він закохується в Джин Ґрей, знаходить нових друзів-мутантів та Скотта Самерса (він окремо від друзів)

СКАЖИ МЕНІ ХТО НАЙПОПУЛЯРНІШИЙ ІКСМЕН, І Я СКАЖУ, ЩО ЦЕ РОСОМАХА

Взагалі важко уявити Росомаху нарізно від Ікс-Людей. За період існування в команді назбиралася така велетенська купа подій та сюжетів, що на опис усього пішла б не одна година, доба, 20 діб. Такий формат можливий, але не сьогодні, тому пропоную пройтись основними подіями які відбулись із найпопулярнішим у світі мутантом. Хто сказав Дедпул? Він же навіть не мутант, формально.

Переломним моментом у житті Лоґана стала одна із сутичок із Магнето. Ну що ж Лоґане, не найкращого суперника ти обрав; людина що керує металом, твої кістки покриті металом… розумієш, так? Одним словом, Магнето вирвав весь адамантій із тіла Росомахи, водночас сам Лоґан ледве не перетворився на котлету. Благо, Джин Ґрей не допустила цього та врятувала мученика. Потім Генезис спробує повернути адамантій до тіла кігтистого, але спроба увінчається провалом, Лоґан геть здичавіє та на деякий період майже забуде про свою людську натуру. Якщо простими словами, то мутація Лоґана не статична, він мутує впродовж усього життя. Але адамантій у тілі сповільнював ці процеси, саме тому коли його не стало Джеймс повернувся до звіриної сутності. Лоґан змушений тікати, аби захистити від самого себе тих, хто йому небайдужий.

У зреченні повернутися до норми допомагає Електра. Уже потім перший мутант Апокаліпсис перекачає весь адамантій від тіла Шаблезубого до Росомахи, паралельно промиваючи мізки останньому. Звісно, це не подарунок на Великдень, а просто апґрейд Джеймса для ролі Смерті — вершника Апокаліпсису. Мутанти-колеги звільняють його від контролю,  і як бонус, сувенірний Адамантій лишився разом із Лоґаном.

Серед Ікс-Людей йому доводиться не раз приміряти штурвал влади, не раз доведеться рятувати світ від чергового апокаліпсису та сед-енду, забути та згадати своє минуле, та втратити ще більше близьких жінок. Чого варта лише Джин Ґрей, яка помирала біля 14 разів.

ЗГАДАТИ ВСЕ — ДЕНЬ М

Глобально подія, яка назавжди змінила всіх мутантів, не могла пройти осторонь одного з найяскравіших його представників. День М — це історія про те, як Ванда Максімофф (Scarlet Witch) переінакшила реальність лише однією фразою — більше ніяких мутантів. Сотні тисяч мутантів втратили свої сили, а ген Х зберегли тільки 198 осіб. Джеймс виявився серед них, але з однією особливістю — він згадав усе своє життя. Назвати це даром важко, адже тепер у Лоґана з’явилася купа нових питань до людей, які керували ним протягом усього життя. До того ж Емма Фрост розповідає, що Дакен вижив.

Цієї миті пошук сина стає пріоритетним для Джеймса. Але тут усе не так просто, адже Дакен весь час готувався до зустрічі з батьком, аби раз і назавжди покінчити з ним. Причина доволі проста: Ромулус запевнив хлопця, що Росомаха вбив його матір. До речі, сам лиходій заслуговує окремої уваги. Саме він стоїть за абсолютною більшістю трагічних обставин, що трапилися на шляху Лоґана. Ромулус — найстаріший представник виду Люмінів, себто еволюціонував від вовків, а не приматів. Росомаха, Шаблезубий та купка інших мутантів також із тієї опери, але неточно, це ж комікси. Відтак Лоґан рушає слідом помсти,і доля не раз зводить Джеймса з Дакеном. Тут вам зрада, ненависть, зневага, як наслідок чисельні переслідування та бійки один з одним. Останнє, власне кажучи, і було метою Ромулуса — він прагнув, аби переможець цього протистояння перейняв у нього правління. Лоґан не з того сорту, йому вдається спіймати Ромулуса і відправити того в темний вимір. Потім Лоґан вирізає покриті карбонадієм [2] кігті свого сина та закопує їх разом із мечем Мурамаси. Далі ми ще зустрінемо Ромулуса, але його чекатиме подібна до попередньої участь — ув’язнення.

I’VE BEEN TO HELL AND BACK, AND BACK TO HELL…AND BACK.

Хто тільки не зустрічався на магістралі ворогів Росомахи: люди, мутанти, іншопланетяни, Месники, монстри, жінки, ангели — лише диявола Лоґан не встиг відгамселити. Мабуть, саме цим керувались автори, коли відправили того в подорож пеклом. Душа Лоґана помінялася місцями з демоном, котрий потрапив до тіла Джеймса поки той розважався в тартарарах. І поки Росомаха в гніві наводить жару, рубає та шинкує тонни чортовиння, його тіло нагорі без контролю намагається знищити, все чим дорожить Лоґан. Ще й банда мутантів вчинює напад на його дівчину, яку в останню мить рятує Містік. У пеклі Джеймс дізнався, що його справжній батько — це Томас Лоґан. Той, якого Росомаха прикінчив на початку історії, буває. Звісно, без зустрічі зі Шаблезубим також не обійшлось. Віктор прислуговує хортом диявола, хто б сумнівався. Завдяки Хеллшторму душу Лоґана повертають у тіло, але ситуація тільки пригнічується. У свідомості по сусідству лишилася купа демонів, які намагаються перейняти контроль тілом. На поміч доводиться кликати Магнетто, Немора та інших героїв, але все марно.

Циклоп приймає рішення вбити мутанта, але в останню секунду одержимий Лоґан промовляє ̶М̶а̶р̶т̶а̶ “Джин”. У боротьбі за тіло Джеймса, душі Джин Ґрей та Курта Вагнера (Nightcrawler) допомагають тому назавжди очиститися від демонів.

Насправді за низку останніх негараздів відповідала організація «Червона правиця» — група людей, що постраждали, або втратили близьких через Росомаху. Банду найманців, про яку йшлось раніше, вони нацьковують на Лоґана. Єдиний нюанс полягає в тому, що група повністю складається з позашлюбних дітей Джеймса, про яких він ніколи не чув. Правду він дізнався занадто пізно, після їхнього вбивства. Оскаженілий звір всередині намагається всіма силами вибратися назовні заради помсти, але знову зазнає провалу. Усі члени ЧП наклали на себе руки, аби він не отримав жаданого. Розбитий та спотворений долею Джеймс, повертається до дикого життя серед вовків.

СМЕРТЬ РОСОМАХИ

Згодом Джеймс повернеться до життя поміж людей, на нього чекає конфлікт інтересів із Циклопом. У підсумку, окремо від Скотта Самерса, відкриє власну школу для мутантів імені Джин Ґрей. На одній із місій, вірус, який намагався знищити все людство, дістається до тіла Лоґана. У нього є вибір: назавжди ліквідувати його та лишитися без регенерації, або приховати недуг. — Ні. Це історія про те, як найвідоміший мутант у світі став смертним, про те, як Росомаха помер. Колотнечі з ворогами більше не будуть колишніми, кожна помилка — це крок до неминучого. Щоби не загинути в баталіях, Людина-Павук дарує йому новий броньований костюм. Але він і без нього в останній (майже) раз перемагає Шаблезубого, та лишає Віктора жити. А смерть, своїм сухим голосом, нагадує Лоґану про скору зустріч.

СМЕРТЬ ЛОҐАНА

Нарешті, через стільки років, Джеймсу вдається знайти людину, яка очолювала проект «Зброя Х». Доктор Корнеліус не покинув справи, і досі займається створенням ідеальних солдатів. На його думку, кігтистий може допомогти йому в цій справі з допомогою своєї регенерації. Ми то знаємо, що Росомаха вже не той. Він вдирається до будівлі, знаходить Корнеліуса, але експеримент запущено. Адамантій починає повільний рух до тіл трьох піддослідних, а доктор дає ногам волю. Треба діяти швидко, єдиний вихід — зруйнувати цистерни з металом. Але якою ціною? Адамантій повністю покриває тіло Лоґана, у страшенних муках він встигає врятувати всіх трьох. Доктору не вдається втекти, Джеймс вершить самосуд, а потім… Кожний крок дається все тяжче, метал твердне, а задуха дає про себе знати, скупа хода спинилась. Фінальні хвилини,мутант на прізвисько Росомаха проводить у подорожі спогадами до найкращих моментів свого життя. Безмовна скульптура, що в останнє проводжає сонце.

Історія сповнена страждань, ненависті, кохання, радості, помсти та каяття, відгриміла. Але чи надовго? Наразі Джеймс Гоулетт відправився спочивати, а його місце перейняв Старий Лоґан із альтернативної реальності. З роллю  Росомахи приміряється Лора Кінні – клон Джеймса. Але знаючи комікси — ніхто не помирає назавжди. Можливо, ми ще зустрінемось з Лоґаном на сторінках мальованих історій, а поки лишається чекати. І вже 3 квітня у фільмі “Лоґан: Росомаха” ми дізнаємось, що востаннє чекає на Г’ю Джекмана в ролі Джеймса Гоулетта.

[1] – Карбонадій – метал що сповільнює регенерацію.

ПОПЕРЕДНІ ВИПУСКИ «КВАТИРКА У КОМІКСИ»

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

SteamWorld Heist 2, Antonblast, Cat Quest 3 — Підсумки квітневого Indie World

Автор: Барлет Ярослав

steamworld heist 2

Перемога ховається за дощем. Другий етап Porsche Super Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.porsche supercup 2024

Тяжкі будні єнотів — Інтерв’ю з розробником української гри Twilight Tails

Автор: Єрмаков Кірілл

Twilight Tails

Новачки рвуться в бій. Як пройшов другий етап Warm Up League Spring Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

image 2024 03 26 21 48 09

Відродження класичного турингу. Огляд першого етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

5

Цікавинки, які ви могли пропустити в сюжетному трейлері Star Wars Outlaws

Автор: Микола Єрьомін

Виклики та рішення для каркасного будівництва в холодних кліматичних умовах

Автор: PlayUA

house 01 01

Slay the Spire 2, The Rogue Prince of Persia, KILL KNIGHT — Що показали на The Triple-i Initiative?

Автор: Барлет Ярослав

The Rogue Prince of Persia