Мандри у просторі та часі: цікаві опції позалипати на вихідних
Сучасні технології дають нам багато цікавих опцій як навіть не виходячи з дому збагатити обрії своїх знань мандрами. Подекуди, для того щоб досконально вивчити місцевість, побудувати маршрут чи просто походити місцем абсолютно не потрібно фізично в ньому бути. Звісно, особливо актуально це зараз: хоч вакцинація від COVID-19 вже почалася, запобіжні заходи нікуди не зникнуть щонайменше до 2022 року.
На щастя, останнім часом опцій навіть побільшало. Наприклад, якщо ви завжди хотіли поглянути на Нью-Йорк з висоти пташиного польоту (а точніше 443 метрів — саме така висота славнозвісної Empire State Building), то наразі це можна зробити за допомогою найбільшого фото цього міста, коли небудь зробленого. 80 ґіґапікселей, або ж 80,000 мегапікселей: ця фотопанорама дійсно дозволяє роздивитись кілька районів міста як на долоні, годинами знаходячи цікаві закутки, місця відомі за фільмами та інше.
Прокручувати зум на десятки кілометрів без втрати якості тут можна настільки довго, що одразу ж згадуються фрактальні зуми з культового фільму 2011 року “Області темряви” (Limitless), а також недовговічного але теж хорошого серіалу-продовження 2015-2016 рр.
Зроблена чудо-панорама дітищем компанії EarthCam під назвою GigapixelCam X80. Це роботизована система на основі камер Sony Alpha (яка призначена саме для подібних речей) і її можливості безумовно вражають. Обладнання цієї компанії має безліч застосувань, у тому числі зйомки таймлапсів. Наприклад, ось доки на річці Гудзон в тому ж Нью-Йорку з грудня 2012 по липень 2019 рр.
До речі, про можливість відмотати час: якщо можливості Google Maps та Google Earth після таких панорами й таймлапсу не здадуться вам вражаючими, слід ознайомитись з їх новим здобутком. Режим Google Earth, який теж називається “Timelapse” об’єднав в собі 24 мільйони (!) супутникових знімків поверхні земної кулі, зроблених з 1984 по 2020 рр. Панорама розміром вже в 4,4 терапікселя дуже довго завантажується, але того безумовно варта.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!
Читайте також
Популярне
-
Valve показала Half-Life 2: Episode 3 й розповіла причини його скасування
-
Ubisoft поки не планує перекладати нові ігри українською
-
УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Full Radio MIX)
-
«Це була б гра року, якби не проблеми з продуктивністю та помилки»: перші оцінки S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
-
Dragon Age | Що було до Veilguard (UAGames)