Наступного місяця української в інтернеті побільшає

З 16 липня 2022 року всі сайти та програми на пристроях, що продаються в Україні – повинні бути українською, адже набирає чинності частина друга та шоста статті 27 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”

Щодо сайтів – то йдеться про сайти «суб’єктів господарювання» (ФОПів та компаній), які зареєстровані в Україні. Усі їхні інтернет-ресурси, які використовуються в якості інтернет-представництв суб’єктів господарювання, зареєстрованих в Україні повинні мати основну версію українською мовою, яка має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням. Також мова йде й про сторінки в соцмережах ютюб-, вайбер-, телеграм-канали та мобільні застосунки тощо.

Щодо програм – будь-який товар, на якому встановлено комп’ютерну програму – від автомобіля до пральної машини чи електрокавоварки, повинен бути “локалізований” для реалізації в Україні. Їхній інтерфейс повинен бути українською мовою, незалежно від того, чи він використовує електронний екран, чи має вигляд панелі керування зі звичайними кнопками.

Варто зазначити, що з 16 січня 2021 року українських споживачів зобов’язані обслуговувати українською мовою, а тепер суб’єкти господарювання зобов’язані розміщувати на відповідних інтернет-ресурсах інформацію про товари та послуги державною мовою.

За порушення власником сайта чи програми вимог закону про державну мову, або факт відсутності державної реєстрації засобу масової інформації та/або власника як суб’єкта підприємницької діяльності на нього накладатиметься штраф. Його розмір складає від 3400 до 8500 грн., якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення накладатиметься штраф від 8500 до 11900 грн.

Про це повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Підтримайте петицію про додавання української мови у Fortnite

Fortnite українською

В Україні створили застосунок, який розповість історію спроб знищення української мови

Україна

На YouTube з’явився автоматичний переклад субтитрів українською

Підпалили трохи вати: російський YouTube-канал Nickelodeon українізувався

Sponge Bob

В PlayStation додали українську локалізацію

Без назви 1

Tukoni – Нова Українська, Неймовірно Красива Гра (OLDboi)

Типу подкаст від AdrianZP – Як московити знищували українську мову

Павло та Єгор Скороходько. Про українську озвучку фільмів та ігор

Павло Скороходько

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: