В Україні створили застосунок, який розповість історію спроб знищення української мови

Застосунок Лінгвоцит, який розробники називають інтерактивним меморіалом русифікації в Україні, можна безкоштовно встановити з Apple Store і Google Play. За допомогою цього додатку автори прагнуть розповісти українцям про те, як послідовно, на протязі багатьох років, нам нав’язували російську мову та вплітали її у наше буденне життя. Меморіал повинен стати своєрідною відповіддю для всіх, хто досі вважає, що «какая разніца» і «так історічєскі слажилось». 

Меморіал складається із графічних табличок, що розміщені на пам’ятних місцях у місті Києв і самого застосунку, де зібрана вся інформація про утиски української мови з 1627 року, коли цар Міхаіл І Романов видав указ про вилучення та спалення всіх українськомовних книг, до 2022 року, коли російські загарбники вкотре вторглися на нашу землю, де свідомо спалюють, розкрадають культурне насліддя та примусово перевиховувають українців на окупованих территоія.

Відкривши застосунок, ви дізнаєтесь про безліч подій та заборон, що випали на долю українців. Це і арешти учасників Кирило-Мефодіївського братства, Валуєвський циркуляр, Емський указ і «Розстріляне відродження», що стало однією з найболючіших та найкровавіших сторінок нашої історії. У додатку, крім описів заборон, можна знайти екскурсійні маршрути, що розраховані на час до однієї години. Наприклад, ви можете прогулятись Хрещатиком, від Бессарабської площі до Європейської площі та відвідати місця, що колись були пов’язані з певними історичними подіями і дізнатись про них щось нове. 

Меморіал покликаний показати людям розмах культурної колонізаційної політики, ненав’язливо вплітаючи історичний наратив у буденне життя. Відвідувачі меморіалу самі мають дійти висновку, чому так “істарічєскі слажилось”, що в Україні багато російськомовного населення

йдеться в описі проєкту

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Підтримайте петицію про додавання української мови у Fortnite

Fortnite українською

На YouTube з’явився автоматичний переклад субтитрів українською

Наступного місяця української в інтернеті побільшає

Тарас Кремінь

В PlayStation додали українську локалізацію

Без назви 1

Tukoni – Нова Українська, Неймовірно Красива Гра (OLDboi)

Типу подкаст від AdrianZP – Як московити знищували українську мову

Павло та Єгор Скороходько. Про українську озвучку фільмів та ігор

Павло Скороходько

Party Hard отримала українську локалізацію

Популярне