Castlevania: Lords of Shadow

Не бобри, але теж зубасті: ТОП-10 ігор про вампірів

Автор: PlayUA @playua

Образ вампірів завжди привертав увагу людей своєю загадковістю. Про безсмертних нічних створінь знято cотні фільмів і серіалів, а ще більше написано книг та історій, про які ми вам розкажемо згодом. В ігровій індустрії тематика упирів розпочала свій шлях більш як 50 років тому з гри Vampire, створеної в 1972, і з того часу вийшло чимало проєктів, як вдалих, так і не дуже.

Тож наша редакція відібрала для вас десять найкращих ігор, у яких ви зможете відчути себе кривавим нічним монстром, або ж навпаки виступити в ролі мисливця на них.

Однак спершу хочемо кілька тематичних “вампірських” доповнень до відомих ігор, які не ввійшли в наш список, але все одно варті вашої уваги.

  • The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine. Історія про відьмака Ґеральта з Рівії, який прибув у сонячний Туссен, щоб розгадати таємницю неочікуваної навали вампірів і подолати цих чудовиськ..
  • The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard. Перше сюжетне доповнення до відомої RPG дозволить вам доєднатися до  Світанкової Варти, яка полює на кровопивць… або ж присягнути на вірність могутньому вампірському клану й стати справжнім володарем ночі.
  • Total War: Warhammer II – Curse Vampire Coast. DLC для стратегії додає у гру нову фракцію вампірів-мореплавців зі своєю історією, новими юнітами та морськими боями.
  • Darkest Dungeon: The Crimson Court. Дивно, що в такій похмурій рольовій грі не було персонажів, подібних на вампірів, і доповнення Crimson Court це виправляє, додавши до гри створінь, схожих на суміш гуманоїда з комаром, які харчуються кров’ю, та інші вампірські атрибути.
  • Dead Cells: Return to Castlevania. Світ одного з найвідоміших роуґлайків і так наповнений різно нечистю, а з виходом DLC за мотивами  відомої серії ігор він поповнився ще й вампірами. Доповнення додає у гру новий режим, в якому ви будете грати за Ріхтера Бельмонта, відомих NPC зі світу Castlevania і нового боса — самого Дракулу.

V Rising

Відкриває наш перелік симулятор виживання від Stunlock Studios, в якому гравець бере на себе роль вампіра, що прокинувся після довгого сну. Геймплейна основа  тут традиційна для жанру — досліджуйте відкритий світ, поділений на біоми, збирайте ресурси, майструйте спорядження й розбудовуйте базу, щоби збирати кращі ресурси, долати сильніших ворогів і майструвати ще крутіше спор… Ну, ви зрозуміли.

Однак вампірський колорит суттєво освіжає звичну формулу, адже вам треба не просто ховатися від променів сонця й пити чужу кров, а й дбати про її якість. До того ж ”випивання” різних створінь дає вам різні додаткові здібності на додачу до вашої вампірської магії, якою можна не лише калічити, але й перетворювати слабкодухих селян на ваших слуг.

Ну а щоби закріпити свій статус вампірського лорда і місце на вершині харчового ланцюжка, гравцям потрібно влаштовувати набіги на босів, яких у грі з виходом першого великого доповнення Secrets of Gloomrot нараховується 47 штук. Після перемоги над кожним з них ви отримаєте рецепти нового спорядження, можливість будувати нові споруди, а також різноманітні вміння.

V Rising прийшлася  до вподоби фанатам жанру, і з моменту свого виходу 17 травня 2022 року вона довгий час трималася у чарті найпопулярніших ігор Steam. І це вона ще ж дочасному доступі.

Магазини: Steam

BloodRayne

На черзі в нас напевно одна з найвідоміших ігор на вампірську тематику. Сюжет BloodRayne розповідає нам про дампірку (напівлюдина-напіввампір) Рейн, яка працює на секретну організацію “Брімстоун”. Виконуючи завдання, героїня стикається з різною нечистю, зокрема вампірами, зомбі, нацистами, а останнім босом гри виступає демон Беліар. Гра є типовим представником жанру слешер. Гравцям потрібно просуватися по локаціях, попутно знищуючи натовпи ворогів за допомогою холодної та вогнепальної зброї. Також в арсеналі Рейн є декілька вампірських прийомів, особливі добивання суперників, режим кривавої люті, уповільнення часу та можливість відновлювати здоров’я через ворожу кров.

За мотивами гри було знято трилогію фільмів BloodRayne, BloodRayne: Deliverance і BloodRayne: The Third Reich від німецького режисера Уве Болла.

Магазини: Steam, EGS, GOG

Vampire: The Masquerade — Bloodlines

Не оминула наш перелік і відома RPG від Troika Games, створена за мотивами  настільної рольової гри Vampire: The Masquerade. Сюжет розгортається у Лос-Анджелесі, де поруч із людьми живуть вампіри, перевертні та інші фантастичні створіння, які намагаються зберегти своє існування в таємниці. Головний герой був перетворений у вампіра, і тепер йому потрібно вижити в місті Ангелів та піднятись у вампірський ієрархії. Подорож у відкритий світ починається з вибору фракції. Гравці повинні обрати один з семи вампірських кланів, що напряму впливає на проходження гри. У кожного з них є свої особливості й унікальні вампірськи сили. Залежно від вибору гравця, йому будуть відкриватись нові варіації проходження завдань, опції в діалогах, а при виборі окремих фракцій (наприклад, гра за Носферату, які взагалі не можуть ніяк маскуватися під людей) ґеймплей зміниться кардинально.

Магазини: Steam, GOG

Castlevania: Lords of Shadow

Серед поціновувачів вампірських ігор напевно не залишилось людей, які б не чули про серію Castlevania. Медіафраншиза від Konami нараховує більш як 30 проєктів, перший із яких вийшов у далекому 1986 році. Так, вінцем серії традиційно вважається Symphony of the Night, але KONAMI офіційно не перевидавала її на актуальних платформах (поки що), тож ми додали у наш перелік саме Lords of Shadow — іншу взірцеву частину Castlevania, яка перезапустила серію, познайомила з нею нове покоління ґеймерів і загалом перевершила всі можливі очікування.

Lords of Shadow розповідає нам історію Габріеля Бельмонта, одного з перших представників славетного роду борців із нечистю. За сюжетом головний герой прибуває в Європу, де йому потрібно зупинити сили зла в особі повелителя некромантів і самого Сатани, а також знайти вбивцю своєї дружини. Боротися зі злом Габріель буде за допомогою модифікованого хреста, який можна поліпшувати упродовж гри відкриваючи нові прийоми, святої води та янгольської магії.

Магазини: Steam

Vampyr

Далі у нас гра від французьких розробників Don’t Nod, відомих нам за серією Life Is Strange. На відміну від більшості проєктів студії, Vampyr — це інтерактивне кіно, а майже повноцінна рольова гра. Сюжет розповідає нам про Джонатана Ріда, лікаря в охопленому епідемією іспанського грипу Лондоні, якому потрібно поєднувати свою професію і жагу до людської крові. На відміну від інших ігор вампірської теми, де гравці можуть не боячись вбивати людей, у Vampyr головному герою потрібно мало того що ретельно підлаштувати смерть жертви, щоб уникнути викриття, а й довідатися якомога більше про власника крові задля отримання максимальної кількості поживи й досвіду..

Магазини: Steam, EGS, GOG

Legacy of Kain: Blood Omen

Legacy of Kain — ще одна відома вампірська серія в нашому списку. Головний герой гри Каїн, убитий розбійниками аристократ, потрапляє в пекло, після чого воскресає уже вампіром з єдиною метою — помститися своїм катам. Після помсти герой шукає спосіб позбутись свого прокляття, і разом з цим починає боротьбу з божественними силами.

Попри те, що наступні ігри серії (особливо Soul Reaver) отримували більше теплих слів у свій бік, максимально “вампірською” частиною вважається саме Blood Omen. Гравцям потрібно досліджувати похмурий світ Носґота, розв’язувати головоломки, а також боротися з ворогами за допомогою магії й вампірських здібностей.

Магазини: GOG

Vampire: The Masquerade — Swansong

Ще один проєкт у всесвіті The Masquerade, але цього разу від французької студії Big Bad Wolf. Виділяє гру з-поміж інших представників  нашого списку те, що левова частка ґеймплею, як і в попередній грі студії, The Council, зав’язана на діалогах. У гравця під контролем буде 3 вампіри: Емем, Ґалеб і Лейша. Усі вони походять з різних кланів, тож мають свої здібності, а також практичні навички й знання, що впливає на те, як саме ви будете досліджувати локації, спілкуватиметеся з персонажами й вирішуватимете проблеми, щоб просунутись далі по сюжету.

Магазини: Fxy Games, Steam, EGS

Nosferatu: The Wrath of Malachi

Перший шутер у нашому списку від маловідомої студії Idol FX. Сюжет розповідає нам про Джека Кроу, сім’ю якого вампіри тримають у заручниках. За допомогою меча, розп’яття й вогнепальної зброї гравцям потрібно допомогти аристократу врятувати всіх родичів. Зробити це не так і просто: кожна нова спроба буде супроводжуватись змінами у замку, кімнати будуть випадково з’являтися у різних місцях, що не дозволяє вивчити їх розташування. Крім того, на врятування кожного з членів сім’ї виділяється час, по закінченні якого вони помирають, а фінальний бос стає сильнішим.

Магазини: Steam, GOG

Code Vein

Вампірська тематика не обійшла стороною відомого японського видавця ігор – Bandai Namco. Суміш Dark Souls і God Eater розповість нам історію постапокаліптичного майбутнього, де людство виявилося на межі вимирання через загадкову катастрофу, відому як “Велике Лихо”. Внаслідок цієї події світ став заселеним монстрами й вампірами, одним із яких є й головний герой. Геймплейна складова у грі дуже схожа з серією Dark Souls, якою надихались розробники. Гравцям доведеться вивчати загадковий похмурий світ, паралельно боротись з босами, та розвивати свого персонажа.

Магазини: Fxy Games, Steam

Evil West

Закриває наш перелік вестерн-шутер про ковбоя Джессі, який є учасником секретної організації “Цербер”. Продовжуючи справу свого батька, головний герой винищує вампірів і різноманітних монстрів на Дикому Заході і як би це банально не звучало, має врятувати світ. Гравцям буде доступний величезний арсенал з вогнепальної, холодної зброї та надприродних вмінь, які комбінуються між собою.

Магазин: Steam, GOG

Ось такою вийшла наша десятка ігор про вампірів від редакції PlayUA. Скільки з цього вам вдалося пограти? І що б ви самі ще порекомендували любителям ігор про вампірів? Пишіть у коментарях.

Автор: Ілля Тетюк

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Повний бак, педаль в підлогу та помилка, що коштувала надто дорого. Огляд другого етапу Кубка світу SimGridxVCO

Автор: Андрій Присяжний

the simgrid x vco grand finals

Дослідження українського міту. Інтервʼю з розробниками гри «Домовик: Цвіт Життя»

Автор: Єрмаков Кірілл

Домовик: Цвіт Життя

Baldur’s Gate 3: ґайд на барда (Колегія знань)

Автор: Олег Куліков

bg3 bard party

Проблеми Counter-Strike 2, які тягнуть гру на дно

Автор: Андрій Присяжний

cs2

SteamWorld Build, Avatar: Frontiers of Pandora — Порадник Ґеймера: Грудень 2023

Автор: Володимир Бортюк

avatar frontiers of pandora

Українська Rival Rides, роботи-динозаври, неонові гонки — У що безкоштовно пограти у Steam?

Автор: Анна Колінчук

Rival Rides

За рецептом Рона Денніса. Четвертий етап чемпіонату КМАМК GT3 Endurance виявився не менш драматичним, ніж попередній

Автор: Андрій Присяжний

kmamk 2 етап

Ґеймерський вовк в офісній овечій шкурі — Огляд ноутбука Acer Aspire 7 (A715-76G) + РОЗІГРАШ

Автор: Володимир Бортюк

aspire7 kb3

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: