Categories: Огляди

Огляд Call of Duty: Advanced Warfare

Цьогорічний анонс Call of Duty: Advanced Warfare був ефектним. Звісно, без коментарів на кшалт „ха, Titanfall…“ не обійшлося, і не зважаючи на це, дебют, все одно був крутяцьким, бо у кадрі з’явився Кевін Спейсі, але про нього пізніше.

Популярний ура-патріотизм

Головний герой Трой Бейкер, тобто Джек Мітчел, на одній з операцій втрачає свого побратима. Товариш був не з простої родини, адже його батько сам Кевін Спейсі, ой, тобто сам Джонатан Айронс, очільник корпорації ATLAS, у якої найкрутіша та найпродвинутіша армія. І як результат, головний герой стає НЕМОВ другим сином для Айронса та вступає до лав бійців ATLAS.

Історія намагається бути військовою драмою, але всередині неї ховаються штампи, штампи, штампи, штампи… ну і патріотизм. Проте, сценаристи так грамотно поєднали цей набір штампів, що за сюжетом цікаво спостерігати і історія виглядає якось більш цілісною, ніж у попередніх CoD.

Більше про сюжет і не скажеш, та якщо вам мало, то про нього вже встиг пошуміти Олег Куліков у своїй відвертій статті про КоДАВрика.

Неповторна краса копіпасти

Більшість місій добре продумані, нам завжди стараються показати якусь цікаву обстановку, та додають або міняють набір ґаджетів. Десь у нас будуть магнітні рукавички, десь невидимість, десь гак. А ще є купа різної техніки, яку ми неодмінно випробуємо. Укупі це все намагається вичавити з нас славетне „ВАУ“ і дарує найголовніше — ВИДОВИЩА.

Попри те, що у Advanced Warfare з’явились подвійні стрибки, не надійтесь, що гра стане менш коридорною. Ця можливість екзоскелета дається не на всіх рівнях. Локацій, де можна якось обійти ворогів не так вже й багато. А шкода, Treyarch зі своєю Black Ops 2 колись довели, що Call of Duty не обов’язково бути коридорним шутером, вони ще й спромоглися втулити нелінійність сюжету, що для гри було дуже нетипово. Я досі пам’ятаю цей переламний момент зі снай*СПОЙЛЕР*. Словом, AW, не відходить від традицій CoD і лишається королем коридорності і лінійності.

Нереалізований покевінспейсіал

А тепер щодо Кевіна Спейсі, якого пречудово розхвалив Олександр Шевченко у статті про становлення актора. Безумовно Спейсі — великий актор. І маючи таку серйозну зброю, Sledgehammer Games вистріляли увесь боєзапас в повітря. Річ у тім, що сам Спейсі не так часто з’являється на екрані, як хотілося б.

Джонатан Айронс вийшов якимось однобоким, одноемоційним, не розкритим. Спейсі неперевершено грає мімікою, а у грі цього не видно, можливо, просто рушій не витягує такої анімації.

Вище я згадував, що  Мітчел „стає НЕМОВ другим сином“. „НЕМОВ“, бо у сюжеті це якось невиразно показано. Хоч Спейсі дуже кльово виглядає у ролі антаґоніста і уявити у цій ролі когось іншого важко, але все ж Айронс — це такий поганець, про якого можуть швидко забути.

Однак спроба використати серйозного актора у Call of Duty зарахована і якщо це стане традицією для серії, як live-action трейлери, то ми всіма руками „ЗА“. Подейкують, що Джонатан Айронс, як персонаж, добре розкривається у додатковому контенті, який відкривається за всі знайдені розвід-дані. Можливо, це й так, але все ж, наприклад, Ви найшли усі ці дані? Напишіть у коментарях, так чи ні.

Ну хто ж не любить мультики?!

Пройшли кампанію? Уперед у мультиплеєр! Минулого року Infinity Ward, м’ягко кажучи, якось з ним просрались. А чи вдалось зробити хорошу багатокористувацьку гру  Sledgehammer? ТАК!

Мапи. Оскільки у екзоскелетів є підсилені стрибки, усі мапи підросли вгору, тобто тепер можемо, як і в будівлю зайти, так і на її дах застрибнути. Також кожна мапа має якусь свою фішку, наприклад, на одній мапі можуть бути додаткові турелі, інша матиме додатковий рівень, ще іншу може залити цунамі тощо.

Персонаж. Створення класу таке ж, як і в Black Ops 2, тобто у нас є 13 слотів і заповнюємо їх, як нам заманеться. Захотіли 6 перків, ніж і пістолет? Та без проблем.

Випускати мультиплеєр без „шапочок“ вже якось не комільфо, тому ця „манаткоманія“ є і у Advanced Warfare. Щось подібне було і в Ghosts, але під час гри, якось не звертаєш увагу, хто і яке дрантя має.

Однак, у лобі все організовано так, щоб усі хизувалися своїм виглядом. Манаток є багато, тут вам окуляри, футболки, рукавиці, екзоскелети, наколінники, взуття тощо. Випадає все це рандомно, просто за зіграні ігри або з ящиків.

Ви напевно подумали: „О, ні, невже доведеться купувати ключі за $2,5, щоб відчинити ящик?“. Ні, не доведеться. На диво у Advanced Warfare взагалі немає мікротранзакцій, сподіваємося, так і залишиться.

Ігролад. Мультиплеєр Advanced Warfare ніяким боком не схожий на Titanfall, у цих ігор різний темп гри, різна організація матчів і навіть подвійні стрибки зроблені по-різному. Взагалі, на початку, у мультиплеєр AW трохи важко грати. Ці всі  підсилення стрибків, ковзання праворуч/ліворуч, ривки уперед і вниз роблять гру незвичною і складнішою, але зате, коли звикаєш і користуєшся усіма можливостями екзоскелету на автоматі, гра починає дарувати море фану.

По-перше, усі мапи розроблені так, щоб ми частіше використовували ці можливості, а по-друге, пізніше нам завжди хочеться робити якісь цікаві фінти, і це дарує багато задоволення.

Веселощі. Гра щедро сипле нагородами. Убив одного? Тримай медальку за вбивство в голову, останній набій, убивство впритул. Ти ще помстився за друга? Ну, ти молодець, тримай ще одну медальку. Таким чином якщо ви вбили лише одного, без нагород не лишитеся.

Режими. Ту все стандартно: „Командний бій“, „Захоплення прапорця“, „Знайти і знищити“ тощо. З новинок: „Станція зв’язку“, у якому потрібно закинути спутниковий дрон у ворожу сферу на мапі. У чомусь цей режим схожий на американський футбол. Якщо вам не до вподоби бігати з екзоскелетом, є й класичні режими, де „подвійні стрибки“ не використовуються. Не вистачає розваг типу GunGame, „Довбні й каменюки“, які були у Black Ops 2.

Кооперативні режими стали традицією для Call of Duty ще з World at War. Treyarch забавляли нас зомбі-апокаліпсисом, Infinity Ward — шикарними кооперативними місіями та нападами прибульців. І після того, коли нас стільки років годували цікавими кооп-режимами, у Advanced Warfare нам дають кооператив зі звичайними хвилями ботів, та ще на мультиплеєрних мапах. Зомбі може й будуть, але входитимуть вони у Season Pass.

Взагалі, у сюжетній кампанії були віртуальні навчальні камери,  це можна було використати, щоб зробити кльові спец-операції, але маємо, що маємо. Щоправда, „EXO-виживання“, так зветься кооперативний режим, непогано продуманий. З другом посидіти в ньому декілька годин цікаво.

У Call of Duty нарешті з’явився ГРАФОН. Тобто так, картинка у Advanced Warfare приємніша. Освітлення підтягнули, лиця стали деталізованішими, різні ефекти вибухів покращили. Не Батла, звісно, але тепер точно ніхто не скаже щось на кшталт: „фу, графон з 2005-го, гра — лайно“.

На Sledgehammer Games було покладено не просте завдання, адже їй не просто треба було зробити ще одну Call of Duty, а реабілітувати серію після минулорічного провалу Ghosts та відновити кредит довіри. Попри всі наші придирки, їм це вдалось. Ні, це не найкраща Call of Duty, але це така „Колода“, яка дарує нам добре ВИДОВИЩЕ і цікаві мультиплеєрні баталії на 10-ки годин. Якщо ви задаєтесь питанням, купувати Call of Duty: Advanced Warfare чи ні, ми скажемо: купувати.

Disqus Comments Loading...
Опубліковано
Михайло Петрунів