Огляд Cities: Skylines — Natural Disasters

Автор: Семен Брилінський

На момент свого релізу у березні 2015 року містобудівний симулятор Cities: Skylines довів, що є найкращим представником жанру за останні роки. І хоча гра вже тоді була здатна поглинати на десятки годин, таку високу оцінку вона отримала не за безмежність ігрових можливостей, а за міцну основу, на якій студія Colossal Order могла будувати по-справжньому масштабний та всеосяжний симулятор міського життя. З тих пір у грі з’явилась зміна дня і ночі та симуляція зимової пори року. І ось тепер розробники випустили третє велике доповнення, яке зветься Natural Disasters і в якому ми стикнемось зі стихійними лихами та проблемами, які вони приносять.

Усього доповнення привносить у гру дев’ять катастроф, серед яких закручені торнадо, величезні цунамі, люті грози з блискавицями, падіння метеоритів, землетруси, провали землі, лісові та міські пожежі, а також просте руйнування будівель.

Cities: Skylines — Natural Disasters

Щойно ви перетнете позначку в 1 300 жителів, ви зможете самостійно викликати кожну з цих катастроф або й усі одразу, а потім дивитися, як вони руйнують ваше спокійне містечко. У цьому теж можна знайти щось веселе, але ненадовго. Куди цікавіше — поставити прапорець у відповідному меню, тим самим дозволивши лихам ставатись випадковим чином.

Логічно, що зі самими стихійними лихами у грі з’явилися і засоби для боротьби з ними. Нові інструменти умовно поділяються на три категорії. Перша допомагає передбачити і певною мірою запобігти лиху, друга — вчасно зреагувати на нього, а третя — відновити місто після катастрофи.

Для передбачення можливої катастрофи існує ряд пристосувань, як-от метеорологічні буї, супутникові тарілки та пожежні вежі.

Та саме лише знання про катастрофу не врятує мешканців — потрібно діяти. І тут у нагоді стануть підземні сховища, які можна активувати натисканням однієї кнопки. Щойно ви це зробите, почнеться евакуація населення. Для менш масштабних катастроф передбачені аварійно-рятувальні гелікоптери, які можуть не тільки евакуювати жителів, але й гасити лісові пожежі, поливаючи їх запасами води.

Cities: Skylines — Natural Disasters

Відновлення постраждалих від стихійних лих районів є сумішшю автоматизації та ручної роботи. До прикладу, група аварійного реагування буде літати до місць, де сталася катастрофа і шукати тих, кого завалили уламки, а також виконувати роботи по реконструкції. З іншого боку ви можете скористатись ручними інструментами зміни ландшафту, наприклад, щоб відвести воду, яка залишилась, або навпаки — наповнити водою новоутворений провал, подарувавши місту нове озеро.

Але не одними стихійними лихами багате доповнення Natural Disaster. Разом з ними у гру прийшов повноцінний редактор сценаріїв, який доступний усім гравцям у вигляді безкоштовного оновлення та має намір подарувати ще більшу свободу ігровій спільноті.

Якщо досі Cities: Skylines була звичайною пісочницею, то віднині гравці зможуть створювати власні завдання. Новий редактор дозволяє вибрати нову або вже збережену карту і встановити певні умови перемоги чи програшу.

Cities: Skylines — Natural Disasters

Список умов, які ви можете вибрати, надзвичайно великий і охоплює практично всі ігрові параметри, як-от рівень злочинності чи відсоток громадян з освітою. Ефекти, які породжує виконання або невиконання якихось умов, також обмежуються виключно фантазією. Хочете — покажіть на екрані повідомлення про грошову винагороду, а хочете — обмежтеся дотепним твітом у тутешньому аналогу соціальної мережі коротких повідомлень.

Редактор сценаріїв — загалом дуже приємне нововведення, яке дозволить подивитися на гру під іншою перспективою, але з погляду комфорту тут є деякі проблеми. Інтерфейс редактора не назвеш інтуїтивно зрозумілим і це збільшує час, необхідний для того, щоб у всьому розібратись та створити по-справжньому довгий та цікавий сценарій.

Ситуацію трохи рятують п’ять уже готових сценаріїв, які створені, щоб дати вам зрозуміти можливості, які приносить новий редактор. Зігравши у деякі з них, розумієш, що грати у сценарії ще веселіше, ніж створювати. Проте, навіть якщо самому ліньки копатись у редакторі, можна не хвилюватись — з такою креативною спільнотою гравців, яка є у Cities: Skylines, вам буде з чого вибрати.

Cities: Skylines — Natural Disasters

Останнім великим нововведенням Natural Disaster стали радіостанції. Навіть приємний саундтрек гри з часом набридає, тому можливість перемикатись між станціями, кожна з яких пропонує різний жанр музики, а також веселих радіоведучих, дуже доречна.

Загальні враження від доповнення — чудові. Natural Disaster — це ще один великий крок вперед, який робить і без того найкращий симулятор мера ще кращим, надаючи йому свіже дихання та відкриваючи нові горизонти. А для нас, гравців, все просто — тепер Cities: Skylines має ще більше причин для того, щоби продовжувати у неї грати.

87

Відмінно

Вдалося

  • Любите Cities: Skylines;
  • Не боїтеся викликів;
  • Полюбляєте фільми про стихійні лиха;
  • Хочете різноманіття в музиці;

Не вдалося

  • Маєте алергію на жанр;
  • Хочете від ігор тільки розваг.
BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Огляд Pepper Grinder

77

Автор: Барлет Ярослав

pepper grinder

ЗАМІНИВ МЕНІ ПК — Огляд ноутбука Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Автор: Володимир Бортюк

predator helios 16 review site a 01

Справжнє виживання — Огляд настілки Resident Evil 3: The Board Game

Автор: Владислав Папідоха

Resident Evil 3: The Board Game PlayUA

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two

Справа життя і смерті. Огляд Banishers: Ghosts of New Eden

73

Автор: Володимир Вітовський

Banishers: Ghosts of New Eden

Вдала історія з елементами ігросервісу — Огляд Suicide Squad: Kill the Justice League

64

Автор: Владислав Папідоха

suicide squad: kill the justice league