Огляд Cities: Skylines — Natural Disasters

Автор: Семен Брилінський

На момент свого релізу у березні 2015 року містобудівний симулятор Cities: Skylines довів, що є найкращим представником жанру за останні роки. І хоча гра вже тоді була здатна поглинати на десятки годин, таку високу оцінку вона отримала не за безмежність ігрових можливостей, а за міцну основу, на якій студія Colossal Order могла будувати по-справжньому масштабний та всеосяжний симулятор міського життя. З тих пір у грі з’явилась зміна дня і ночі та симуляція зимової пори року. І ось тепер розробники випустили третє велике доповнення, яке зветься Natural Disasters і в якому ми стикнемось зі стихійними лихами та проблемами, які вони приносять.

Усього доповнення привносить у гру дев’ять катастроф, серед яких закручені торнадо, величезні цунамі, люті грози з блискавицями, падіння метеоритів, землетруси, провали землі, лісові та міські пожежі, а також просте руйнування будівель.

Cities: Skylines — Natural Disasters

Щойно ви перетнете позначку в 1 300 жителів, ви зможете самостійно викликати кожну з цих катастроф або й усі одразу, а потім дивитися, як вони руйнують ваше спокійне містечко. У цьому теж можна знайти щось веселе, але ненадовго. Куди цікавіше — поставити прапорець у відповідному меню, тим самим дозволивши лихам ставатись випадковим чином.

Логічно, що зі самими стихійними лихами у грі з’явилися і засоби для боротьби з ними. Нові інструменти умовно поділяються на три категорії. Перша допомагає передбачити і певною мірою запобігти лиху, друга — вчасно зреагувати на нього, а третя — відновити місто після катастрофи.

Для передбачення можливої катастрофи існує ряд пристосувань, як-от метеорологічні буї, супутникові тарілки та пожежні вежі.

Та саме лише знання про катастрофу не врятує мешканців — потрібно діяти. І тут у нагоді стануть підземні сховища, які можна активувати натисканням однієї кнопки. Щойно ви це зробите, почнеться евакуація населення. Для менш масштабних катастроф передбачені аварійно-рятувальні гелікоптери, які можуть не тільки евакуювати жителів, але й гасити лісові пожежі, поливаючи їх запасами води.

Cities: Skylines — Natural Disasters

Відновлення постраждалих від стихійних лих районів є сумішшю автоматизації та ручної роботи. До прикладу, група аварійного реагування буде літати до місць, де сталася катастрофа і шукати тих, кого завалили уламки, а також виконувати роботи по реконструкції. З іншого боку ви можете скористатись ручними інструментами зміни ландшафту, наприклад, щоб відвести воду, яка залишилась, або навпаки — наповнити водою новоутворений провал, подарувавши місту нове озеро.

Але не одними стихійними лихами багате доповнення Natural Disaster. Разом з ними у гру прийшов повноцінний редактор сценаріїв, який доступний усім гравцям у вигляді безкоштовного оновлення та має намір подарувати ще більшу свободу ігровій спільноті.

Якщо досі Cities: Skylines була звичайною пісочницею, то віднині гравці зможуть створювати власні завдання. Новий редактор дозволяє вибрати нову або вже збережену карту і встановити певні умови перемоги чи програшу.

Cities: Skylines — Natural Disasters

Список умов, які ви можете вибрати, надзвичайно великий і охоплює практично всі ігрові параметри, як-от рівень злочинності чи відсоток громадян з освітою. Ефекти, які породжує виконання або невиконання якихось умов, також обмежуються виключно фантазією. Хочете — покажіть на екрані повідомлення про грошову винагороду, а хочете — обмежтеся дотепним твітом у тутешньому аналогу соціальної мережі коротких повідомлень.

Редактор сценаріїв — загалом дуже приємне нововведення, яке дозволить подивитися на гру під іншою перспективою, але з погляду комфорту тут є деякі проблеми. Інтерфейс редактора не назвеш інтуїтивно зрозумілим і це збільшує час, необхідний для того, щоб у всьому розібратись та створити по-справжньому довгий та цікавий сценарій.

Ситуацію трохи рятують п’ять уже готових сценаріїв, які створені, щоб дати вам зрозуміти можливості, які приносить новий редактор. Зігравши у деякі з них, розумієш, що грати у сценарії ще веселіше, ніж створювати. Проте, навіть якщо самому ліньки копатись у редакторі, можна не хвилюватись — з такою креативною спільнотою гравців, яка є у Cities: Skylines, вам буде з чого вибрати.

Cities: Skylines — Natural Disasters

Останнім великим нововведенням Natural Disaster стали радіостанції. Навіть приємний саундтрек гри з часом набридає, тому можливість перемикатись між станціями, кожна з яких пропонує різний жанр музики, а також веселих радіоведучих, дуже доречна.

Загальні враження від доповнення — чудові. Natural Disaster — це ще один великий крок вперед, який робить і без того найкращий симулятор мера ще кращим, надаючи йому свіже дихання та відкриваючи нові горизонти. А для нас, гравців, все просто — тепер Cities: Skylines має ще більше причин для того, щоби продовжувати у неї грати.

87

Відмінно

Вдалося

  • Любите Cities: Skylines;
  • Не боїтеся викликів;
  • Полюбляєте фільми про стихійні лиха;
  • Хочете різноманіття в музиці;

Не вдалося

  • Маєте алергію на жанр;
  • Хочете від ігор тільки розваг.

Останні огляди

Огляд Predator Triton 500 SE (PT516-52s) — преміальний ігровий ноутбук 2022 року

Автор: PlayUA

predator triton 500se (4)

Огляд Acer Aspire 7 (A715-51G) — помічник в роботі та розвагах з Intel 12-покоління та NVIDIA RTX 3050 на борту

Автор: PlayUA

Acer Aspire 7

Місяць палкого ґрайнду. Огляд FIFA 23

75

Автор: Володимир Вітовський

FIFA 23

Майкл Маєрс уже не той. Огляд фільму «Гелловін. Кінець»

Автор: PlayUA

Гелловін. Кінець

Пророчі VR-жахи 30 років потому. Огляд фільму «Газонокосар»

Автор: Микола Єрьомін

The Lawnmower Man

Щорічна доза. Огляд кампанії Call of Duty: Modern Warfare II (2022)

Автор: Володимир Вітовський

Call of Duty: Modern Warfare II

ОРА-ОРА-ОРА-ОРА-ОРА! — Огляд JoJo’s Bizarre Adventure: All-Star Battle R

73

Автор: Лук'янчук Орест

Jojo

Культове поєднання — Огляд Cult of the Lamb

80

Автор: Владислав Папідоха

Cult of the Lamb

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: