web analytics

Огляд LEGO Marvel’s Avengers

Автор: Alex Korchevski @alexkorchevski

Здавалось би, всесвіт Marvel почав плавно завойовувати будь-який вид візуального мистецтва і Залізна людина, Дедпул, чи Тор стали добрими знайомими для кожного ґеймера. Не менш відомим є всесвіт відеоігор LEGO, із його формами та ігроладом, але що, як поєднати ці дві речі? LEGO Marvel’s Avengers — вже не перша гра, де ми зустрічаємось із цим компонуванням: марвелівські персонажі плюс леґо-відображення. Та чи вдало вони скомбіновані цього разу?

Ключовими особливостями ігор від Travelers Tales завжди були необмежені відновлення після смерті, збирання очок та інвентарю із леґо-детальок по мірі проходження гри, багато персонажів та можливість грати кількома з них одночасно, вибираючи їх поперемінно. Це все додає цікавості: особливо, якщо самі по собі пазли LEGO викликають у вас дикий захват. Але все це ми вже бачили у попередніх іграх серії, то що ж свіженького пропонує ця гра?

LEGO Marvel’s Avengers починається буквально покадрово відтвореним синематиком із фільму «Месники: Ера Альтрона» (огляд фільму). Це можна пробачити за наступні завдання, які з фільмом вже не пов’язані настільки буквально, і гра відкриває нам, наче шоколадку із фольги, різноманітні ситуації, героями котрих є марвелівські персонажі. Втім, якщо LEGO-ігри і справді настільки смачні, то чи не приївся нам цей смак: ця думка не полишала мене упровдовж усього бавлення.

Огляд LEGO Marvel Avengers | Обзор | Review

Синематики і ігролад зроблені з розмахом: сил розробники не жалкували. Втім, гнітить відсутність фізичного відображення курсора і неможливість змінити точку огляду: адже подекуди цю епічність хочеться оцінити ширше, але куди там. Можливість постійно відновлюватись за певну кількість монет і безліч підказок спершу тішить, але згодом це знуджує. Не весь гумор (який у Travelers Tales доволі специфічний) вдається оцінити, і в більшості випадків у LEGO Marvel’s Avengers його не так багато. Місії дещо нуднуваті: навіть за особливого зосередження справді проникнутися розбиванням башти, чи конструюванням бластера не вдалося.

У кожного персонажа є різні можливості, недоступні іншим персонажам: зокрема Залізна людина може підзаряджатись від спеціальних установок, а Капітан Америка особливо ефективно розбиває необхідні деталі щитом. Але зміна героїв відбувається різкувато. Ти вже знаєш кожного в обличчя, знаєш їхні суперсили, але все ж, на знайомство із новими в тебе є не так багато часу. LEGO Marvel’s Avengers  наче створена для людей, які не поспішають грати, чи для тих, хто спокійно може перегравати рівень, виконуючи завдання бездоганно, збираючи більше очок, й не переживаючи ні за відновлення, ні за „ігровий травматизм“.

Підказки у цій грі з’являються, але все ж — вас одразу закидають в гру і кажуть „гайда, грай!“ і ти починаєш тиснути на всі кнопки, аби зрозуміти, що тобі слід робити. Кожен здогадається, що потрібно розбивати фігурки, чи збирати із пазлів одне ціле (це ж LEGO!) — але от як саме слід бороти противників, гра розповідає згодом. Утім, як виявляється, для цього потрібно не так багато хисту, тому навіть найнедосвідченіші із нас упораються.

У Великобританії у недільному (1 лютого) чарті від Chart-Track ця гра змогла обійти AC: Syndicate, Call of Duty, Fallout 4 і стати лідером продажів. Ця інформація загалом не дивує, адже LEGO Marvel’s Avengers — це гра, у якій ти — наче знову дитина. Тебе ведуть по сюжету за ручку, наче тобі знову 5, і особливої свободи у діях у тебе немає. Зате є ейфорія від взаємодії конструктором і збирання яскравих монеток.

Наскільки багатогранними є персонажі всесвіту Marvel, настільки гнучкішим і різноманітнішим хотілось би бачити сюжет у LEGO Marvel Avengers і мати можливість досліджувати локації, але цього не дано. Утім, король же голий гра ж пластмасова. Складається враження, що Travelers Tales явно ставлять не на цікавість ігрового сюжету, а на геометричність героїв та їхню фактурність, що дуже нагадує ніження у променях слави всесвіту Marvel, якщо не відвертий паразитизм. Важко оцінити, хто з них справді перетягнув ковдру, але це не створює особливої атмосфери під час грання і не дає цілком розслабитись.

На жаль — LEGO Marvel’s Avengers не здивувала мене нічим. Це дійсно LEGO у всьому: для того, аби зібрати свою думку, слід віднайти хороше зі сказаного і скласти враження (як пазл) докупи самому.

64

Задовільно

Вдалося

  • любите LEGO, Marvel і швидку зміну персонажів
  • полюбляєте монотонний ігролад
  • новачок у іграх

Не вдалося

  • очікуєте динаміки ігроладу і екшну
  • очікуєте чогось нового від ігор LEGO
  • добре пам’ятаєте сюжет «Месники: Ера Альтрона».
BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Світ у русі. Огляд Arranger: A Role-Puzzling Adventure

85

Автор: Барлет Ярослав

Arranger: A Role-Puzzling Adventure

Непідвладна часу. Огляд настілки «Домініон»

Автор: Малютенко Михайло

Домініон

Думай швидко, рухайся ще швидше. Огляд XDefiant

69

Автор: Андрій Присяжний

XDefiant

Розчарування цілого покоління. Огляд фільму «Ти мене любиш?»

Автор: Микола Єрьомін

Карина Химчук

Монтуй та грай під час відключень! — Огляд ноутбука Acer Predator Triton Neo 16 (PTN16-51)

Автор: Володимир Бортюк

tritonneo16 cover

Глядач у центрі уваги. Огляд фільму “Наглядачі”

Автор: Микола Єрьомін

Наглядачі

Dark Souls для початківців. Огляд Another Crab’s Treasure

65

Автор: Барлет Ярослав

another crab's treasure

Це ж було вже! Огляд Senua’s Saga: Hellblade 2

73

Автор: Владислав Папідоха

Senua's Saga: Hellblade 2