Оголошено переможців премії Української кіноакадемії “Золота Дзиґа 2021”
За відносно короткий час свого існування національна кінопремія Золота Дзиґа, організатором якої є Українська Кіноакадемія, встигла стати однією з найочікуванішіих подій для української кіноспільноти. Цогоріч номінанти на премію виходили на пр’ямий зв’язок у Facebook, де глядач міг спитати щось самостійно, а ще (в порівнянні з минулим роком) організувати церемонію нагородження вживу (хоч обмежень і побільшало, як і у випадку “Оскара”).
Найбільшу кількість статуеток п’ятої щорічної церемонії отримав фільм Валентина Васяновича “Атлантида”. Драма про недалеке майбутнє отримала приз за найкращий фільм, найкращу режисерську та операторську роботу й монтаж (всі три — Валентин Васянович), найкращу роботу художника-постановника (Владлен Одуденко) і найкращі візуальні ефекти (Олексій Москаленко).
На другому місті впевнено опинилися “Погані дороги”. Фільм здобув статуетки за найкращі чоловічі ролі як першого (Юрій Кулініч) так і другого (Ігор Колтовський) плану, найкращу жіночу роль другого плану (Оксана Вороніна) та найкращий сценарій. Крім нього на рахунку режисерки Наталки Ворожбит — премія Відкриття року, але вона не піде в копілку нагород самого фільму, тож в сухому залишку стрічка отримала чотири “Дзиґи”.
Окрім двох безперечних фаворитів нагороди було розподілено наступним чином:
- Премія за внесок у розвиток українського кінематографа — Роман Балаян;
- Найкращий звук — Ігор Барба та Борис Петер за фільм “В. Сильвестров”;
- Найкращий грим — Марія Петровська за фільм “Безславні кріпаки” (докладніше);
- Найкращі костюми — Галина Отенко та Марія Керо за фільм “Толока”;
- Найкраща музика — Антон Байбаков за фільм “Черкаси”;
- Найкращий короткометражний ігровий фільм (з цього оку премія носить ім’я продюсера Ю.В. Мінзянова) — “Бульмастиф” Анастасії Буковської;
- Найкращий анімаційний короткометражний фільм — “Історія України за 5 хвилин” (можливо найбільша несподіванка цьогорічної премії, адже це кліп групи Танок на Майдані Конґо);
- Найкраща пісня — “Пола-ла-ла” з фільму “Віктор_робот” (докладніше), слова Марисі Нікітюк, музика Антона Байбакова, виконання гурту Dakh Daughters та Софії Байбакової;
- Найкращий ігровий серіал — “Спіймати Кайдаша”;
- Найкращий документальний фільм — “Земля блактина, ніби апельсин”;
- Премія глядацьких симпатій — “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке” (докладніше про цей фільм у відео МаріАм);
- Найкраща жіноча роль — Марина Кошкіна за фільм “Забуті”.
Слід наголосити, що українському кіно 2020 року довелося доходити до глядача з додатковими перепонами через пандемію коронавірусу COVID-19. Втім, до кінця липня ви маєте нагоду вплиунти на повернення певних кінострічок в кінотеатри до 30-річчя Незалежності України.

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA
На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!
Читайте також
Популярне
-
Видавець GTA хоче, щоб ми платили за ігри погодинно
-
Яку ігрову франшизу Sony ви вважаєте найкращою?
-
Suicide Squad від Rocksteady зможе врятувати тільки сюжетна кампанія
-
«Скін коня у WoW заробив більше, ніж StarCraft 2»: розробник Wings of Liberty про мікротранзакції в іграх
-
Steam банить (не лише) українців, охочих придбати новий Steam Deck через інший регіон