Пінбол за 18-25 мільйонів доларів. ЩО?

Ігрові автомати для пінболу у США — це не просто застаріла розвага часів коли над електронікою переважала механіка. Це, певною мірою, класика американської популярної культури. Нові автомати не просто досі випускаються і коштують шалені гроші, вони досить часто сильно прив’язані до відомих франшиз, чим нагадують японський феномен пачінко-машин.

Пінбол настільки міцно закарбований у популярній культурі, що автомати зображують, подекуди, витвори більш елітарного мистецтва. У 1962 році художник Уейн Тібо зобразив тодішні (ще не настільки перегружені елементами) автомати для пінболу на своєму полотні “Чотири машини для пінболу” (Four Pinball Machines).  У 1981 році мільйонер Дональд Брен придбав картину на аукціоні Christie’s за 140 000 доларів. Вже наступного року Брен перепродав картину інвестору з Сан-Франциско Кену Сібелу.

Цього року картина повернулась на аукціон, де витвір живого класика (якому у листопаді буде 100 років) вже вартує близько 18-25 мільйонів доларів. Принаймні, саме стільки аукціон і колишні власники очікують від зацікавлених у купівлі предмету мистецтва, як дізнались на порталі Fortune.

Цікаво, що не дивлячись на назву, насправді технічно на картині зображено п’ять машин для пінболу.

Читайте також

Скільки коштують 15 хвилин з Кіану Рівзом?

Таня Приймич. Живопис, екшн і чудовиська

Таня Приймич, Comic Con Ukraine 2019

Святковий аукціон у Steam

Через падіння китайської ракети перенесли презентацію Battlefield 6

У дебютному трейлері “Веном 2” нарешті показали Карнажа

Дефіцит PS5 триватиме до середини 2022 року

Джон Макклейн з’явиться в Call of Duty: Warzone

Фанати Destiny 2 випросили у розробників плюшевих маляток прибульців

Destiny 2

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: