Прев’ю ARK: Survival Evolved
Цього року уяву ґеймерів, синефілів, дизайнерів і художників захопили футуристика вісімдесятих, динозаври і, що ще крутіше, роботизовані динозаври. Сьогодні поділюся враженнями від гри ARK: Survival Evolved, у якій переплелися доісторичні динозаври, технології майбутнього і навіть трохи містики!
Хто я? Де я?
Усе починається з того, що ви практично голий приходите до тями на піщаному березі океану. З одного боку водна гладь до самого обрію, з іншого — тропічні джунглі. Краса! Давно хотілося відпочити від міської метушні? Але все не так просто. Ви помічаєте вшитий у ліву руку чип-кристал. Це вже насторожує… здається, відпустка скасовується… Обернувшись, ви дивуєтеся до відвисання щелепи… величний бронтозавр йде в далечінь, помахуючи хвостом… У голову починає приходити розуміння, що вас закинуло туди, де дідько каже надобраніч, не знати навіщо і незрозуміло, що робити далі.
Але ваші інстинкти і бурчання живота підказують: треба не померти! Передусім від голоду, холоду і спеки, а потім і від пазурів хижаків, лап травоїдних (вони вас просто не помітять), та від рук таких же як ви… якщо вони є. А вони є!
Перші дні виживання
Якщо ви не помрете від постійних вильотів гри, не оптимізованої графіки і 45-хвилинного очікування завантаження, то будете регулярно вмирати від різних природних явищ, голоду та сраних хижаків різної величини. На океанічному березі вас чекатимуть раптор, дилофозавр, кетцалі, різні жуки, мурашки і бабки розміром з мою маму. У воді — іхтіозаври, мегалодони і купа всякого дріб’язку, що не дає вийти цілим з води. У небі трохи спокійніше, але й там знайдуться недоброзичливі створіння! Перші декілька годин я ховався від них щоразу, бо мій персонаж крім як жерти, срати і махати кулаками нічого особливо не вмів.
Доки ви будете прокачуватися до 3-4 рівня, вам доведеться лиш носитися по кущах, аби назбирати там ягід і вгамовувати свій голод і спрагу. А потім ви знову будете носитися по тих же кущах, оскільки виявиться, що не всі ягідки однаково корисні.Тобто готуйтесь до того, що вмирати ви будете дуже часто. Добре, що досвід можна отримувати за будь-що: назбирав ягід — отримав очок; відлупцював дерево — отримав досвід; скрутив в’язи найневиннішому створінню на острові (пташці Додо), наколов каміння, зібрав листя і волокна, попив/поїв/покакав — теж отримав досвід. З часом почуваєшся трохи впевненіше. Ну, зовсім як у житті!
Завдяки раніше згаданому чипу-кристалу в руці, ви можете розподіляти накопичений досвід і взаємодіяти зі своїм інвентарем. Очки досвіду можна використовувати для підвищення своїх фізичних потреб, таких як: витривалість, голод, спрага, сила тощо. Правильний розподіл очок допоможе вам довше “тримати удар долі” без додаткових стимуляторів. Так само при переході на новий рівень ви отримуєте очки навичок, які можете використовувати для вивчення усіляких корисностей. Наприклад, ви можете вивчити як правильно скрафтити кирку і, за наявності потрібних складників, вміло розносити великі валуни, дерева і навіть випробувати долю в полюванні. Кирка і сокира стануть для вас першими помічниками у питаннях видобутку їжі, каменів і деревини, а одяг дозволить перебути всі труднощі життя на вулиці.
З кожним новим рівнем прокачки ви робитиметеся все сильнішим і спритнішим. Вам буде простіше пробратися углиб острова, де на вас чекатимуть нові цікавинки. Можливості вашого персонажа ростимуть з кожною годиною грання. Головне — не сидіти на місці.
Я награв лише 13 годин і мені все тут подобається. Крім одного — очікуваннні під’єднання до сервера. 45 хвилин! Майже година, Карле! Це відштовхує від запуску ARK: Survival Evolved. І поки розробники не пофіксять цю проблему, я не втомлюся це повторювати!
Тримайте хвіст бубликом!
З часом ви змужнієте, навчитеся розводити багаття і готувати на ньому їжу, побудуєте будинок і накопичите достатньо припасів, аби піти углиб острова. Туди вас будуть вабити яскраві промені, які щоночі пронизуватимуть темні хмари. Шлях може бути не простий але обов’язково цікавий. Вам сподобається пробиратися через бамбукові хащі у непроглядній темряві. Якщо ви заздалегідь змайструєте собі факел, він полегшить вам шлях і допоможе орієнтуватися в просторі. Діставшись до обеліска, маючи достатній рівень прокачки, ви зможете дістати з нього багато різних корисних речей… а іноді накликати на себе біду! Тиранозавр чи раптори можуть бути доволі близько.
Не поспішайте відступати до свого житла після успішного походу до обеліска. Заберіться на найближчу найвищу точку і зустріньте світанок. Він, дідько, такий гарний… от, просто, теж, як у житті.
І це ще не все
Бестіарій острова неймовірно великий. Вже налічується понад 70 різновидів тварюк, які можуть вас з’їсти, розтоптати, підняти на роги, роздерти пазурами, заплювати кислотою, вжалити або просто сісти на вас. Серед цієї кількості, звісно, є нешкідливі істотки… але їх дуже мало, що вельми прикро. Самоствердждуватися нема на кому. У печерах і ущелинах, лісах, озерах і горах острова вас чекає дуже різноманітний набір потвор. Усі вони в реальному житті не могли б жити в один час, бо жили в різних епохах. АЄОА! Так само на острові ви можете зустріти істот з різних фентезійних світів. Чого варті дракони та велетенські павуки, які можуть зжерти Тиранозавра на обід, а потім і вас згодувати своїм дитинчатам. Розробники майже щотижня збільшують перелік мешканців клятого острова.
Сам острів туж дуже великий. Пригод на свою гузицю знайдете чимало. Когось може збентежити відсутність сюжету, але можливість стати володарем острова повинна компенсувати це. Ви можете приручати динозаврів, які надалі будуть вам допомагати не тільки переміщуватися по острову, але і перевозити ваші припаси, збирати для вас ці припаси і захищати вас від небезпек. Ви можете побудувати ціле поселення і приймати в нього нових мешканців — учасників цього незрозумілого експерименту, яких теж закинуло на острів. Досліджуйте печери, ущелини і гори. Розвивайтеся і домінуйте!
Зараз гру активно наповнюють контентом. Розробники навіть вирішили почати разробку версії для консолей. Але при цьому вони не доробили ПК-версію. Тут є два варіанти розвитку подій: або розробники допилять оптимізацію та перенесуть її на консоль, або зроблять консольну версію, та плюнуть на ПК…
ARK: Survival Evolved на ПК виглядає дуже привабливо, за винятком деяких баґів з промальовуванням обрію. Але якщо у вас залізо більш ніж 5-тирічної давнини, ви будете змушені грати на дуже низьких налаштуваннях, що негативно впливатиме на естетичну насолоду від грання. Якщо є гроші та час — купуйте — не пожалкуєте! Якщо ні — чекайте на розпродаж — все одно не пожалкуєте. Гра принесе вам достатньо позитивних емоцій.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!
Читайте також
Популярне
-
Valve показала Half-Life 2: Episode 3 й розповіла причини його скасування
-
Ubisoft поки не планує перекладати нові ігри українською
-
УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)
-
«Це була б гра року, якби не проблеми з продуктивністю та помилки»: перші оцінки S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
-
Dragon Age | Що було до Veilguard (UAGames)