Прев’ю Armikrog

У доісторичні часи ПК-грання дехто Дуґлас Тен Нэйпл створив культову нині пригоду Neverhood, у якій і персонажі, і оточення були виконані з натурального пластиліну із пластилінових копалень Небувалії. У грі вражало все. Яскравий і добрий гумор, пришелепкуватий вокал у неймовірному саундтреці, захоплива історія про порятунок світу і 3 тони пластиліну. А пострадянські діти „насолоджувалися“ перекладним сюжетом про протистояння Віндовза і Туборґа та читали анекдоти замість історії світу гри…

Минули десятиліття і та ж студія Pencil Test після успішної грошозбірні на Кікстартері готує до релізу Armikrog — ідейну спадкоємицю культової. Сюжетно ігри, може, і не будуть пов’язані, але світ — той самий і виконаний у тій-же пластиліновій техніці, а більшого нам і не треба.

2015-06-18_00001

Доступна нині бета-версія гри має номер 1.04, що натякає, немов це вже готова гра, яка перебуває на доробці і виправленні помилок. Але це не так. Насправді Armikrog настільки далека від релізу, як свята інквізиція від християнської доктрини любові до ближнього. Ролики недозняті, в деяких кадрах видно руки аніматора, немає ні музики, ні звуків персонажів, постійно щось підвисає і глючить, а також не спрацьовують скрипти.

Втім навіть зараз видно, що графіка гри, яка для багатьох стала об’єктом поклоніння, зазнала лише косметичного поліпшення. Все ж екрани у нас уже побільшали і картинка в Armikrog тепер насиченіша, ніж у Neverhood. Відчувається також і збільшення обсягу світу. Хоч побачити зараз можна не багато, але наочна демонстрація замкнутого ланцюгу харчування на дивній планеті, де розгортаються події гри, підказує, що чудовиськ у цій забавці буде знааачно більше, ніж кілька десятиліть тому.

2015-06-21_00003

За сюжетом космічний мандрівник Томмінавт і його балакучий пес Бік-Бік розбилися на незнайомій планеті, після чого потрапили до замку Армікроґ, із якого їм доведеться вибиратися. Оскільки тепер у нас аж двоє дійових осіб, то і ґеймплею вдвічі більше. Залежно від ігрових ситуацій можна перемикатися то на Томмінавта, то на Бік-Біка. Перший може дотягнутися до високих місць, а другий — пролізти у нори й діри.

Ще однією особливістю є трансформація Бік-Біка. У ролику було видно, як Томмінавт кинув своєму собаці якусь мушку і той виростив крила та забрав господаря подалі від чудовиська. Поки що залишається загадкою, чи гравці зможуть теж видозмінювати Бік-Біка, але це добряче урізноманітнило би ігролад.

2015-06-21_00002

Загадки залишилися такими ж химерними і зрозумілими будь-кому. Для проходження навіть знання мови неважливе. Треба просто бути уважним і помічати щедро розкидані на локації підказки, та взаємозв’язкив між кнопками і малюнками на стінах. У вступному ролику був помічений паскудно озвучений діалог (сподіваюся, це просто чорнова озвучка, а не намагання стилізувати звук під ті страхи, що у нас були у 90-х роках минулого століття), але поки що не ясно чи будуть у грі опціональні діалоги, а чи залишаться лиш у роликах.

Ролики — це окрема тема. Ще в Neverhood вони викликали нестримний захват. Тут же ефект зберігся, хоч і послабився розбещенням різними крайанрілами з фізиксами. Оскільки все у грі виконано в стилі пластилінової анімації, то переходи між кат-сценами та ігроладом майже непомітні. А це ще більше додає реалізму, якщо можна сприймати за реалізм чоловічка, який носить усе своє просто в грудній клітці.

Безумовно Armikrog може стати гідним продовженням Neverhood для нового покоління, але той стан, у якому гра перебуває зараз, змушує сумніватися, що її дороблять до зазначеної дати — 18 серпня цього року. Заради такої краси можна почекати ще рік чи два.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Ремейк класичної Amerzone від творця Syberia вийде цього року

Amerzone — The Explorer's Legacy

Amanita Design віддасть усі зароблені гроші на допомогу Україні

Amanita Design

У Steam вийшов український квест Strange House

strange house 70vuj

Нова гра від Rusty Lake вийшла з українською локалізацією в день релізу

underground blossom

У GOG можна безкоштовно забрати казкову ретро гру The Night of the Rabbit

The Night of the Rabbit

Прев’ю The SKIES

Обкладинка коробкового видання Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter

Прев’ю Hard West