Прев’ю World of Warships

Wargaming, колись невелика білоруська компанія, а тепер — медійний велет, підкорила гравців усього світу своїми мережевими забавками про техніку часів світових воєн. Після підкорення білорусами землі та небес, єдиною невикористаною стихією лишилося море. Принаймні так було донедавна.

Кілька  місяців тому Wargaming розпочали закритий альфа-тест корабледробильної грульки World of Warships, котрий вже перейшов в бета-тест. Як неважко здогадатись, враховуючи репертуар Wargaming, цього разу всім добре відому механіку боїв на важкій техніці перенесли на водну стихію.

У World of Warships, як зрозуміло з назви, правлять бал колосальні морські левіафани початку та середини минулого століття. І в грі вони намальовані дійсно зі знанням справи. При першому ж погляді на ці кораблі з’являється дивне, але приємне відчуття, котре важко описати. Скажу так, з погляду психології World of Tanks здобув так багато гравців завдяки тому, що танки уособлюють, кгм, ну, грубу та могутню чоловічу силу. Десь на підсвідомому рівні гравці частково ототожнюють себе з потужною машиною. А тепер уявіть це, тільки помножене в кілька сотень разів і замість однієї гармати вліпіть зо шість, або дванадцять. Вже лиш завдяки цьому World of Warships мусить бути вельми популярною, проти природи, як то кажуть, нічого не вдієш.

World of Warships

Та в гри є чимало й явних принад. Так, ігролад, попри статус бета-версії, напрочуд приємний та інтуїтивно зрозумілий. Кораблі величезні, відчуття при керуванні просто неймовірне!При розгоні, поворотах, і маневруванні загалом корабель поводиться, як… корабель! І це просто чудово! Доводиться розраховувати маневр наперед, та це гідна ціна за те, що нам дають дійсно судно, а не якусь плавучу картонку. Повороти плавні й залежать від швидкості судна, швидкість теж не вдасться скинути миттєво, хіба в берег врізатись, тож спершу може бути доволі незвично, та спеціально для таких моментів Wargaming дали можливість просто вказати точку призначення на мапі, а далі ваш кораблик  вже сам знайде шлях, а вам залишиться просто відстрілювати ворогів. До речі, про відстріл, чимало новачків помилково вважають, що корабель стріляє точніше, коли він нерухомий.

Загалом враження від ігроладу виключно позитивні. Так, тут треба трохи повчитись, аби цілити в ворога за десять кілометрів від тебе, та використавши далекомір і помізкувавши, не так вже й важко вирахувати, де буде ціль, коли снаряд до неї долетить. Бої, хоч на перший погляд і здаються не вельми динамічними, все ж — вельми напружені та значною мірою тактичні. Тут і стандартне командне побоїсько, і захоплення точок, тож загалом нудьгувати не доводиться.

Зараз у World of Warships є кораблі трьох націй: американські (доступні гілки авіаносців,  крейсерів, есмінців та лінкорів), японські (доступні гілки лінкорів, крейсерів та есмінців) та один преміумний радянський корабель. Загалом повторюється історія з іншими іграми Wargaming, тобто, з часом додадуть більше країн і корабликів.

World of Warships

Кожна гілка кораблів виконує свою специфічну роль на полі бою.

Есмінці — найшвидший і наймобільніший клас кораблів у грі. Роль есмінця — поставити димову завісу та запускати у ворога залпи торпед, оскільки гармати в них слабенькі. Через це найкраща тактика для них — заховатись у диму й спробувати підкрастись якнайближче до повільних та неповоротких лінкорів і впритул розстріляти їх торпедами. Ризиковано? Так, проте дуже ефективно.

Крейсери — універсальні бойові машини. Завдяки доволі непоганій та скорострільній артилерії вони здатні добряче набридати ворогам, а в зграях вони, немов акули, просто роздирають ворожі цілі. Особливість крейсерів — велика кількість ППО на борту, через що лінкорам бажано захищати союзників від нальотів ворожої авіації, ще й відстрілювати паралельно есмінці противників. Загалом, грамотна гра на цих кораблях вимагає чимало зосередженості та багатозадачності.

Лінкори — горді повелителі морів, що здатні закидувати ворогів тонами снарядів з неймовірних дистанцій. Вони — найпотужніші, найбільші та найживучіші кораблі у грі. Та за все треба платити, тож лінкори повільні й великі, що робить їх ласою здобиччю для ворожих торпед і авіації. До речі, цікаво, що практично всі дрібні гармати на борту, котрі не керуються вручну, автоматично атакують ворогів у зоні враження.

World of Warships

Авіаносці — це кораблі підтримки. Вони мають сховатися десь в закуток й терорити ворогів нальотами бомбардувальників й торпедоносців, при цьому варто прикрити їх винищувачами. Загалом гра авіаносцями вимагає тактичного мислення та вміння уникати конфліктів, бо авіаносці доволі вразливі та неповороткі.

Графічно гра виглядає доволі гарно. Кораблі деталізовані,  хоча особисто мені не вистачає команди, котра б носилася кораблем і виконувала свою роботу. Та гра все ще в беті, тож може й мої сподівання виправдаються.

Загалом World of Warships гідно доповнить інші ігри Wargaming. При цьому конкурентів в жанрі корабельних сутичок практично немає, а зважаючи на приємне керування та оригінальний сетинґ, я з нетерпінням чекатиму на наступні оновлення.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Потойбічний вплив чи погане поєднання? Огляд другого етапу кубку KMAMK Ferrari Challenge 2024

p.ua.ferrari challenge

Ubisoft дозволить гравцям безкоштовно пограти у Skull and Bones ще до його релізу

skull and bones

Огляд Prince of Persia: The Lost Crown. Казка не про Принца

Prince of Persia: The Lost Crown

Краще пізно, ніж ніколи. Емоційний відеоогляд Elden Ring (BEnderUA)

ер2гти1

Ґеймерський вовк в офісній овечій шкурі — Огляд ноутбука Acer Aspire 7 (A715-76G)

aspire7 kb3

Пропускати заборонено! Огляд Shadow Gambit: The Cursed Crew

Shadow Gambit: The Cursed Crew

Огляд для новачків Baldur’s Gate 3 (Nikattica)

bg3

ОГЛЯД MARVEL’S SPIDER-MAN 2 — Найкращий ексклюзив Sony! (Я – Тадаші)

Павук 23123

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: