Протести не лише в Гонконгу: китайці придушують мітинги у GTA Online

За роки свого існування GTA Online зібрала чималу спільноту гравців, які перш за все цінують можливість рольового відіграшу. Втім, одна справа, коли люди будують у грі власні байкерські клуби, патрульні загони, колоритні банди тощо, і зовсім інша — коли до гри переносять цілком реальний конфлікт. Мова тут про шестимісячні протести у Гонконгу проти чинної влади Китаю, і зокрема закону про екстрадицію заарештованих з Гонконгу до континентального Китаю, який прийняли відносно недавно.

Як повідомляє CNN Business, у GTA китайські та гонконзькі гравці влаштовують справжні баталії з лайкою і досить високим ступенем схожості на реальні події: імпровізована броня, погроми вокзалів, коктейлі Молотова, сутички поліції з протестувальниками. Гонконзький стрімер Майкі Чанг (який активно бере участь у кампаніях на боці протестувальників) вважає, що це хороший спосіб поширити інформацію про протести далеко за межі Китаю:

Це дієвий спосіб підняти дискусію серед людей з різною точкою зору. На сервері подекуди може бути більш як 30 незнайомців, які нічого не знають про Гонконг.

Віртуальні події не просто є реконструкцією чи флешмобом — противники протестів з основної частини Китаю використовують місцевий аналог Twitter, соцмережу Weibo, щоб координувати дії “поліції”.

Влада Китаю неодноразово тим чи іншим чином сприяла замовчуванню конфлікту — так, у жовтні Google довелося прибрати з PlayMarket гру Революція нашого часу за порушення правил крамниці. З GTA така ситуація навряд чи повториться, бо гра офіційно ніколи не продавалася у Китаї через зображення там наркотиків, а китайські гравці користуються обхідними (читайте — не надто законними) шляхами, щоби придбати гру.

Читайте також

Отримайте задарма $2 000 000 у GTA Online

GTA Online

Нова GTA не за горами?

grand theft auto series

Еш нарешті став чемпіоном ліги Pokemon. У нього на це пішло 22 роки!

Pokemon

Стрім-проходження GTA Online: Heists

GTA Online

Хата у Skyrim та Fallout дешевша за однокімнатну квартиру у Києві

The Elder Scrolls V: Skyrim

Суд у США визнав незаконним використання чіт-програм у GTA V

GTA Online

Як PlayUA пограбування проходили (GTA Online)

Як PlayUA пограбування проходили (GTA Online)

Обираємо найпомітніший прогрес | PUGA 2017

PlayUA Game Awards

Популярне