Протести не лише в Гонконгу: китайці придушують мітинги у GTA Online

За роки свого існування GTA Online зібрала чималу спільноту гравців, які перш за все цінують можливість рольового відіграшу. Втім, одна справа, коли люди будують у грі власні байкерські клуби, патрульні загони, колоритні банди тощо, і зовсім інша — коли до гри переносять цілком реальний конфлікт. Мова тут про шестимісячні протести у Гонконгу проти чинної влади Китаю, і зокрема закону про екстрадицію заарештованих з Гонконгу до континентального Китаю, який прийняли відносно недавно.

Як повідомляє CNN Business, у GTA китайські та гонконзькі гравці влаштовують справжні баталії з лайкою і досить високим ступенем схожості на реальні події: імпровізована броня, погроми вокзалів, коктейлі Молотова, сутички поліції з протестувальниками. Гонконзький стрімер Майкі Чанг (який активно бере участь у кампаніях на боці протестувальників) вважає, що це хороший спосіб поширити інформацію про протести далеко за межі Китаю:

Це дієвий спосіб підняти дискусію серед людей з різною точкою зору. На сервері подекуди може бути більш як 30 незнайомців, які нічого не знають про Гонконг.

Віртуальні події не просто є реконструкцією чи флешмобом — противники протестів з основної частини Китаю використовують місцевий аналог Twitter, соцмережу Weibo, щоб координувати дії “поліції”.

Влада Китаю неодноразово тим чи іншим чином сприяла замовчуванню конфлікту — так, у жовтні Google довелося прибрати з PlayMarket гру Революція нашого часу за порушення правил крамниці. З GTA така ситуація навряд чи повториться, бо гра офіційно ніколи не продавалася у Китаї через зображення там наркотиків, а китайські гравці користуються обхідними (читайте — не надто законними) шляхами, щоби придбати гру.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Творці GTA V не хочуть, щоб ви говорили мікрофоном з NPC як з Chat-GPT

gta 5

Rockstar купили творців рольових серверів для GTA V

gta 5

Скільки часу ви провели в GTA V?

Gta V

Влада Ірану заблокувала Steam

steam

Джон Ву зробить ремейк свого фільму “Найманий вбивця” для Peacock

The Killer

У Game Pass з’явиться Hades, але зникне Grand Theft Auto V

Hades

Наступне велике оновлення GTA Online вийде 20 липня

Нові мапи для режиму “Виживання” витіснять старий контент з GTA Online

GTA Online