Прототипом Сема Фішера є український найманець
З нагоди повернення Сема Фішера (хай навіть у якості гостьового персонажа Ghost Recon Wildlands), ведучі шоу Inside Xbox запросили до себе в гості актора Майкла Айронсайда, який давно і нерозривно пов’язаний з образом легендарного спецагента.
Упродовж розмови пан Айронсайд не лише говорив про тісний зв’язок зі своїм персонажем, показ його новій аудиторії (бо чого вже там, чимало гравців GRW в силу платформових обставин узагалі не грала в жодну Splinter Cell) та тонкощі роботи актора озвучення. Він ще й розповів, хто саме вплинув на формування образу Сема Фішера.
За словами Айронсайда, він спершу відмовився від ролі Фішера, бо персонаж був ходячою картонкою, яка говорила простими реченнями і не мала в собі нічого живого. Моделька була, а людина зі своєю історією — ні. Тодішні працівники Ubisoft не зовсім розуміли, навіщо звертати свою увагу на події та ідеї, яких нема в самій грі, проте погодилися зі зауваженнями і разом із Айронсайдом створили повноцінну передісторію для Сема Фішера. Сім’я, ідеологія, мотиви, коло довіри — всі речі перетікали з однієї гри в наступну, і, на думку актора, є важливим чинником популярності Фішера, бо люди бачили в ньому щось близьке та зрозуміле їм.
А прототипом образу Сема Фішера став український найманець, якого Айронсайд зустрів у 70-их роках на весіллі представників нашої діаспори. Один місцевий священик закохався у черницю, після чого полишив парафію і був позбавлений сану. А ще цій парочці було 73 і 72 роки відповідно. Айронсайд (тоді ще початківець у своїй царині) почув про це, захотів познайомитися зі священиком… ну і так потрапив на українське весілля, де одним із гостей мав бути цей священик.
Наминаючи голубці та пироги, Айронсайд дещо обізнався, і замість священика познайомився із найманцем, який приїхав у місто спершу на поховання своєї бабусі, а потім на весілля своїх родичів. Для актора-початківця це була справжня золота жила матеріалу, тож Айронсайд увесь день хвостиком ходив за тим найманцем і розпитував про його життя та пригоди. За словами Айронсайда, той найманець і все, що він довідався та зрозумів з тієї розмови, стали основою для багатьох персонажів у його кар’єрі, проте найповніше воно втілилося в образі Сема Фішера. “Він був для мене полотном, на якому я намалював багато картин“, – підсумував Айронсайд.
Айронсайд також розповів, що бачив якось того найманця у випуску новин і неабияк цьому здивувався. Попри те, що українець усього на кілька років старший за актора, Майкл Айронсайд був переконаний, що людина такої професії мала би вже давно бути мертвою. Втім, ні, той найманець так само живий і досі готовий до бою, як і Сем Фішер.
Втім, Айронсайд зауважує, що хоча обох — і найманця, і Фішера — єднає багато речей, він усе ж намагався зробити Сема Фішера трішки людянішим, більш люблячим і правильнішим. Людиною, яка має високі моральні цінності, вірить у свою справу і хоче зробити світ кращим та безпечнішим.
І це прекрасно, бо мистецтво має бути бодай на дещицю, але все ж кращим, ніж дійсність.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!
Читайте також
Популярне
-
Valve показала Half-Life 2: Episode 3 й розповіла причини його скасування
-
Ubisoft поки не планує перекладати нові ігри українською
-
УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)
-
«Це була б гра року, якби не проблеми з продуктивністю та помилки»: перші оцінки S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
-
Dragon Age | Що було до Veilguard (UAGames)