Реаліті-шоу “Копи” закрито після 31 року в ефірі. Чим воно запам’яталося?

Станом на 2019 рік реаліті-шоу “Копи” (Cops) було найстарішим рейтинговим шоу американського прайм-тайму. Черговий, 33-й (!) сезон документального серіалу повинен був стартувати 8 червня, але Paramount Network прибрали програму з ефіру через протести руху Black Lives Matter, одна з найсуттевіших причин яких вбачається у перевищенні поліцією службових обов’язків. 9 червня у коментарі виданню The Hollywood Reporter Paramount Network визнали, що шоу було остаточно закрито.

Оцінити масштаби цієї події нашему глядачеві навряд чи вдасться, адже “Копи” — феномен саме американської популярної культури і буму реаліті-шоу кінця 1980-х й початку 1990-х. Втім, досить імовірно, що з впливом цієї передачі ви стикались точно. Один тільки кросовер зі “Секретними матеріалами” (X-Files) під назвою “X-Cops” (12 серія 7 сезону) який несподівано відбувся у 2000 році — вже не так мало (у нас його показував телеканал СТБ). Та й згадка у “Кримінальному чтиві” (Pulp Fiction) Квентіна Тарантіно це теж, певною мірою, статусний момент.

 

Окремо сторінка впливу передачі — музична. Справжнім хітом після виходу шоу стала пісня з початкової заставки. Реґґі 1987 року від групи Inner Circle “Bad Boys” міцно закарбувалося у людьскій пам’яті і стало асоціюватися з поліцією саме через “Копів”, тому без цього шоу трилогія з Вілом Смітом і Мартіном Лоуренсом називалась би теж якось інакше.

За мотивами “Копів” свого часу було випущено дві відеогри. Перша — громіздкий аркадний автомат 1994 року з режимами тиру і гонок, який використовував FMV-вставки із кадрами шоу. Друга вийшла у 2001 році і настільки нікому не була потрібна, що наразі про неї дуже мало інформації навіть в Інтернеті.

Минулоріч документальний YouTube-канал Vox зробив до 30-річчя з виходу шоу невеликий фільм. Через інтерв’ю у тому числі зі Стівеном Чао (який працював над першими сезонами шоу разом із його творцем Джоном Ленґлі) у короткометражці розкривається, що програма завдячувавла своєму успіху двом факторам. По-перше, страйку гільдії сценаристів у 1988-1989 рр. Той примусив 20th Century Fox (які тільки-но започаткували новий телевізійний канал) шукати методи створення шоу в обхід традиційних сценарних. По-друге ж, вже з першого сезону поліція різних штатів навперебій почала пропонувати співпрацю в обмін на показ своєї роботи у більш вигідному світлі.

Серед іншого, у документальному фільмі було використано матеріали подкасту Running From Cops, які 18 місяців проводили незалежне розслідування праці телешоу і (серед іншого) встановили пряму кореляцію між запрошенням до фільмувань з боку поліцейських й гучними інцидентами перевищення повноважень.

Fox закривали шоу через відносно низькі рейтинги у 2013 році, але тоді естафету перехопив канал Spike TV, який пізніше перетворився на Paramount Network. Власник ViacomCBS на початку протестних рухів Black Lives Matter стали на сторону протестувальників. Видання Variety оприлюднило внутрішні корпоративні інструкції, які ViacomCBS розповсюдила серед своїх працівників. Уних ішлося не тільки про підтримку протестного руху і власне представників спільноти у лавах компаній, але і про перегляд медійної політики щодо висвітлення подій і більш жорсткої позиції щодо расизму.

Вочевидь, це також стосується і більш жорсткої позиції щодо висвітлення самого по собі перевищення поліцейських повноважень. Чи побачить світ колись вже готовий 33-й сезон серіалу “Копи” наразі невідомо, але це зараз не найбільше питання, яке хвилює істотну частину його глядачів.

Читайте також

Людина Короля Крінжу. Враження від фільму Кінгс Мен

Кінгс Мен

Враження від фільму «Французький вісник»

Французький Вісник

Творець “Секретних матеріалів” все ще “хоче вірити”

“Хрещений батько” реаліті-ТБ і фільмографії Тарантіно: помер Джон Ленґлі

25 років контенту коту під хвіст: видалено офіційний сайт Ґарфілда

Супергерої DC: гучні звільнення, розірвані контракти й кастингові чутки

Ральф Дібні

Нові сезони Call of Duty: Modern Warfare, Mobile і Warzone перенесено через протести

Call of Duty: Warzone

Disney хоче більше ігор за власними франшизами

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: