Шість фільмів представлятимуть Україну на міжнародному кінофестивалі в Сараєві

Досить потужний кінофестиваль у столиці Боснії та Герцеґовини є одним з найбільших у Європі і проходить з 1995 року і був створений та вперше проведений під час війни. Цьогоріч, коли фестиваль проходитиме з 12 по 19 серпня у місті (яке ще досі має по собі сліди від воєнних дій) тут покажуть цілих шість українських фільмів. Два з них зроблені учасниками відомого проєкту Babylon’13. Відкриватиме документальноу програму фестивалю світова прем’єра фільму “Літургія протитанкових перешкод” Дмитра Сухолиткого-СобчукаФільм, зроблений за підтримки журналу The New Yorker, розповідає про скульпторів, які з початком російського вторгнення в Україну почали зварювати протитанкові перешкоди для ЗСУ.

Слід нагадати що одночасно з новим документальним фільмом, фестивальну подорож продовжує перший повний ігровий метр Дмитра Сухолиткого-Собчука, “Памфір”. Прем’єра стрічки відбулася на Каннському фестивалі, де фільм зірвав овації більш як на шість хвилин. У липні ж “Памфір” здобув спеціальну відзнаку Міжнародної асоціації кінокритиків FIPRESCI та приз за найкращу режисуру на фестивалі європейського кіно у місті Палич.

Окрім “Літургії протитанкових перешкод” у документальному конкурсі фестивалю в Сараєво Україну представляє “Крихка пам’ять” учасника Babylon’13 Ігоря Іванька, де мова піде про дідуся режисера стрічки, відомого українського кінооператора Леоніда Бурлаку, який працював на Одеській кіностудії. Коли Леонід Антонович починає втрачати пам’ять через хворобу Альцґеймера, його онук (теж кінооператор) знаходить фотоархів діда і починає сканувати старі, пошкоджені плівки.

Всього в документальній номінації змагатимуться три українські фільми: тут також представлений «Щоденник нареченої Христа» Марії Смеречинської, випускниці Лабораторії з кіновиробництва IndieLab. Стрічка розповідає про життя черниць сучасного греко-католицького монастиря на Західній Україні.

В основній конкурсній програмі фестивалю бере участь “Клондайк” Марини Ер Горбач, який вже здобув нагороди кінофестивалю в Санденсі та Берлінале. Фільм розповідає про родину зі Східної України яка чекає первістка на тлі бойових подій та катастрофи малазійського “Боїнга” MH17.

У конкурсі короткого метру змагатиметься фільм Новруза Хікмета та Олени Подолянко “Поки тут тихо“, рефлексія на перший місяць повномасштабного вторгнення в Україні, знята у жанрі докуфікшн. Також у конкурсі студентських робіт представлено фільм Олександра Хойсана “Аналогія простору“.

Читайте також

Російськи загарбники вбили письменника Володимира Вакуленка

Працівники Довженко-Центру офіційно заявили про рейдерське захоплення

FOLLOW ME — перший тизер документального фільму про неймовірну операцію ЗСУ

Любомир Левицький

Оголошено переможців національної премії кінокритиків “Кіноколо”

Кіноколо

Де дивитись XVII Дні польского кіно в Україні і які стрічки показують

XVII Дні польского кіно

Фільм “Клондайк” представлятиме Україну на “Оскарі”

Безкоштовна лекція “Українське кіно на міжнародному рівні: очікування та пропозиції” пройде в Українському домі

Як я шукав дерево у відеогрі, а знайшов фейк на сайті Верховної Ради України (і до чого тут Джек Ніколсон)

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: