saga review cover

Сім’я понад усе. Огляд коміксу «Сага. Книга 4»

Автор: Дмитро Джугалик @dzhuhaa

У 3 книзі «Саги», Браян К. Вон та Фіона Стейплз поступово набирали обертів, розганяючись під кінець. Цієї ж такткии вони притримуються в продовженні. Все розпочинається з мирного сімейного життя, однак з кожною новою сторінкою, з кожним розділом, ситуація розігрівається, й читач підсвідомо починає розуміти, що от-от і бахне.

Так і стається. Останні кілька сторінок книги приковують читача до себе ще більше, аніж попередні, й змушують дивуватися, що буде далі, як персонажі вийдуть з ситуації і що буде після, а тепер давайте по порядку.

Життя не без турбот

Перші кілька розділів, автори розповідають історію сім’ї Марко, Алани та їх доньки — Ліщинки. Поки Алана працює, батько з донькою проводять багато часу разом та ходять на танцювальний гурток. Це турбує Алану, адже поки вони у небезпеці, Ліщинку не можна показувати всьому світу. У поєднанні з паршивою роботою, це тисне на Алану, тож та починає вживати наркотики. Що загострює стосунки між батьками та приводить до сварок.

Тим часом, десь у іншому куточку світу, Принц Робот IV намагається пережити жахи війни на планеті втіх. Він приходить до тями лише коли дізнається новину: його дружина вбита, а сина викрадено. Це справи рук Денґо, нового персонажа історії.

Та це не єдина сімʼя, якій він все спаскудив. Адже разом з тим Денґо викрав й Ліщинку, тож тепер становить загрозу не лише сину Принца, а й сім’ї Марко. Це стає мотивацією для них обʼєднати зусилля. Й ось двоє нещодавніх ворогів разом шукають викрадача.

До речі, ця співпраця подарувала нам одну з найкращих сцен, останню сторінку 4 книги.

Єдина історія, яка поки розвивається окремо, це історія найманця Волі. Він у комі, а допомогти може лише чудо-еліксир. Його друзі та сестра тяжко працюють, щоб знайти всі необхідні інгрідієнти та врятувати близьку їм людину. Хоч ця сюжетна лінія зараз ніяк не переплітається з головними героями, ми мусимо розуміти, що це – історія Ліщинки, і, можливо, вже у наступній книзі ми побачимо їх разом.

Любов як головний мотиватор

Прочитавши 4 книгу, можна дійти висновків, що рушій, який змушує усіх героїв рухатися далі та працювати разом — любов до їх близьких. Особливо це стусується бажання врятувати їх від небезпеки.

Марко та Принц Робот IV хочуть повернути собі свої сім’ї. Задля цього вони забули про свої попередні сутички. Історія найманця Волі теж розвивається таким чином, що усі задіяні мають одну спільну ціль — врятувати його.

Денґо, як новий антагоніст, має власні мотиви, але вони також пов’язані з тими, кого він любить. Його син загинув через те, що не зміг отримати належного лікування. Ця смерть вплинула на Денґо настільки, що він вирішив самостійно змінити світ.

«Сага» продовжує тримати високу планку

Читаючи цю книгу, деякі рішення авторів здалися мені трохи дивним. Як от сварка Марко та Алани. Так, вона була потрібна, щоб відділити Марко від його сім’ї, але все ж не покидає відчуття, що це було притягнуто за вуха.

Що стосується інших сюжетних ліній, там все йде поступово. Ми бачимо розвиток як  персонажів, так і їхніх історій. Саме тому «Сага» така цікава. Браян К. Вон розповідає суцільні, гарно написані історії, які хоч і демонструють різних персонажів та обставини, але мають щось спільне.

Хочеться знову похвалити Фіону Стейплз, тому що її малюнки — це щось. Різнобарвні світи, різноманітні персонажі, сцени жорстокості та кохання, і все це продовжує бути якісним та красивим. ЇЇ ілюстрації чудово доповнють історію та допомагають читачам ще більше поринути у цей світ.

Окремо хочеться виділити гумор «Саги». Протягом всіх чотирьох книг я знаходив дуже смішні моменти навіть там, де їх, здавалося б, бути не має.

Видання українською від Рідної Мови теж на рівні. Але про це ми вже говорили у попередніх випусках. До речі, про них. Не забудьте прочитати огляд першої, другої та третьої книг, якщо ще цього не зробили.

Придбати 4 та інші книги серії можна тут.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Це ж було вже! Огляд Senua’s Saga: Hellblade 2

73

Автор: Владислав Папідоха

Senua's Saga: Hellblade 2

Магія у коробці — Огляд настілки «Хижі світи»

Автор: Малютенко Михайло

Хижі Світи

Армію тримає економіка — Враження від Manor Lords

Автор: Олег Куліков

manor lords

Assassin’s Creed маминої подруги — Огляд Rise of the Ronin

85

Автор: Владислав Папідоха

Rise of the Ronin

AirPods Max для ґеймерів — Огляд навушників Hator Phoenix Wireless

Автор: Володимир Бортюк

hator phoenix review site v02

Якої сили подачу ви здатні прийняти? Огляд фільму «Суперники»

Автор: Андрій Присяжний

Суперники

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro