saga review cover

Сім’я понад усе. Огляд коміксу «Сага. Книга 4»

Автор: Дмитро Джугалик @dzhuhaa

У 3 книзі «Саги», Браян К. Вон та Фіона Стейплз поступово набирали обертів, розганяючись під кінець. Цієї ж такткии вони притримуються в продовженні. Все розпочинається з мирного сімейного життя, однак з кожною новою сторінкою, з кожним розділом, ситуація розігрівається, й читач підсвідомо починає розуміти, що от-от і бахне.

Так і стається. Останні кілька сторінок книги приковують читача до себе ще більше, аніж попередні, й змушують дивуватися, що буде далі, як персонажі вийдуть з ситуації і що буде після, а тепер давайте по порядку.

Життя не без турбот

Перші кілька розділів, автори розповідають історію сім’ї Марко, Алани та їх доньки — Ліщинки. Поки Алана працює, батько з донькою проводять багато часу разом та ходять на танцювальний гурток. Це турбує Алану, адже поки вони у небезпеці, Ліщинку не можна показувати всьому світу. У поєднанні з паршивою роботою, це тисне на Алану, тож та починає вживати наркотики. Що загострює стосунки між батьками та приводить до сварок.

Тим часом, десь у іншому куточку світу, Принц Робот IV намагається пережити жахи війни на планеті втіх. Він приходить до тями лише коли дізнається новину: його дружина вбита, а сина викрадено. Це справи рук Денґо, нового персонажа історії.

Та це не єдина сімʼя, якій він все спаскудив. Адже разом з тим Денґо викрав й Ліщинку, тож тепер становить загрозу не лише сину Принца, а й сім’ї Марко. Це стає мотивацією для них обʼєднати зусилля. Й ось двоє нещодавніх ворогів разом шукають викрадача.

До речі, ця співпраця подарувала нам одну з найкращих сцен, останню сторінку 4 книги.

Єдина історія, яка поки розвивається окремо, це історія найманця Волі. Він у комі, а допомогти може лише чудо-еліксир. Його друзі та сестра тяжко працюють, щоб знайти всі необхідні інгрідієнти та врятувати близьку їм людину. Хоч ця сюжетна лінія зараз ніяк не переплітається з головними героями, ми мусимо розуміти, що це – історія Ліщинки, і, можливо, вже у наступній книзі ми побачимо їх разом.

Любов як головний мотиватор

Прочитавши 4 книгу, можна дійти висновків, що рушій, який змушує усіх героїв рухатися далі та працювати разом — любов до їх близьких. Особливо це стусується бажання врятувати їх від небезпеки.

Марко та Принц Робот IV хочуть повернути собі свої сім’ї. Задля цього вони забули про свої попередні сутички. Історія найманця Волі теж розвивається таким чином, що усі задіяні мають одну спільну ціль — врятувати його.

Денґо, як новий антагоніст, має власні мотиви, але вони також пов’язані з тими, кого він любить. Його син загинув через те, що не зміг отримати належного лікування. Ця смерть вплинула на Денґо настільки, що він вирішив самостійно змінити світ.

«Сага» продовжує тримати високу планку

Читаючи цю книгу, деякі рішення авторів здалися мені трохи дивним. Як от сварка Марко та Алани. Так, вона була потрібна, щоб відділити Марко від його сім’ї, але все ж не покидає відчуття, що це було притягнуто за вуха.

Що стосується інших сюжетних ліній, там все йде поступово. Ми бачимо розвиток як  персонажів, так і їхніх історій. Саме тому «Сага» така цікава. Браян К. Вон розповідає суцільні, гарно написані історії, які хоч і демонструють різних персонажів та обставини, але мають щось спільне.

Хочеться знову похвалити Фіону Стейплз, тому що її малюнки — це щось. Різнобарвні світи, різноманітні персонажі, сцени жорстокості та кохання, і все це продовжує бути якісним та красивим. ЇЇ ілюстрації чудово доповнють історію та допомагають читачам ще більше поринути у цей світ.

Окремо хочеться виділити гумор «Саги». Протягом всіх чотирьох книг я знаходив дуже смішні моменти навіть там, де їх, здавалося б, бути не має.

Видання українською від Рідної Мови теж на рівні. Але про це ми вже говорили у попередніх випусках. До речі, про них. Не забудьте прочитати огляд першої, другої та третьої книг, якщо ще цього не зробили.

Придбати 4 та інші книги серії можна тут.

Останні огляди

Огляд Predator Triton 500 SE (PT516-52s) — преміальний ігровий ноутбук 2022 року

Автор: PlayUA

predator triton 500se (4)

Огляд Acer Aspire 7 (A715-51G) — помічник в роботі та розвагах з Intel 12-покоління та NVIDIA RTX 3050 на борту

Автор: PlayUA

Acer Aspire 7

Місяць палкого ґрайнду. Огляд FIFA 23

75

Автор: Володимир Вітовський

FIFA 23

Майкл Маєрс уже не той. Огляд фільму «Гелловін. Кінець»

Автор: PlayUA

Гелловін. Кінець

Пророчі VR-жахи 30 років потому. Огляд фільму «Газонокосар»

Автор: Микола Єрьомін

The Lawnmower Man

Щорічна доза. Огляд кампанії Call of Duty: Modern Warfare II (2022)

Автор: Володимир Вітовський

Call of Duty: Modern Warfare II

ОРА-ОРА-ОРА-ОРА-ОРА! — Огляд JoJo’s Bizarre Adventure: All-Star Battle R

73

Автор: Лук'янчук Орест

Jojo

Культове поєднання — Огляд Cult of the Lamb

80

Автор: Владислав Папідоха

Cult of the Lamb

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: