PlayStation Plus

Які підписки бувають на PlayStation та що вони дають?

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Підписки полонили світ. Останні роки їхня кількість зросла настільки, що важко знайти бодай когось, хто досі не спокусився хоч на одну. Не обійшлося без них й на платформі Sony, де перша зʼявилася понад 12 років тому. Тож у цьому матеріалі ми коротенько розберемо які ігрові підписки є на PlayStation, що вони дають та яких грошей коштують.

Якщо вам хочеться порівняти різні пропозиції й дізнатися що ж там на Xbox чи Nintendo Switch, то ми маємо відповідні матеріали туть і туть.

God of War

«Та як в них розібратися?», Кратос

Багатокористувацькі режими та інші щомісячні бонуси

На PlayStation одна центральна підписка — PlayStation Plus, також відома як PS Plus чи PS+. Донедавна вона була максимально простою в своєму концепті: хочеш грати онлайн з друзями — плати, а ми тобі час-від-часу ще всяких приємнощів даватимемо. Зараз PlayStation Plus розділився на три рівні, а все що в ньому було до цього — помістилося на першому, який назвали PlayStation Plus Essential. У ньому:

  • Доступ до багатокористувацьких режимів у платних іграх. Безкоштовні забавки для доступу до онлайну підписки не потребують, та якщо захочете зіграти з друзями у Battlefield 2042 — доведеться заплатити
  • Щомісячні ігри (2–3 штуки) для актуальних консолей PlayStation. Часом трапляються круті проєкти, часом щось геть вторинне, раз на раз не доводиться. Але тут слід мати на увазі важливий момент — ці ігри доступні вам доти, доки дійсна підписка
  • Хмарні збереження
  • Регулярні спеціальні знижки. Вони трішки кращі, ніж звичайні. Та загалом нічого надзвичайного
  • Гра удвох. Це такий набір функцій PlayStation, завдяки якому ваш друг може транслювати вам свій ігролад або передати вам керування у власній грі по мережі. Щоб ви пройшли йому важкий сегмент, показали секретку або ж зіграли з ним в локальний кооператив. Схоже є у Steam й називається Remote Play Together
  • Бібліотека з 20 хітів PlayStation 4 для власників PlayStation 5. Чудова можливість ознайомити з давнішими крутими проєктами, коли тільки-тільки придбав консоль і поки не маєш багато ігор
  • Довідка про гру. Набір довідкових матеріалів, що присутній в деяких іграх і допомагає в проходженні або пошуку секреток чи отриманню ачівок. Функція доступна тільки на PS5.

PlayStation Plus Essential це підписка без якої важко обходитися, коли PlayStation ваша єдина платформа. Адже в онлайні не пограти, хмарних збережень немає, а щомісячні ігри хай і лотерея, та все ж приємно часом отримувати щось якісне в довантаження. Я притримуюся стратегії придбання підписки під Новий Рік, на розпродажі. Тоді ціна річного пакунку помітно нижча і не так шкода місяці, коли не грав, а підписка була активованою.

Вартість усього перерахованого в PlayStation Plus Essential — 209 грн/міс або 1299 грн/рік.

Встановлюємо усе

Трішки вище і відповідно дорожче йде Extra рівень. Він містить усе перераховане вище, а основною причиною апґрейду є оновлювана та розширювана бібліотека ігор до яких ви матимете доступ, поки діє підписка. Sony обіцяє в ній до 400 проєктів і серед них є з чого обрати. Там є сучасні ексклюзивні хіти платформи, круті інді і великі мультиплатформові проєкти.

Також до бібліотеки входить «Класика Ubisoft+» — набір ігор компанії Ubisoft, що за якоюсь ознакою класичні. Цю приналежність важко визначити, бо до переліку входить як порівняно нова Assassin’s Creed Valhalla (минулі частини серії там зараз не знайти), так і давніший Far Cry 4, хоча новіших частин серії не підвезли. Та навіть за таких умов отримане приємно розширює перелік і розігріває апетит перед майбутньою появою на платформі окремої підписки Ubisoft+.

Extra рівень це крутий вибір для новачків на платформі. Згадані 20 ігор, що отримують користувачі PS5 на рівні Essentials, варті уваги, але все ж перелік порівняно короткий. Та й якщо ви вирішили поки придбати PS4, то не отримаєте й того, а сподіватися на щомісячну роздачу ненадійно. А так можна взяти підписку на місяць, завантажити одразу кілька проєктів, що запали в око і вже далі вирішувати як діяти далі.

Проте, не розраховуйте там на супер новинки. Sony одразу заявляла, що її ігри туди не потраплятимуть ні в день релізу, ні в перші тижні або місяці. Якщо дослідити чинне наповнення, то помітно практичну повну відсутність цьогорічних релізів. Знову ж таки, якщо позиціонувати цей рівень як хороший старт для новачків або спосіб економії для неспішних гравців, що не ганяються за новинками — це не проблема. Та якщо ви переважно граєте ігри незадовго після релізу, то тут PlayStation Plus Extra вам навряд допоможе.

Вартість просунутого PlayStation Plus Extra — 319 грн/міс або 2149 грн/рік.

Можливість зануритися в ігрову історію

На піку PlayStation Plus перебуває Deluxe рівень, що помітно підрізаний у нашому регіоні. Попри доступність усього вище перерахованого, основною складовою його крутості мав стати доступ до ще однієї чималої оновлюваної та розширюваної бібліотеки ігор, але зі старих платформ. І в якомусь виглядів вона тут таки є, але з неї забрали переважну більшість проєктів (зокрема усі з PS3). Все тому, що ті працюють на чинних консолях через хмарний стрімінг Sony, який зараз недоступний в Україні. Натомість ми отримали нижчу вартість рівня, що мала б компенсувати втрату. Та насправді тутешнє наповнення викликає мало захвату й не мотивує бігти за гаманцем навіть при вартості апґрейду в 60 грн/міс.

Втім, не ретро-іграми єдиними, бо цей рівень ще дає доступ до переліку тріальних версій ігор, яких зараз близько 20. Тріалка це коли ви можете безкоштовно завантажити повну версію проєкту, пограти в неї обмежений час і вже після цього прийняти рішення щодо придбання. Це не нова функція на консолях, Nintendo уже деякий час пропонує таке підписникам Nintendo Switch Online. Та поступова популяризація можливості гріє моє серце.

Вартість розкочергареного до максимуму PlayStation Plus Deluxe — 369 грн/міс або 2489 грн/рік.

Приємність від іншого гіганта

Крім підписок Sony, на PlayStation можна придбати іще одну — EA Play. По аналогії з PlayStation Plus Extra, вона надасть вам вільний доступ до бібліотеки ігор, яка хоч не така велика як у попередниці, але теж має чимало крутих речей. Зокрема ігри серій Battlefield та Need for Speed, ремастернуту трилогію Mass Effect чи спортивні симулятори, як от актуальну FIFA. Доповнень в комплекті зазвичай немає, тож тут доведеться доплачувати.

Вартість EA Play — 124 грн/міс.

***

Оце й усі доступні на консолях PlayStation підписки. Незабаром там зʼявиться ще й Ubisoft+, який відкриє доступ до повної бібліотеки ігор компанії Ubisoft з новинками, що додаватимуть у день релізу. Та це буде пізніше. А поки діліться в коментарях якими підписками користуєтеся ви і кажіть про що ще хотіли б дізнатися.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Як обрати ідеальну ігрову консоль

Автор: PlayUA

steamdeck

Українці створили власний бренд кокпітів — Okuni Seats

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.okuni seats 3

SteamWorld Heist 2, Antonblast, Cat Quest 3 — Підсумки квітневого Indie World

Автор: Барлет Ярослав

steamworld heist 2

Перемога ховається за дощем. Другий етап Porsche Super Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.porsche supercup 2024

Тяжкі будні єнотів — Інтерв’ю з розробником української гри Twilight Tails

Автор: Єрмаков Кірілл

Twilight Tails

Новачки рвуться в бій. Як пройшов другий етап Warm Up League Spring Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

image 2024 03 26 21 48 09

Відродження класичного турингу. Огляд першого етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

5

Цікавинки, які ви могли пропустити в сюжетному трейлері Star Wars Outlaws

Автор: Микола Єрьомін