Xbox Game Pass

Центр щомісячної економії — Які підписки бувають на Xbox та що вони дають?

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Ігрові платформи від Microsoft в останні роки все сильніше приваблюють своїми підписками та можливістю зекономити на придбанні ігор. Ми не раз говорили про чарівні властивості Game Pass і привабливість тутешніх цінових рішень, проте навіть у цієї підписки є три варіанти, і не одразу зрозуміло, за який хапатися. Тож для новеньких у світі Xbox або ж тих, хто обережно поглядає в той бік і думає, чи варте воно того, ми розберемо, які передплати є на консолях Microsoft та що вони дають.

Використовуючи український регіон, придбати щось на Xbox не вийде. Я розповідав, як можна це обійти, у недавньому матеріалі. Тож у цій статті для прикладу братимуться ціни з аргентинської крамниці Xbox, які можуть різнитися у інших регіонах.

Усе починається з неї — Xbox Live Gold

Ще до появи Game Pass, користувачі консолей Xbox мали одну центральну підписку, що відкривала доступ до вкрай важливої функції — мультиплеєру. Попри минулорічні чутки про те, що компанія планує позбутися цього пейволу, такого поки не сталося, і для мережевої гри потрібно щомісячно проплачувати Xbox Live Gold (аналог PS Plus). Як бонус, вам регулярно досипатимуть дві старі гри невеликого калібру. Що важливо, на відміну від підписки Sony, ці проєкти залишаться з вами, навіть якщо ви скасуєте підписку.

Вартість такої підписки — близько 6 дол/місяць.

Великий і могутній — Xbox Game Pass

Найважливішою підпискою Microsoft, що мотивує багатьох придбати саме їхню консоль, є Xbox Game Pass. В базовому варіанті є два види підписки: для ПК та для консолі. У кожної з платформ своя бібліотека доступних ігор, які частково різняться. На ПК їх 250+, а на консолях — 400+. Крім цього, присутня приємна можливість грати у ігри від Xbox Game Studios та партнерів компанії в день їхнього релізу без додаткової плати. Та слід памʼятати, що доступ до бібліотеки діє тільки в період активності підписки. Прямо зараз завдяки підписці можна пограти в Halo Infinite, Psychonauts 2, Age of Empires 4, Doom Eternal та чимало інших хітових проєктів останніх років. Однак варто враховувати, що переважно підписка дає доступ до базової версії гри, яка не містить доповнень. Їх доведеться купувати окремо, якщо буде бажання.

Вартість Game Pass як для консолей, так і для ПК — близько 6 дол/міс.

Відійдемо трішки в бік — EA Play

Крім підписок від Microsoft, на усіх її платформах можна придбати ще одну — EA Play. За аналогією з Game Pass, вона надасть вам вільний доступ до бібліотеки ігор, яка хоч не така велика, як у попередниці, але теж має чимало крутих речей. Зокрема ігри серій Battlefield та Need for Speed, ремастернуту трилогію Mass Effect чи спортивні симулятори, як-от актуальну FIFA. Доповнень в комплекті зазвичай теж немає. На ПК, крім базової версії підписки, є ще й просунута — EA Play Pro. Відмінність в тому, що базова підписка дає тільки обмежений доступ до нових ігор компанії — до 10 годин. Та й то не завжди. Часом доводиться чекати, поки гра потрапить до бібліотеки півроку, а то й більше.

Вартість EA Play на Xbox — близько 0.3 дол/місяць.

Навіщо вдовольнятися дрібницями? — Xbox Game Pass Ultimate

Game Pass і EA Play — це круто, та в них чимало ігор з багатокористувацькою складовою і варто було б мати ще й Xbox Live Gold, а це майже подвоює щомісячну вартість і не виглядає так привабливо, як того хотілося б. Маркетинговий відділ Xbox передбачив цей нюанс, тому користувачам платформ Microsoft доступний варіант підписки Xbox Game Pass Ultimate. Цей ультимативний варіант збирає під своїми знаменами одразу всі перераховані вище підписки. І помітно дешевше, ніж якби ви купували їх поодинці. Крім того, на додачу ви отримуєте ще й Xbox Cloud Gaming (Project xCloud). Завдяки ньому, ви зможете грати в ігри з підписки на будь-якому зі своїх пристроїв за наявності хорошого інтернету та навіть за відсутності консолі чи достатньо потужного ПК. Підводних каменів — немає. Ось вам і магія Xbox.

Вартість Xbox Game Pass Ultimate — близько 9 дол/місяць.

***

Оце й усі доступні на консолях Xbox підписки. Ходять чутки, що скоро там зʼявиться ще й Ubisoft+, який відкриє доступ до бібліотеки ігор компанії Ubisoft, але це буде колись пізніше. Діліться в коментарях, якими підписками користуєтеся ви і кажіть про що ще ви б хотіли дізнатися.

Останні статті

Я паровозик, який не може — Стан справ у видавництва «Видавництво»

Автор: Владислав Папідоха

Маус

Які ігри допомогли вам впоратися з депресією під час війни? (думки редакції)

Автор: PlayUA

ELDEN RING

Нові видання зачекають, але будуть інші проєкти – Стан справ у видавництва Fireclaw Ukraine

Автор: Владислав Папідоха

Deadpool

Усі відсилки в промові Володимира Зеленського на церемонії відкриття 75-го Каннського кінофестивалю

Автор: Зімін Антон

zelensky cannes 01

Відсипали на решту: Стан ігрового розділу Netflix у першій половині 2022 року

Автор: Владислав Папідоха

Netflix

Відновилися на 30-40% – Стан справ у видавництва Vovkulaka

Автор: Владислав Папідоха

«Hellboy. Winter Special 2019», видавництво Vovkulaka

ВиНеЗнали #01. Бракований Most Wanted та справжній Prince of Persia 4

Автор: Володимир Вітовський

Prince of Persia: The Forgotten Sands (Wii)

Враження від бети Overwatch 2

Автор: PlayUA

Overwatch 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: