Nintendo Switch Online

Радість для дідів — Які підписки бувають на Nintendo Switch та що вони дають?

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Давніше ми розповідали вам про найбагатшу в розрізі доступних підписок систему — Xbox. Втім, на інших консольних платформах їх також вистачає і цього разу зачепимо напевне найскромнішу з усіх — Nintendo Switch. Якогось розмаїття тут немає, підписка фактично одна. Втім, вона має два рівні преміальності до співвідношення ціна/якість яких є деякі питання. Тож розберемо їх детальніше.

Також нагадаємо, що українського регіону в цифровій крамниці eShop немає, тож ви не зможете придбати в ньому підписку або скористатися її перевагами. Як це обходиться — ми розповідали у цьому матеріалі.

Базовий набір

Як і на інших консольних платформах, пограти в платні онлайн-ігри на Switch просто так не вийде. Для цього потрібна підписка і ймовірно вперше ви задумаєтеся про її купівлю, спробувавши зайти в багатокористувацький режим Mario Kart або Super Smash Bros. Також, як і її колеги Nintendo прагне покращити пропозицію і досипати зверху бонусів, щоб підписувалися не тільки бажаючі пограти онлайн. Тож крім її основної функції, ви отримаєте:

 • доступ до обмежених, але регулярно поповнюваних, бібліотек ігор з NES та SNES
 • місце в хмарі для зберігання та синхронізації своїх файлів збереження
 • бонусні безкоштовні ігри, як от Tetris 99 та Pacman 99
 • бонусні предмети в деяких іграх, наприклад у Animal Crossing: New Horizons
 • можливість придбати платні ваучери, які в теорії дозволять вам трохи зекономити: купляєте ваучер за фіксованою ціною і за нього
 • отримуєте дві гри зі списку доступних в програмі

Приємнощів насипають спраді чимало, та основні тут саме хмарні збереження та доступ до каталогу ретро-ігор. Перші допоможуть в випадку гри на двох консолях або поломки основної. А от друге — просто приємність для дідів, які грали це все малими дітьми або ж заздрили друзям, у яких така можливість була. Підійде це й для тих, хто хоче познайомитися з ігровою класикою у зручному та офіційному форматі. Наповнення там справді хороше, особливо за свої гроші.

Також підписка передбачає можливість виконувати регулярні завдання за нагороди. Вони максимально прості і переважно вас проситимуть запустити багатокористувацьку гру або зіграти щось з NES. У нагороду даватимуть монетки, які можна обміняти на аватарки, а також рамки чи фони для них. Приємне доповнення без заморочок для найактивніших прихильників.

Вартість такої підписки — близько 4 дол/міс, але ви можете скооперуватися з групою випадкових фанів Nintendo та придбати на 8 людей сімейну підписку за 35 дол/рік. Так вартість індивідуальної Nintendo Switch Online впаде десь до 35 центів/міс. Та варто памʼятати, що вартість залежатиме від регіону очільника «сімʼї». Регіон інших учасників не важливий та може різнитися.

Незбалансований апґрейд

Наприкінці минулого року Nintendo разом з оновленою версією консолі, Switch OLED, представила апґрейд для підписки — Expansion Pack. Це окремий рівень, який за додаткову щомісячну плату дає:

 • доступ до обмежених, але регулярно поповнюваних, бібліотек ігор з N64 та SEGA Mega Drive
 • доступ до платних DLC для ігор компанії

І ось тут вже пахне жареним, бо вартість індивідуальної підписки таким чином збільшується у 2 рази (сам пак також коштує 4$), а кількість приємнощів, що вона дає, збільшується не так значно. Та любителі ігор минулих поколінь загалом задоволені, бо обхід високої вартості через сімейний формат підписки робить ціну приємнішою, а можливість пограти в легендарні ігри минулого вабить. Решта ж такого захвату не поділяє, бо вже згадані доповнення по окремності коштують близько 20$ і зараз їх тільки два — для Mario Kart 8 Deluxe та Animal Crossing: New Horizons. Обидві гри з тих, до яких гравці постійно повертаються і в такому розрізі купівля доповнення швидко себе окупає.

Вартість паку покращення — 4 дол/міс. Якщо брати на сімʼю, то за Nintendo Switch Online та Expansion Pack разом доведеться платити 80 дол/рік, що десь 85 центів/міс.

***

Оце й усі доступні на Nintendo Switch підписки. Консоль загалом не славиться низькими цінами і підписок, що дозволяли б користувачам економити тут також не знайдеться, та можливо, з часом, щось таке й буде… Хоча кого ми обманюємо?

Залишайте свої запитання у коментарях та якщо вам хотілося б, щоб ми покрили ще якісь суміжні теми — обовʼязково пишіть.

Також буде цікаво

 • Nintendo Switch

  На піку й не планує падати — Стан Nintendo Switch у 2022 році

 • Як купляти цифрові ігри для Nintendo Switch в Україні?

 • Xbox Game Pass

  Центр щомісячної економії — Які підписки бувають на Xbox та що вони дають?

Останні статті

Я паровозик, який не може — Стан справ у видавництва «Видавництво»

Автор: Владислав Папідоха

Маус

Які ігри допомогли вам впоратися з депресією під час війни? (думки редакції)

Автор: PlayUA

ELDEN RING

Нові видання зачекають, але будуть інші проєкти – Стан справ у видавництва Fireclaw Ukraine

Автор: Владислав Папідоха

Deadpool

Усі відсилки в промові Володимира Зеленського на церемонії відкриття 75-го Каннського кінофестивалю

Автор: Зімін Антон

zelensky cannes 01

Відсипали на решту: Стан ігрового розділу Netflix у першій половині 2022 року

Автор: Владислав Папідоха

Netflix

Відновилися на 30-40% – Стан справ у видавництва Vovkulaka

Автор: Владислав Папідоха

«Hellboy. Winter Special 2019», видавництво Vovkulaka

ВиНеЗнали #01. Бракований Most Wanted та справжній Prince of Persia 4

Автор: Володимир Вітовський

Prince of Persia: The Forgotten Sands (Wii)

Враження від бети Overwatch 2

Автор: PlayUA

Overwatch 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: