Страйк Гільдії сценаристів офіційно завершено

Після п’яти місяців страйку, Гільдія сценаристів Америки (WGA) одноголосно проголосувала за його скасування після попереднього підписання нового контракту з Альянсом продюсерів кіно та телебачення (AMPTP). Про це повідомляє Variety.

Нагадаємо, страйк розпочався через незадоволення сценаристів умовами праці, зокрема низькою заробітною платою та відсутністю (або незадовільною сумою) роялті від проєктів на стрімінгових сервісах, а також недоцільним використанням ШІ в роботі (з потенційною загрозою заміни в майбутньому штучним інтелектом самих сценаристів) та низкою інших пунктів, що їх запропонував Альянс після закінчення строку дії старого контракту. 

148 днів пікетування та переговорів – і ось в неділю, 24 вересня, студії заявили про попередню домовленість з Гільдією сценаристів щодо нового трирічного контракту.

Його основні положення:

  • Підвищення мінімальної ставки сценаристів на 5% після ратифікації контракту, на 4% – з 2024 року та на 3,5% – з 2025 року.
  • Підвищення пенсійних внесків та внесків на охорону здоров’я. 
  • Збільшення компенсації за зайнятість у серіалах.
  • Підвищення виплат за стрімінгові проєкти на 49% (стрімінги зобов’язуються надавати Гільдії прозорі дані про перегляди).
  • Заборона використання ШІ для створення або переписування створеного сценаристом матеріалу (проте автор може використовувати штучний інтелект під час надання послуг з написання текстів, якщо компанія дає на це згоду та за умови, що автор дотримується політики компанії).

Попереду на новий контракт чекає ратифікаційне голосування самих сценаристів, що відбудеться з 2 по 9 жовтня. Проте за словами гільдії, працівники мають право відновити роботу вже від сьогодні. 

Те, що ми отримали, є результатом готовності профспілки використовувати свою владу, демонструвати свою солідарність, йти пліч-о-пліч, терпіти біль і невизначеність. Саме важелі впливу, загартовані страйком, у поєднанні з надзвичайною підтримкою Гільдії, нарешті змусили студії повернутися за стіл переговорів для укладення цієї угоди.

Зазначив Комітет з ведення переговорів.

Що цікаво, ще два місяці тому студії були категорично проти йти страйкарям назустріч. 

Наприклад, Боб Айґер, головний виконавчий директор Дісней, називав вимоги сценаристів «нереалістичними» та «руйнівними для індустрії». Тенденція позиції Айґера ширилася та знаходила підтримку зі сторони директорів інших студій (Netflix, Amazon, Apple, Sony та інших), що також блокували запропонований Гільдією контракт. Деякі інсайдери повідомляли, що вони нібито чекають, доки у страйкарів закінчаться гроші, і вони почнуть втрачати майно, тоді з ними буде можливо домовитися на своїх умовах.

Проте, на щастя (читай: завдяки шквалу критики таких дій суспільством), риторика студій різко змінилася, і вони почали шукати шляхи до компромісу. Тепер, коли угоди з Гільдією сценаристів досягнуто, студіям залишається повернутися за стіл переговорів з Гільдією акторів (SAG-AFTRA), що розпочали страйк на кілька місяців пізніше за своїх колег. Але можна припустити, що новий договір чекає на акторів найближчим часом.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Трилогія ремастерів Grand Theft Auto скоро вийде на Netflix

p.ua.gta trilogy netflix

Amazon розширить всесвіт «Хлопаків» новим серіалом від режисера «Синього Жука»

вітчизник

Творець культової гри MediEvil продає свою нагороду BAFTA, щоб не опинитися на вулиці

medievil (1)

Учасники шоу «Гра в кальмара: Випробування» судитимуться з Netflix через шкоду здоров’ю

Гра в кальмара, Squid Game

Sony офіційно анонсувала ремастер The Last of Us Part 2 для PS5

tlou 2 1700264109668

Netflix анонсував історію про те, як казка перетворилася на кошмар — «Діва проти біди»

damsel

Яку ігрову франшизу Sony ви вважаєте найкращою?

Гільдія акторів завершила страйк

Гільдія акторів страйк

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: