Суверенний фонд Саудівської Аравії став акціонером Nintendo

У продовження минулорічної теми Саудівська Аравія наполегливо інвестує у ігрову індустрію. Черговою часткою придбаною фондом у ігровій індустрії (на додачу до таких само у SNK, EA, Take-Two Interactive, Activision Blizzard, Capcom і Nexon) стали 5% у самісінькій Nintendo, про що першими повідомили Bloomberg.

Здавалося б, після 2020 року у Nintendo все повинно бути “в шоколаді”: ігри розлітаються як гарячі пиріжки, попит на Nintendo Switch почав перевищувати виробництво… Але у березні 2022 року Nintendo заявили про падіння продажів на відчутних 3,6%. Пов’язане воно переважно з тим наскільки зараз штормить світовий ринок заліза, якому конче не вистачає напівпроводників. Вплинули на ситуацію на цьому ринку також спочатку загроза повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а потім і справдження цієї загрози. Тим часом президент компанії, Шунтаро Фурукава зізнався на зустрічі з інвесторами, що компанія ще не зовсім певна як зробити перехід зі Switch на нову консоль більш гладким. Так, вони вже розробляють нову консоль, за словами Фурукави Switch наразі є посередині свого “життєвого циклу”. Він, втім, зазначив також що компанія зараз зусереджена на тому що будувати довготривалі стосунки з ґеймерами, тож практично день у день з цією заявою, 11 травня в Nintendo пройшов черговий Indie World Showcase, де анонсували купу нових ігор на Switch.

Суверенний фонд Саудівської Аравії засонваний у 1971 році третім королем країни Фейсалом ібн Абдель Азіз Аль Саудом призначений переважно для створення міцної економічної подушки для країни. Принаймні в теорії, а на практиці певні проблеми були виявлені вже у 2010-х. Після  скандалів з корупцією та порушенням прав людини у 2017 році структуру було реформовано. Приблизно у той же час кількість співробітників фонду вирісла з 50 у 2015 до більш як 500 у 2018 році. Сам фонд почав ставати інвестиційною машиною яку особисто контролює де факто лідер країни, Мохаммед бін Салман. Подеякують що саме його цікавість у ігровій індустрії є причиною істотних інвестицій на рівні всієї країни у цю індустрію. І хоча всі частки фонду у відомих кампаніях відносно маленькі, звісно що вони будуть зростати з часом, як і вимоги інвесторів. Тим більше що навіть ці п’ять відсотків роблять сувренний фонд 5-м за обсягами акціонером компанії.

Читайте також

No Man’s Sky восени приземлиться на Nintendo Switch

Нормандія

Xenoblade Chronicles 3 матиме «розширену перепустку» з додатковим сюжетним контентом

xenoblade chronicles 3

Завтра проведуть окремий Nintendo Direct про Xenoblade Chronicles 3

Xenoblade Chronicles 3

Чутки: Наступний Nintendo Direct відбудеться в останні дні червня

Super Mario Odyssey

Mario Strikers: Battle League виходить сьогодні з хорошими оцінками від преси

Mario Strikers: Battle League

В iOS 16 з’явиться підтримка джой-конів і ґеймпада Nintendo Switch

Switch Pro Controller

Неочікувано круто — Враження від The Witcher 3: Wild Hunt на Nintendo Switch

The Witcher 3: Wild Hunt

Nintendo пропустить цьогорічний Gamescom

Nintendo Indie World Gamescom 2019

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: