Світ побачить нові фільми покійного класика “нової хвилі” Жана-Люка Ґодара

У минулорічному некролозі Жана-Люка Ґодара, легендарного класика кінематографу (який помер від легальної в Швейцарії евтаназії) ми згадували, що останні наразі повнометражний та короткометражний фільми метра вийшли у 2018 році. Як виявилось, це не зовсім так — вже невдовзі стало відомо, що до своєї смерті майстер працював над двома новими фільмами, існування яких підтвердив у інтерв’ю для Variety оператор багатьох останніх робот Ґодара, Фабріс Араґно. За словами Араґно, обидві роботи стали для Ґодара поверненням до його кінематографічного коріння і натхненні, місцями, не лише його власними ранніми фільмами, а також роботами іншого майстра французької “нової хвилі”, Кріса Маркера. Мова зокрема іде про “Злітно-посадкову смугу” (La Jetée), легендарний короткометражний фільм, давно визнаний класикою наукової фантастики та одним із кращих фільмів про подорожі в часі. Все це попри те, що переважна більшість сюжету у фільмі (крім одного кадру) передані статичними зображеннями.

Нові роботи Ґодара — повний метр під назвою “Смішні війни” (Funny Wars) та короткометрівка “Сценарій” (Scenario) довгий час вважалися під загрозою ніколи не бути закінченими, адже колажний стиль пізнього Ґодара (на кшталт продемонстрованого у “Книзі з ілюстраціями” (Le livre d’image) геть неможливо повторити.

Однак, кінокритикиня Ніколь Беренц, нова книжка якої про Ґодара поступила у продаж у Франції, посіяла надію у серцях кіноманів. У інтерв’ю французькому виданню Critikat вона підтвердила не лише що Ґодар закінчив свою частину роботи над вищезазначеними двома фільмами (технічною доробкою яких тепер займаються Арґано та продюсер Жан-Поль Баттажіа), а і наявність ще кількох досі не бачених стрічок режисера, сутність і назви яких поки що не розголошуються.

Ми побачимо ще багато кіноскарбів [від Ґодара].

— запевнила Беренц.

В режисерській скарбничці Ґодара на момент запланованої ним самим смерті у 2022 році була 131 режисерська робота. Вочевидь, на цифрі 133 режисер насправді зупинятись не збирався теж. Воно і не дивно — в своїй останній публічній появі у 2021 році Ґодар виглядав неймовірно стомленим від життя як такого, але точно не від улюбленої справи. Врешті решт, людина яка любила говорити, що робить фільми кожну хвилину свого існування (бо переважна частина роботи над фільмом проходить у голові) не спинилась навіть після смерті.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Помер легендарний режисер Жан-Люк Ґодар

Octopath Traveler тимчасово зникла з крамниці Nintendo

Octopath Traveler

«Це був найскладніший досвід у моєму житті» — Дені Вільнев розповів про свій шлях до «Дюни»

p.ua.deni villeneuve

Картковий інді-хіт Balatro знімають з продажу, бо гру чомусь вважають «азартною»

balatro

Другий сезон Jujutsu Kaisen визнано найкращим аніме 2023 року

Jujutsu Kaisen

У Steam можна безкоштовно забрати Space Crew: Legendary Edition

Space Crew: Legendary Edition

505 Games закриває європейські офіси після втрати Control

Control

аRPG від творців Ori, No Rest for the Wicked, вийде в дочасному доступі у квітні

No Rest for the Wicked

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: