Свято наближається: Різдво і нові подробиці в другому тизері “Декстера”

Showtime продовжують приємно дивувати тізерами нового сезону “Декстера” (Dexter), який вже ввижається найкращим та найатмосфернішим поверненням з часів “Твін Пікс” (Twin Peaks) (за третій сезон яких дякувати не передякувати теж саме цьому каналу). Головне що поєднує ці два реанімовані серіали — якийсь майже езотеричний мікс того що ми в них не бачили з виваженим присмаком старих-добрих серіалів, що каже “так, це воно, якимсь чином”.

Саме так хочеться описати вже другий новий клаптик прийдешнього дев’ятого сезону. Якщо перший, в принципі, наполягає на класичних елементах, лише трішки зазихнувши на засніжений пейзаж, то новий трейлер це такий собі дволикий Янус. З одного боку ми маємо просто чудове, з перших кадрів атмосферне та затишне, містечко Айрон Лейк (Iron Lake, буквально “залізне озеро”). Всі готуються до різдва, всі усміхнені, всі вітаються з…  Джеймсом, скорочено “Джим”. Та й сам Джим цілковито вписується в це місце, допоки глядач не бачить його обличчя і контекст не змінюється цілковито…

Джеймс Ліндсей — під таким вигаданим ім’ям Декстер Морґан засів у цьому тихому омуті. Ім’я, звісно ж, не випадкове. Прізвище Ліндсей належить письменнику Джеффрі Ліндсею, що він є творцем персонажа, який вперше з’явився у книжці “Декстер дрімає демонічно” (Darkly Dreaming Dexter), вільною екранізацією якого і є перший сезон серіалу. Далі “Декстер” фактично пішов своїм шляхом але в обох випадках архіворогом судмедексперта (що ховає в собі вбивцю) був Детектив Доукс (Doakes), якого у книжках звуть Альберт, а в серіалі… Джеймс.

Такі нагадування можна було б списати на співпадіння чи трактувати якось по-іншому (скажімо роль названого батька Декстера, Гаррі, грав актор Джеймс Ремар), але Showtime досить виважено та цілеспрямовано натякає, тож більшість деталей тут мають значно більше значення ніж здається, а подекуди і не одне. От, наприклад, дивиться Декстер на ножі торгової марки Buck. Просто ефектний кадр-натяк? Нагадування це про франшизу “Крик” (Scream), дія якої відбувається у аналогічному маленькому містечку зі своїими демонами, що розмахують такими ножами? А як щодо моделі “Pursuit” (англійською “переслідування”) на вітрині? А через скільки переглядів ви помітили що Декстер і без того несе щось дуже схоже на свій інструментарій з перших вісьмох сезонів?..

Насправді, ці маленькі тізери зроблені дуже влучно і гарно з точки зору спойлерів, а радше їх відсутності. Настільки, що один пост у Twitter інформації дає трішки більше:

Одже, наш “Джим Ліндсей” працює продавцем у магазині товарів для мисливства та риболовлі (чи не на робоче місце він так заглядається?). Це більш ніж логічно, враховуючи що Декстер ще з підліткового віку знається і на одному, і на іншому. Окрему увагу важко не звернути на шрифт, що їм написано назву магазину. Це ITC Benguiat Bold, зараз відомий переважно за логотипом ще одного серіалу про маленьке містечко у США — “Дивні дива” (Stranger Things).

Ну і звісно, ще одне двозначне слово. “Game” як гра і воно ж (в контексті на кшталт “big game hunting”) — як мисливство. У всього в “Декстері” є подвійне дно і що б це був за серіал-легенда без такого осмисленого підходу?..

Новий сезон слід чекати восени і, як і після першого тізеру, я робив би ставки на листопад.

Читайте також

Що показали у першому тизері нового сезону “Декстера”

Різдвяна підбірка мальописів, які точно вдинхуть у вас святковий настрій (Третя Паралель)

Огляд нових серіалів 2020-2021 року (ПАН КАРПАН)

Ігрова Кортана з’явиться в серіалі Halo

Нові фільми та серіали за мотивами ігор 2020 – 2022 (OLDboi)

Декстер повертається! Showtime замовила новий сезон серіалу

Dexter

Зйомки майже всіх американських серіалів призупинено через коронавірус

Святвечірній музлострім Sayonara Wild Hearts

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: